Google
 
miercuri, 15 dec 2010 - Anul XV, nr. 295 (4586)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7729 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,316 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   ø imagini |   ø fişiere video

Concurs de arte marţiale

Sportivii suceveni, printre protagoniştii galei de la Fălticeni

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Sala de sport „Gabriel Udişteanu” din Fălticeni a găzduit la sfârşitul săptămânii trecute Cupa “Kim Long Dao” pentru stilul de arte marţiale Qwan ki do. Competiţia a fost organizată de clubul fălticenean „Kim Long Dao” cu sprijinul Primăriei Fălticeni şi a Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Suceava, fiind structurată pe două probe de concurs, una tehnică şi una de luptă. La întrecere au participat un număr de 300 de practicanţi ai artelor marţiale cu vârste cuprinse între 5 şi 15 ani, legitimaţi la şapte cluburi din judeţele Iaşi, Botoşani şi Suceava. Sportivii suceveni au avut o comportare apreciată, Anastasia Tofan de la clubul Kim Long Dao Fălticeni, Andrei Grigoraş de la Kim Bao Suceava şi Ionuţ Gavril Pitu de la He Pai Suceava izbutind să se claseze pe prima poziţie în clasamentul individual. În întrecerea pe echipe, cel mai bine s-au prezentat sportivii legitimaţi la clubul He Pai din Suceava, care s-au impus în concursul rezervat categoriei de vârstă 10-12 ani, atât în proba masculină cât şi în cea feminină.

 

Iată rezultatele complete înregistrate în concursul de arte marţiale de la Fălticeni:

Proba Tehnică - Individual

Categoria 5-6 ani feminin

1. Tofan Anastasia – Kim Long Dao Fălticeni

2. Baciu Bianca – Dao Botoşani

3. Milieş Bianca – Kim Ho Dao Iaşi

 

Categoria 5-6 ani masculin

1. Ciornei Cristian – Kim Ho Dao Iaşi

2. Sălcianu George – Kim Ho Dao Iaşi

3. Şfichi Denis – Kim Bao Suceava

 

Categoria 7-8 ani feminin

1. Grosu Sânzâiana – Kim Ho Dao Iaşi

2. Vieru Ioana – Kim Ho Dao Iaşi

3. Teodor Bianca – Kim Ho Dao Iaşi

 

Categoria 7-8 ani masculin

1. Dascălu Paul – Dao Botoşani

2. Inderjovschi Vlad – Kim Ho Dao Iaşi

3. Ciofu Denis – Dao Iaşi

 

Categoria 9-10 ani feminin

1. Butnaru Alice – Dao Iaşi

2. Vartolomei Ana Maria – Kim Bao Suceava

3. Mararu Beatrice – Kim Ho Dao Iaşi

 

Categoria 9-10 ani masculin

1. Buiciuc Andrei – Dao Botoşani

2. Constantinescu Cezar – Kim Bao Suceava

3. Galan Denis – Dao Botoşani

 

Categoria 9-10 ani masculin

1. Grigoraş Andrei – Kim Bao Suceava

2. Gogu Mihai – Kim Long Dao Fălticeni

3. Drob Călin – He Pai Suceava

 

Categoria 11-12 ani feminin

1. Nistor Maria – Kim Ho Dao Iaşi

2. Turculeţ Paula – He Pai Suceava

3. Ursu Andreea – Kim Bao Suceava

 

Categoria 11-12 ani masculin

1. Pitu Gavril Ionuţ – He Pai Suceava

2. Batalan Vlad – Sinh Dau Botoşani

3. Moscaliuc Sabin – He Pai Suceava

3. Petcu Alin – Kim Long Dao Fălticeni

 

Categoria 11-12 ani feminin

1. Averescu Ştefana – Kim Ho Dao Iaşi

2. Calance Alice – Kim Ho Dao Iaşi

3. Tofan Teodora – Kim Bao Suceava

 

Categoria 11-12 ani masculin

1. Ciubotaru Alexandru – Kim Ho Dao Iaşi

2. Florea Andrei – Ho Dao Iaşi

3. Zahiu Petrică – Dao Botoşani

 

Categoria 13-15 ani feminin

1. Dumitriu Elena – Kim Ho Dao Iaşi

1. Nistor Irina – Kim Ho Dao Iaşi

2. Onofrei Alexandra – Dao Botoşani

3. Handrescu Boghiu Ema – Kim Bao Suceava

 

Categoria 13-15 ani masculin

1. Calance Victor – Kim Ho Dao Iaşi

2. Sandu Lucian – Kim Ho Dao Iaşi

3. Rădulescu Bogdan – Dao Iaşi

 

Proba de Luptă – Pe echipe

Categoria 10-12 ani masculin

1. He Pai Suceava

2. Dao Botoşani

3. Kim Ho Dao Iaşi

 

Categoria 10-12 ani feminin

1. He Pai Suceava

2. Dao Botoşani

3. Kim Ho Dao Iaşi

 

Categoria 13-15 ani feminin

1. Kim Ho Dao Iaşi

2. Kim Bao Suceava

3. Sinh Dao Botoşani

 

Categoria 13-15 ani masculin

1. Kim Ho Dao Iaşi

2. Dao Botoşani

3. He Pai Suceava

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Sportivii suceveni, printre protagoniştii galei de la Fălticeni.
 Vizualizări articol: 343 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 4.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 4.0 din 1 vot
Sportivii suceveni, printre protagoniştii galei de la Fălticeni4.051

Shopping City Suceava
DAREX AUTO - Showroom Botosani
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Optik Tataru - Cabinete Oftalmologice in Suceava
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei