TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 18 nov 2008 - Anul XIII, nr. 272 (3953)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9225 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1367 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

FC Marginea şi Rapid III Suceava, lideri autoritari

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)
Seria I a Ligii a V-a este dominată de FC Marginea, grupare care în această rundă a învins la scor formaţia Avântul Grămeşti. Întrucât principalele urmăritoare, Avântul Volovăţ şi Flacăra Vicov au suferit înfrângeri în etapa de duminică, avansul mărginenilor în fruntea clasamentului a crescut la 12 puncte.

În Seria a II-a lider este Rapid III Suceava. În runda a XIII-a, fotbaliştii pregătiţi de Mircea Vezeteu au trecut la limită, scor 1-0, de Foresta Râşca.

 

Iată rezultatele înregistrate în etapa a XIII-a a Ligii a V-a:

Seria I

Fagga Pîrteştii de Jos – Flacăra Vicov 1-0
FC Marginea – Avântul Grămeşti 5-1
Stejarul Cajvana – Carpaţi Gălăneşti 2-1
Bucovina Calafindeşti – FC Bucovina Frătăuţii Noi 5-3
Polul Nord Falcău – Bucovina Şerbăuţi 1-1
Progresul Frătăuţii Vechi – Locomotiva Dorneşti 2-0
Constructorul Dărmăneşti – Unirea Horodnic 6-2
Eusadi Negostina – Avântul Volovăţ 1-0
Şcoala de Fotbal Rădăuţi a stat.

 

Clasament

1. FC Marginea                                       13      12      1      0        56-11       37p
2. Avântul Volovăţ                                  13      8        1      4        43-20       25p
3. Flacăra Vicovu de Jos                         12      8        1      3        31-27       25p
4. Constructorul Dărmăneşti                    12      7        2      3        49-28       23p
5. Avântul Grămeşti                                 12      7        2      3        46-27       23p
6. Polul Nord Falcău                               12      7        2      3        32-27       23p
7. Progresul Frătăuţii Vechi                      12      7        1      4        38-21       22p     
8. Unirea Horodnic                                  13      6        2      5        30-36       20p     
9. Bucovina Calafindeşti                          11      6        0      5        26-38       18p
10. Bucovina Frătăuţii Noi                       12      5        1      6        36-36       16p
11. Locomotiva Dorneşti                         11      5        0      6        25-22       15p     
12. Fagga Pârteşti                                    13      4        2      7        25-40       14p
13. Eusadi Negostina                               12      4        0      8        22-33       12p
14. Stejarul Cajvana                                 12      3        0      9        20-37       9p
15. Bucovina Şerbăuţi                             12      2        2      8        17-32       8p
16. Carpaţi Gălăneşti                               12      2        0      10      16-29       6p       
17. Şcoala de Fotbal Rădăuţi                   12      1        1      10      20-61       4p

 

Seria a II-a

Rapid CFR III Suceava – Foresta Râşca 1-0
Foresta Mălini – Avântul Mălini 4-0
Progresul Ilişeşti – Spicul Moara 4-1
Recolta Fîntînele – Viitorul Vereşti 3-1
Viitorul Adâncata – Fulgerul Ciprian Porumbescu 3-1
Locomotiva Zvoriştea - Ştiinţa Mitoc 1-2
Moldova Drăguşeni – Şomuzul Preuteşti 3-4
Flacăra Roşie Udeşti – Victoria Păltinoasa 1-2
Progresul Salcea – Voinţa Stroieşti 0-0 

 

Clasament

1. Rapid III Suceava                                 13      10    2      1        39-13       32p
2. Voinţa Stroieşti                                     13      7     5      1        34-11       26p
3. Şomuzul Preuteşti                                  13      7     4      2        52-26       25p     
4. Ştiinţa Mitoc                                         13      6     6      1        42-21       24p
5. Foresta Mălini                                       13      6     6      1        42-21       24p
6. Viitorul Adâncata                                  13      6     5      2        27-17       23p
7. Locomotiva Zvoriştea                            13      5     6      2        34-13       21p
8. Recolta Fântânele                                  13      6     3      4        43-25       21p
9. Victoria Păltinoasa                                 13      7     0      6        30-21       21p     
10. Moldova Drăguşeni                             13      6     3      4        39-32       21p            
11. Viitorul Vereşti                                    13      6     1      6        37-27       19p     
12. Progresul Salcea                                  13      5     2      6        44-23       17p
13. Foresta Râşca                                     13      4     3      6        33-39       15p
14. Fulgerul Ciprian Porumbescu               13      4     1      8        39-51       13p
15. Avântul Baia                                        13      3     0      10      13-57       9p
16. Flacăra Roşie Udeşti                            13      2     2      9        22-41       8p
17. Progresul Ilişeşti                                  13      2     0      11      18-82       6p
18. Spicul Moara                                       13      0     1      12      8-75         1p
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului FC Marginea şi Rapid III Suceava, lideri autoritari.
 Vizualizări articol: 923 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
FC Marginea şi Rapid III Suceava, lideri autoritari5.052

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei