Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6373 lei
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a III-a

Rarăul a retrogradat

Chiar dacă a obţinut un nesperat rezultat de egalitate la Aerostar, scor 2-2, Rarăul este matematic retrogradată înaintea ultimei etape. Băcăuanii au dominat teritorial disputa şi s-au desprins pe tabela de marcaj prin golurile marcate de Purică şi Carp în minutele 60 şi 75. Câmpulungenii au avut însă o revenire senzaţională pe final, când au izbutit să restabilească egalitatea graţie reuşitelor semnate de Piticar şi Ilie. Mai mult, Roxandari a fost foarte aproape să dea lovitura în ultimele secvenţe ale întâlnirii. Rarăul a evoluat în alcătuirea Axinte – Tivodari, Plecanciuc, Popescu, Ilie, Andriuc, Sârbu, Ioniţă, Roxandari, Gherine, Lazăr. Au mai intrat Piticar şi Vizitiu.

Într-un alt joc al etapei a XXXIII-a, Juventus a dispus cu scorul de 3-2 de FC Bârlad. Colban a deschis scorul pentru gazde în minutul 26, cu o lovitură de cap sub transversală. Acelaşi Colban a majorat scorul în ultimele minute ale primei reprize, cu un şut plasat de la 10 metri. Oaspeţii au ripostat în minutul 70 prin Vulpe, care a marcat în urma unei faze de contraatac. Prisacă şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 80, înscriind cu un şut din apropierea porţii. Scorul final a fost stabilit de bârlădeanul Ghiceanu în ultimul minut de joc. Juventus a evoluat în alcătuirea Mihai – Streinu, Ailenii, Constantin, Luchian, Şuleru, Pantea, Cozma (80 Cara), Colban (71 Tomescu), Prisacă (90 Craiu), Vrabie.