miercuri, 23 aug 2017 - Anul XXII, nr. 189 (6605)
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6687 lei

Foresta a pierdut la doar două goluri, meciul de pe Areni cu FC Argeș

Miercuri, 23 August 2017 (20:51:07)de

După trei etape în care a încasat 31 de goluri și a marcat doar unul, Foresta Suceava a pierdut în această seară cu 0 – 2, meciul disputat pe Areni, cu FC Argeș. Cu același lot de juniori de la Omnia, completat cu patru seniori legitimați în ultimele două zile, Masella, Cerlincă, Stănescu și Issaga Diallo, Foresta s-a apărat mai tot timpul și a încercat să plece pe contraatac, tocmai pentru a limita proporțiile scorului. Încurajați de peste 1000 de spectatori, sucevenii au reușit să înscrie șui un gol, prin Tacu, în minutul 53, dar a fost anulat pe motiv de off-side. După două ocazii, argeșenii au deschis scorul după un corner și un balon căzut în careu, ce a fost șutat la colțul lung de Raul Costin. În minutul 39, Bosânceanu l-a întors în careu pe un fundaș de la oaspeți și a șutat puțin pe lângă vinclu, pe colțul lung. La patru minute după reluare, FC Argeș și-a dublat avantajul prin Năstăsie, care a driblat un fundaș sucevean, a intrat în careu și a șutat violent lângă bara din stânga lui Bîlbă. După golul anulat în minutul 53, Foresta a mai avut o ocazie mare de gol prin Coroamă, care a șutat foarte bine pe colțul lung de la marginea careului, dar portarul advers a reușit să respingă printr-o paradă spectaculoasă, scor final 2 – 0 pentru FC Argeș.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Foresta a pierdut la doar două goluri, meciul de pe Areni cu FC Argeș.
 Vizualizări articol: 2305 |