Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2732 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Handbal

Universitatea Suceava a remizat cu Știința Bacău

Sâmbătă, 2 Martie 2013 (15:07:51)de

Formațiile Universitatea Suceava și Știința Bacău au remizat astăzi în sala Liceului cu Program Sportiv Suceava, scor 36-36, într-un meci contând pentru etapa a XVI-a a Ligii Naționale de Handbal masculin.

Prima repriză a fost la discreția oaspeților, care au intrat la cabine cu un avantaj de 5 goluri, 20-15.

Sucevenii au intrat mult mai determinați în repriza a doua, revenind în meci și fiind foarte aproape de obținerea victoriei. Au fost egalați prin lovitură de la șapte metri, când mai erau doar 5 secunde de joc.

Cei mai buni marcatori ai Universității au fost Mitrea, cu nouă goluri și Cântec, cu 8 goluri.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Universitatea Suceava a remizat cu Știința Bacău.
 Vizualizări articol: 860 |