TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 25 nov 2014 - Anul XIX, nr. 275 (5784)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8745 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0209 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Formaţiile din Zvoriştea şi Vatra Dornei sunt campioane de toamnă

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Sezonul de toamnă al Ligii a V-a de fotbal s-a încheiat odată cu disputarea etapei a XIII-a, ultima a turului. În Seria Est, va ierna pe primul loc formaţia Voinţa Zvoriştea, cu un avans de 6 puncte în raport cu următoarea clasată, Unirea Horodnic de Sus, care are însă un meci mai puţin disputat. În Seria Vest, formaţia Dorna Vatra Dornei este lider autoritar şi a ucis din start lupta pentru titlu. Fotbaliştii pregătiţi de Adrian Kasper au mers numai din victorie în victorie, distanţându-se astfel la 12 lungimi de ocupanta poziţiei secunde, Sport Style Suceava.

 

Rezultate înregistrate în etapa a XIII-a:

Seria Est

Voinţa Zvoriştea – Sporting Buneşti 4-2
Pleşul Râşca – Spuma Dărmăneşti 2-1
Bucovina Şerbăuţi – Ştiinţa Mitocu Dragomirnei 3-3
Viitorul Adâncata – Rapid II Suceava 2-1
Steaua Dumbrăveni – Viitorul Cetatea Baia 5-0
Unirea Horodnic de Sus – Releul Mihoveni 3-0
Locomotiva Dorneşti a stat în această rundă.

 

Clasament Seria Est

1. Voința Zvoriștea  12 10 1 1 41-18 31 
2. Unirea Horodnic de Sus  11 8 1 2 20-9 25 
3. Steaua Dumbrăveni  12 7 1 4 34-19 22 
4. Releul Mihoveni  12 7 0 5 33-24 21 
5. Bucovina Șerbăuți  12 6 1 5 27-39 19 
6. Pleșul Râșca  11 6 0 5 22-21 18 
7. Spuma Dărmănești  12 4 2 6 22-21 14 
8. Locomotiva Dornești  11 4 1 6 32-31 13 
9. Viitorul Cetatea Baia  11 4 0 7 30-31 12 
10. Știința Mitocu Dragomirnei  12 3 3 6 21-28 12 
11. Viitorul Adâncata  10 3 2 5 15-20 11 
12. Rapid II Suceava  12 3 2 7 20-43 11 
13. Sporting Bunești  12 3 0 9 25-38 9

 

Seria Vest

Bistriţa Broşteni – Minerul Iacobeni 5-1
Bradul Vama – Dorna Vatra Dornei 1-3
Avântul Frasin – Larix Dornişoara 3-1
Vânătorul Dorna Candrenilor – Zimbrii Bucovinei Pârteştii de Jos 3-0
Foresta Moldoviţa – Victoria Păltinoasa 5-2
Forestierul Frumosu – Sport Style Suceava 0-0
Sporting Poieni Solca a stat în această rundă.

 

Clasament Seria Vest

1. Dorna Vatra Dornei  11 11 0 0 59-8 33 
2. Sport Style Suceava  12 6 3 3 27-18 21 
3. Avântul Frasin  12 6 2 4 25-31 20 
4. Bistrița Broșteni  11 6 1 4 31-30 19 
5. Sporting Poieni Solca  11 5 2 4 32-26 17 
6. Foresta Moldovița  12 5 2 5 27-28 17 
7. Larix Dornișoara  12 5 2 5 24-28 17 
8. Victoria Păltinoasa  12 4 3 5 31-29 15 
9. Vânătorul Dorna Candrenilor  11 4 2 5 25-28 14 
10. Zimbrii Bucovinei Pârteștii de Jos  12 4 2 6 21-44 14 
11. Bradul Vama  12 3 3 6 26-33 12 
12. Minerul Iacobeni  12 2 2 8 17-27 8 
13. Forestierul Frumosu  12 2 2 8 14-29 8 
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Formaţiile din Zvoriştea şi Vatra Dornei sunt campioane de toamnă.
 Vizualizări articol: 932 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Formaţiile din Zvoriştea şi Vatra Dornei sunt campioane de toamnă5.051

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei