Google
 
marţi, 18 dec 2012 - Anul XVII, nr. 296 (5201)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,5883 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,9066 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Competiţie

Ediţia a VI-a a Cupei Moş Crăciun debutează vineri

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Municipiul Suceava va găzdui în perioada 21-23 decembrie cea de-a VI-a ediţie a Cupei Moş Crăciun la fotbal pentru copii. Competiţia din acest an este adresată copiilor născuţi în anii 2001, 2002, 2003 şi 2004, urmând să desfăşoare în două locaţii, sala Liceului cu Program Sportiv din localitate şi balonul de la Universitate. La invitaţia organizatorilor CS Sporting Suceava, Consiliul Judeţean, Consiliul Local şi Liceul cu Program Sportiv au răspuns afirmativ un număr de 30 de formaţii, precum Ceahlăul Piatra Neamţ, FC Vaslui, Mircea Eliade Bucureşti, FC Odorhei, LPS Botoşani sau FC Buiucani, din Republica Moldova. Dintre formaţiile din judeţul Suceava cu activitate în sectorul juvenil şi-au anunţat participarea grupările Sporting, Luceafărul Bucovina, Sport Style şi Remember Câmpulung Moldovenesc. „Cupa Moş Crăciun este o competiţie prin care dorim să promovăm municipiul  Suceava la nivel naţional şi să acordăm o şansă să se manifeste acestor copii, care au numai de câştigat participând la asemenea întreceri. Datorită eforturilor depuse de organizatori, turneul a crescut constant de la an la an şi tocmai de aceea, directorul general din cadrul compartimentului de copii şi juniori al Federaţiei Române de Fotbal, Dan Ionescu, şi-a exprimat dorinţa de a fi prezent la ediţia din acest an a turneului, ceea ce nu poate decât să ne onoreze. Sper ca starea vremii să se amelioreze în următoarele zile, astfel încât echipele participante să nu întâmpine probleme în timpul deplasării spre Suceava”, a declarat managerul competiţiei, Ciprian Anton.

 

Iată programul competiţiei:

Copii 2001 – Teren sintetic Universitate

Grupa A

Vineri, ora 16.00: CSS Bucureşti – FC I Vaslui
Vineri, ora 16.40: Sport Style Suceava – LPS Botoşani
Sâmbătă, ora 8.20: LPS Botoşani – FC I Vaslui
Sâmbătă, ora 9.00: CSS Bucureşti – Sport Style Suceava
Sâmbătă, ora 15.00: LPS Botoşani – CSS Bucureşti
Sâmbătă, ora 15.40: Sport Style Suceava – FC I Vaslui

 

Grupa B

Vineri, ora 17.20: Mircea Eliade Bucureşti – Prosport Vârfu Câmpului
Vineri, ora 18.00: Sporting Suceava – FC II Vaslui
Sâmbătă, ora 9.40: Prosport Vârfu Câmpului – FC II Vaslui
Sâmbătă, ora 10.20: Mircea Eliade Bucureşti – Sporting Suceava
Sâmbătă, ora 16.20: Mircea Eliade Bucureşti – FC II Vaslui
Sâmbătă, ora 17.00: Sporting Suceava – Prosport Vârfu Câmpului

 

Grupa C

Vineri, ora 18.40: Pro Calcio Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
Vineri, ora 19.20: Luceafărul Bucovina Suceava – FC Odorheiul Secuiesc
Sâmbătă, ora 11.00: Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Odorheiu Secuiesc
Sâmbătă, ora 11.40: Pro Calcio Bucureşti – Luceafărul Bucovina Suceava
Sâmbătă, ora 17.40: Pro Calcio Bucureşti – FC Odorheiu Secuiesc
Sâmbătă, ora 18.20: Luceafărul Bucovina Suceava – Ceahlăul Piatra Neamţ

 

Copii 2002 – Teren sintetic Universitate

Grupa A

Vineri, ora 21.20: CSS Paşcani – Mircea Eliade Bucureşti
Vineri, ora 22.00: Sporting Suceava – Ceahlăul Piatra Neamţ
Sâmbătă, ora 12.20: Sporting Suceava – CSS Paşcani
Sâmbătă, ora 13.00: Ceahlăul Piatra Neamţ – Mircea Eliade Bucureşti
Sâmbătă, ora 20.20: CSS Paşcani – Ceahlăul Piatra Neamţ
Sâmbătă, ora 21.00: Sporting Suceava – Mircea Eliade Bucureşti

 

Grupa B

Vineri, ora 20.00: Luceafărul Bucovina Suceava – FC Vaslui
Vineri, ora 20.40: Remember Câmpulung Moldovenesc – FC Buiucani
Sâmbătă, ora 13.40: Luceafărul Bucovina Suceava – Remember Câmpulung
Sâmbătă, ora 14.20: FC Vaslui – FC Buiucani
Sâmbătă, ora 19.00: Luceafărul Bucovina Suceava – FC Buiucani
Sâmbătă, ora 19.40. Remember Câmpulung Moldovenesc – FC Vaslui

 

Copii 2003 – Sala LPS Suceava

Vineri, ora 17.00: Sporting Suceava – Luceafărul Bucovina Suceava
Vineri, ora 17.30: LPS Botoşani – FC Buiucani
Sâmbătă, ora 9.00: FC Buiucani – Sporting Suceava
Sâmbătă, ora 9.30: Mircea Eliade Bucureşti – LPS Botoşani
Sâmbătă, ora 14.00: Mircea Eliade Bucureşti – Sporting Suceava
Sâmbătă, ora 14.30: Luceafărul Bucovina Suceava – FC Buiucani
Sâmbătă, ora 18.30: Mircea Eliade Bucureşti – Luceafărul Bucovina Suceava
Sâmbătă, ora 19.00: LPS Botoşani – Sporting Suceava
Duminică, ora 9.00: LPS Botoşani – Luceafărul Bucovina Suceava
Duminică, ora 9.30: Mircea Eliade Bucureşti – FC Buiucani

 

Copii 2004 – Sala LPS Suceava

Vineri, ora 18.00: Sporting Suceava – FC Buiucani
Vineri, ora 18.30: Luceafărul Bucovina Suceava – CSS Paşcani
Sâmbătă, ora 10.00: Luceafărul Bucovina Suceava – FC Buiucani
Sâmbătă, ora 10.30: LPS Botoşani – Sporting Suceava
Sâmbătă, ora 15.00: LPS Botoşani – Luceafărul Bucovina Suceava
Sâmbătă, ora 15.30: CSS Paşcani – FC Buiucani
Sâmbătă, ora 19.30: Sporting Suceava – Luceafărul Bucovina Suceava
Sâmbătă, ora 20.00: LPS Botoşani – CSS Paşcani
Duminică, ora 10.00: Sporting Suceava – CSS Paşcani
Duminică, ora 10.30: LPS Botoşani – FC Buiucani

Partidele din fazele superioare ale competiţiei se vor desfăşura în cursul zilei de duminică. Meciurile care se dispută pe terenul sintetic de la Universitate vor fi supervizate de Cristian Agafiţei, iar cele din sala LPS de Bogdan Agafiţei, ambii făcând parte din corpul de observatori al AJF Suceava.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Ediţia a VI-a a Cupei Moş Crăciun debutează vineri.
 Vizualizări articol: 662 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 2.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 2.0 din 4 voturi
Ediţia a VI-a a Cupei Moş Crăciun debutează vineri2.054

Iulius Mall Suceava
Denis Shoes
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei