Google
 
sâmbătă, 15 iun 2019 - Anul XXIV, nr. 138 (7139)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7231 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2103 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Rezultatele ediţiei a VI-a a Concursului judeţean de muzică uşoară „Vocea Bucovinei”

Luni, 17 Iunie 2019 (15:11:03)

Concursul judeţean de muzică uşoară „Vocea Bucovinei” a avut loc sâmbătă, la Shopping City Suceava, fiind organizat de către Asociaţia de ajutorare a copiilor şi tinerilor dotaţi şi talentaţi „EUROACTIV” Suceava, Shopping City Suceava, Asociaţia Plai Străbun şi ”Alecs Group”, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar judeţean Suceava, Palatul Copiilor Suceava şi Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Suceava.

S-au înscris în concurs 59 elevi din 41 de unităţi şcolare şi instituţii de asistenţă socială; Pauzele concursului au fost presărate cu dansuri şi prezentare de modă susţinute de elevii de la cercurile de Dans şi Confecţii textile coordonate de doamnele profesoare Mirela Duminică şi Lenuţa Voinoiu.

Momente surpriză ale concursului au fost: Dans modern cu elevele Palatului Copiilor coordonate de profesoara Mirela Duminică; Trupa New Habits, coregraf: Daria Tîrnovan, Narcisa şi Nick, coregraf: Narcisa Beleca şi Fantezie coregrafică cu elevele Palatului Copiilor.

După ce au debutat toţi elevii înscrişi în competiţie, juriul a deliberat clasamentul final:

Secţiunea învăţământ primar:

Locul I: Teodorescu Flavius Gabriel de la Şcoala Gimnazială nr. 3 Suceava, Golianu Analisa din Plasament familial din Broşteni, Hojbota Petruta de la Şcoala Gimnaziala Poieni-Solca,

Locul II: Cîrlan Viviana-Ioana de la Şcoala Gimnazială nr.4 Suceava, Popovici Miruna Alma de la Şcoala Gimnazială ”Bogdan Vodă” Rădăuţi, Luncăniţa Cristina de la Şcoala gimnazială ”Ion Irimescu” din Fălticeni;

Locul III: Ghioc Simina Ruxandra de la Şcoala Gimnazială nr.4 Suceava;

Menţiuni: Vega Anastasia Teodora de la Şcoala Gimnazială ”Bogdan Vodă” Rădăuţi, Pralea Spînu Nicoleta de la Şcoala Gimnazială Poiana Ştampei, Băncescu Andreea Iuliana de la Şcoala Gimnazială Baineţ din Muşeniţa, Ionaş Teona Evelyn de la Şcoala Gimnazială ”Ion Irimescu” din Fălticeni, Marcovschi Valentina de la Servicii Multifuncţionale Fălticeni şi Căpuşneac Iarina-Elena de la Scoala Gimnazială ”Ion Creangă” Suceava.

Secţiunea învăţământ gimnazial:

Locul I special al juriului: Pitariu Lavinia de la Liceul Tehnologic ”Oltea Doamna” din Dolhasca şi Grumeza Denisa de la Liceul Tehnologic ”Oltea Doamna” din Dolhasca – instituţionalizată la Centrul de Plasament ”Sf. Gheorghe” Dolhasca,

Locul II: Barac Bologa Rafaela şi Botezat Ana Maria de la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Suceava, Berariu Alexandra de la Colegiul Naţional ”Petru Rareş” Suceava.

Locul III: Lupu Oana de la Şcoala Gimnazială ”Mihail Sadoveanu” Fălticeni, Gromeza Raluca de la Liceul Tehnologic ”Oltea Doamna” din Dolhasca – instituţionalizată la Centrul de Plasament ”Sf. Gheorghe” Dolhasca;

Menţiuni: Iwanuşesi Andreea de la Şcoala Gimnazială nr.4 Suceava, Baluş Eliza Maria de la Şcoala Gimnazială nr.1 Gura Humorului, Covaşă Emilia de la Şcoala nr. 5 Rădăuţi, Titeani Olivia Veronica Şcoala Gimnazială Poiana Ştampei, Cuţui Iustina de la Şcoala Gimnazială Nr.1 Suceava, Bogdan Andreea de la Şcoala Gimnazială ”Miron Costin” Suceava, Pinzaru Vlad de la Scoala de Arta Ion Irimescu Suceava, Toader Sabina Mădălina de la Şcoala Gimnazială ”Mihai Halunga” Hânţeşti, Savu Daria de la Şcoala Gimnazială ”Ion Irimescu” din Fălticeni, Prescure Mădălina-Florentina şi Palanciuc Ionuţ-Daniel de la Scoala Gimnazială "Niculae Popinceanu" – Mihoveni, Căilean Mihaela de la Şcoala Gimnazială Bucşoaia.

Secţiunea învăţământ liceal:

Locul I: Magdalena Drăgoi de la Colegiul de Artă ”Ciprian Porumbescu” Suceava, Anechiforesei Ştefana de la Colegiul Naţional ”Nicu Gane” Fălticeni şi,Cizmaru Ştefan din plasament familial şi elev la Colegiul de Artă ”Ciprian Porumbescu” Suceava;

Locul II: Bilaucă Roxana de la Centrul de Plasament ”Speranţa” Suceava, Ignat Alexia de la Asociaţia ”Timp pentru unu”, Catargiu Marta din Asistenţă maternală Gura Humorului;

Locul III: Pânzaru Roberto de la Colegiul Tehnic ”Laţcu Vodă” Siret, Ursan Teodora Colegiul de Artă ”Ciprian Porumbescu” Suceava, Iftime Beatris de la Servicii Multifuncţionale Fălticeni;

Menţiune: Gheorghiţă Alexandru de la Colegiul Naţional ”Mihai Eminescu” Suceava, Preutu Maria de la Colegiul Naţional ”Nicu Gane” Fălticeni, Munteanu Marian de la Asistenţă maternală Fălticeni.

MarelePremiu“Vocea Bucovinei”a fost înmânat elevei Amalia Semeniuc, de la secţiunea gimnaziu, elevă la Şcoala Gimnazială ”Călineşti Enache” din Dărmăneşti.

„Premiile oferite sunt: trofeu, diplome, bijuterii din argint oferite de S.C. Luxuri Bride To Be Suceava, şi cadouri de la Shopping City Suceava, Alka România şi Simba Invest Bacău.

Multumim Shopping City Suceava pentru ajutorul acordat, ce ne-au sprijinit cu scenă, sonorizare dar şi cadouri, împreună cu S.C. Ferovali S.R.L. Şcheia, Tipografia Muşatinii, Adria S.R.L. Alka România, Simba Invest Bacău, Mircea Ene Fotograf şi Florăria Iris Suceava”, au transmis organizatorii.

Echipa de coordonarea evenimentului a fost constituită de:prof. Loredana-Mihaela Ceică - inspector şcolar, prof. Narcisa-Daniela Ştefănescu – Coordonator al Asociaţia ”EUROACTIV”, prof. Biatrice-Liliana Choleva-Director al Palatului Copiilor şi, voluntarii Asociaţiei “EUROACTIV”: prof. Mihai Greciuc, Toma Ungureanu, Iustin Huţanu, Daniel Mihai Ilaşcă, Iustin Florea şi psih. Constantin Alecsa de la Asociaţiei ”Alecs Group”.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Rezultatele ediţiei a VI-a a Concursului judeţean de muzică uşoară „Vocea Bucovinei”.
 Vizualizări articol: 855 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
Rezultatele ediţiei a VI-a a Concursului judeţean de muzică uşoară „Vocea Bucovinei”5.052

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Optik Tataru - Cabinete Oftalmologice in Suceava
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Alte titluri din Ultima ora local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei