Campionatul Județean de old-boys a continuat cu meciurile etapei a II-a. Campioana Vivendi a reușit cea mai categorică victorie a rundei, printre marcatori regăsindu-se foștii fotbaliști Dorin Goian, Gabriel Șuleru și Cătălin Stamate. Un succes concludent și-a trecut în cont și Revine, avându-l pe Victor Romașcan inspirat la finalizare. Steelcorp și Darex Nissan au câștigat, de asemenea, meciurile în care au fost angrenate, însă după dueluri mult mai echilibrate.
Campionatul judeţean de old-boys beneficiază de sprijinul firmelor Avastar și Bergenbier, precum și al Asociaţiei Judeţene de Fotbal şi al Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret.
Precedentele șaptesprezece ediţii ale Campionatului judeţean de minifotbal pentru old-boys au revenit formaţiilor Centru Vechi (patru titluri), Inter Conti (patru titluri), Vivendi (patru titluri), Revine (trei titluri), Crama cu Ştaif și Las Vegas.
Competiția este găzduită de Civica Sport Center, din Șcheia.
Rezultate înregistrate în etapa a II-a:
EcoOptic – Concordia 9-4
Au marcat: Girigan (3), Berezoschi (3), Plăcintă (2), Bordianu, respectiv Ianoș (2), Sandu, Stoenescu.
Young Old Boys – Ripac Hugo 2-7
Au marcat: Ostafe, Costan, respectiv Nuțu (2), Păcurari (2), Ciotu, Gavriliuc, Vărzaru.
Fides Team – Steelcorp 0-2
Au marcat: Hulubă, Pătrășcanu.
Intermontana – Vivendi 0-11
Au marcat: Gafița (4), Șuleru (3), D. Goian (2), Stamate, Poenari.
Revine – Artra 11-2
Au marcat: Romașcan (6), Filip (2), Ov. Ciobanu, Țugui, Teodor, respectiv Gorgon, Neamțu.
REI Team – Darex Nissan 3-5
Au marcat: Cr. Gagea (3), respectiv Prisacaru, Teodosie, Sapariuc, Macoveiciuc, Lăzăreanu.
Apa Design – AWS Team 5-1
Au marcat: Târnoveanu (2), Traci, Ursaciuc, Polocoșer, respectiv Dănălache.
Echipa Barbershop by Niță Marian a stat în această rundă.
Clasament
- Revine 2 2 0 0 18-7 6
- Steelcorp 2 2 0 0 11-0 6
- EcoOptic 2 1 1 0 12-7 5
- Vivendi 2 1 1 0 14-3 4
- Ripac Hugo2 1 1 0 10-5 4
- Barbershop by Niță Marian 1 1 0 0 8-3 3
- Apa Design1 1 0 0 5-1 3
- Darex Nissan 2 1 0 1 10-103
- AWS Team2 1 0 1 7-7 3
- Intermontana 2 1 0 1 5-12 3
- Fides Team2 0 1 1 3-5 2
- REI Team 2 0 0 2 5-11 0
- Concordia 2 0 0 2 7-17 0
- Artra2 0 0 2 3-16 0
- Young Old Boys2 0 0 2 2-16 0
Programul etapei a III-a: