marţi, 28 oct 2008 - Anul XIII, nr. 254 (3935)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,948 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta5,0712 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Etapă cu 9 victorii ale formaţiilor oaspete

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Etapa a X-a a adus prima înfrângere pentru Rapid III Suceava, astfel că doar FC Marginea şi Bistriţa Broşteni au rămas neînvinse în actuala ediţie de campionat. Tot două formaţii nu au cunoscut gustul victoriei nici până la această oră, este vorba de Spicul Moara şi Forestierul Frumosu.

Dar iată care sunt rezultatele complete înregistrate în runda cu numărul 10:


Seria I

Carpaţi Gălăneşti – Flacăra Vicovu de Jos        0 – 2
FC Bucovina Frătăuţii Noi – Fagga Pârteştii de Jos    5 – 2
Bucovina Şerbăuţi – FC Marginea  1 – 3
Locomotiva Dorneşti – Stejarul Cajvana  2 – 4
Unirea Horodnic – Bucovina Calafindeşti         2 – 0
Avântul Volovăţ – Polul Nord Falcău      7 – 0
C.S. Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Progresul Frătăuţii Vechi  2 – 4
Eusadi Negostina – Constructorul Dărmaneşti   0 – 1
Avântul Grămeşti a stat

Clasament
1       FC Marginea       10     9       1       0       45-9  28
2       Avântul Volovăţ  10     7       1       2       43-13         22
3       Flacăra Vicovul de Jos 10     7       1       2       28-25         22
4       Avântul Grămeşti 9       6       2       1       41-19         20
5       Unirea Horodnic  10     6       1       3       25-23         19
6       Constructorul Dărmăneşti       9       5       2       2       38-19 17  
7       Polul Nord Falcău        9       5       1       3       24-25         16
8       Progr. Frătăuţii Vechi   9       5       0       4       29-19  15 
9       Locomotiva Dorneşti    9       5       0       4       25-18         15
10     Bucovina Calafindeşti  9       5       0       4       21-32         15
11     Bucovina Frătăuţii Noi 9       4       1       4       29-25         13
12     Fagga Pârteşti      10     2       2       6       22-37         8
13     Carpaţi Gălăneşti          9       2       0       7       15-24         6
14     Eusadi Negostina 10     2       0       8       18-32         6
15     Bucovina Şerbăuţi        9       1       1       7       13-29         4
16     Şcoala Rădăuţi    10     1       1       8       17-55         4
17     Stejarul Cajvana  9       1       0       8       15-33         3


 
Seria a II-a

Avântul Baia – Progresul Salcea     2 – 0
Spicul Moara – Foresta Râşca                  1 – 5
Viitorul Vereşti – Rapid CFR III Suceava          2 – 1
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Foresta Mălini 0 – 3
Ştiinţa Mitoc – Progresul Ilişeşti     5 – 1
Şomuzul Preuteşti – Recolta Fântânele     4 – 2
Victoria Păltinoasa – Viitorul Adâncata   1 – 2
Voinţa Stroieşti – Locomotiva Zvoriştea  1 – 0
Flacăra Roşie Udeşti – Moldova Drăguşeni      0 – 2

Clasament

1       Rapid CFR III Suceava 10     7       2       1       31-12         23
2       Voinţa Stroieşti   10     6       3       1       30-8  21
3       Şomuzul Preuteşti         10     6       2       2       44-19         20
4       Moldova Drăguşeni      10     6       2       2       34-25         20
5       Ştiinţa Mitoc       10     5       4       1       39-19         19
6       Viitorul Adâncata         10     5       3       2       21-13         18
7       Locomotiva Zvoriştea   10     4       5       1       29-10         17
8       Recolta Fântânele         10     5       1       4       36-20         16
9       Victoria Păltinoasa       10     5       0       5       26-16         15
10     Viitorul Vereşti   10     5       1       4       26-17         16
11     Foresta Mălini     10     3       6       1       23-17         15
12     Progresul Salcea 10     4       1       5       35-19         13
13     Fulgerul Ciprian Porumbescu 10     3       0       7       30-43 9    
14     Foresta Râşca      10     2       3       5       22-37         9
15     Avântul Baia       10     3       0       7       12-44         9
16     Flacăra Roşie Udeşti    10     2       2       6       20-29         8
17     Progresul Ilişeşti 10     1       0       9       12-69         3
18     Spicul Moara       10     0       1       9       6-58  1

 

Seria a III-a

FC Pojorâta – Vânătorul Dorna Candreni 4 – 1
Inter Capu Câmpului – Călimani Şaru Dornei    6 – 0
TurboForest Poiana Stampei – Rarăul II Câmpulung   4 – 1
Călimănel Panaci – Forestierul Frumosu  3 – 1
Bistriţa Broşteni – Larix Dornişoara        10 – 1
Victoria Vatra Moldoviţei a stat

Clasament

1       Bistriţa Broşteni  10     9       1       0       46-10         28
2       FC Pojorâta         9       8       0       1       42-15         24
3       Inter Capu Câmpului     9       6       0       3       29-14         18
4       Vânătorul Dorna Candreni     9       5       1       3       28-21         16
5       Călimănel Panaci 9       5       0       4       27-24         15
6       Rarăul II Câmpulung     9       4       0       5       22-15         12
7       Larix Dornişoara 9       4       0       5       19-29         12
8       TurboForest Poiana Stampei  9       3       0       6       20-31         9
9       Călimani Şaru Dornei   9       2       1       6       18-50         7
10     Victoria Vatra Moldoviţei     9       1       2       6       10-23         5
11     Forestierul Frumosu      9       0       1       8       14-42         1

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Etapă cu 9 victorii ale formaţiilor oaspete.
 Vizualizări articol: 1096 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Etapă cu 9 victorii ale formaţiilor oaspete5.051

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei