Unul dintre cei doi frați minori din Fălticeni dispăruți de aproape o săptămână a fost găsit în urmă cu două zile.
Alexandru-Samir Dinu, în vârstă de 10 ani, a fost găsit pe raza municipiului Fălticeni în cursul zile de joi, după ce a plecat de acasă pe data de 15 iulie a.c..
Minorul le-a spus polițiștilor că în perioada cât a fost plecat a stat pe raza localității de domiciliu și a dormit într-o anexă a unui locaș de cult, nefiind victima vreunei infracțiuni.
Alexandru-Samir Dinu a fost reîncredințat familiei, iar polițiștii încearcă să dea de urma surorii sale, Lăcrămioara Dinu, în vârstă de 14 ani, dispărută de acasă din data de 16 iulie a.c.
Adolescenta le-a spus părinților că merge să își cumpere o înghețată și nu s-a mai întors.
„Persoanele care pot da relații cu privire la locația minorei sunt rugate să apeleze 112 sau 0230/203165”, se arată într-un comunicat remis de Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție Județean Suceava.