Antrenorul echipei Poli Iași, Ionuț Popa, a declarat, vineri, într-o conferință de presă, că se așteaptă la un meci extrem de greu, duminică, pe teren propriu, cu Ceahlăul Piatra Neamț, pe care l-a caracterizat ca fiind „cu cuțitul la os”, transmite corespondentul MEDIAFAX.
„Cred că va fi un meci mai greu decât a fost cel cu Steaua. E clar că nemțenii vor veni aici să câștige, pentru că altă șansă nu au. Cu Ceahlăul va fi un meci cu cuțitul la os. Ambele echipe sunt la retrogradare și este o partidă la fel de importantă pentru noi, dar și pentru ei. Am patru jucători indisponibili, dar sper că fotbaliștii care vor intra duminică vor face tot posibilul să câștigăm”, a declarat Ionuț Popa.
Referitor la declarațiile președintelui de onoare al grupării nemțene, Gheorghe Ștefan, care intenționează să retragă echipa din campionat, Popa a replicat că asemenea afirmații nu fac altceva decât să pună presiune pe arbitri: „Nu vedeți că acum toți se retrag, vând echipe, își dau demisia. Toate aceste declarații nu fac altceva decât să creeze tensiune și să pună presiune pe arbitri. Sincer, pe mine nu mă interesează ce zic alții. Eu știu ce vreau eu și atât”.
Partida Poli Iași- Ceahlăul Piatra Neamț, din cadrul etapei a XXII-a a Ligii I, se va disputa duminică, de la ora 14.00.