Google
 
marţi, 3 iun 2014 - Anul XIX, nr. 125 (5634)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8079 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,4355 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Liga a V-a

Volovăț, Zvoriștea și Vatra Moldoviței au promovat în Liga a IV-a

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

În același timp cu Liga a IV-a de fotbal a luat sfârșit și sezonul 2013 – 2014 în Liga a V-a, la final fiind desemnate și câștigătoarele celor trei serii, echipe ce au promovat în eșalonul patru. În seria I, Voința Zvoriștea a câștigat fără prea mari emoții prima poziție, la o diferență de nouă puncte de următoarea clasată, Recolta Fântânele, formație ce a pierdut în ultima etapă cu scorul de 1 – 2 la Pleșul Râșca, care s-a clasat a treia. Tot la o diferență de nouă puncte s-a impus și Flacăra Vicovu de Jos în seria a II-a, echipă ce va evolua și ea alături de Zvoriștea în Liga a IV-a. Liderul s-a impus în ultima etapă fără probleme pe teren propriu, scor 6 – 2 cu Avântul Grămești. Singurul meci ce nu s-a disputat a fost cel câștigat la masa verde de Spuma Dornești în fața Zimbrilor Bucovinei Pârteștii de Jos, oaspeții anunțând din timp că nu vor face această deplasare. Seria a III-a a fost singura în care liderul s-a hotărât în ultima etapă, Victoria Vatra Moldoviției obținând promovarea după eșecul liderului, CSM Dorna Vatra Dornei, scor 1 – 6 la Foresta Moldovița 1947. În această ultimă etapă, liderul din Vatra Moldoviției a reușit să obțină victoria ce i-a adus trecerea pe primul loc, după 6 – 3 la Vânătorul Dorna Candrenilor. Și-n seria a III-a a fost un meci câștigat la masa verde, Bistrița Broșteni – Forestierul Frumosu 3 – 0, oaspeții anunțând că nu mai fac această deplasare.      

 

Seria I

Voința Zvoriștea – CS Sport Style Suceava               5 – 2
Pleșul Râșca – Recolta Fântânele                     2 – 1
Releul Mihoveni – Viitorul Cetatea Baia                   2 – 1
Rapid CFR Suceava – Victoria Păltinoasa                 3 – 4
Steaua Dumbrăveni a stat

 

Clasamentul seriei I

1. Voința Zvoriștea                16  11  4  1   44 – 17  37
2. Recolta Fântânele              16   9   1  6   40 – 32  28
3. Pleșul Râșca             16   8   3  5   30 – 28  27
4. Victoria Păltinoasa            16   7   3  6   37 – 37  24
5. Sport Style Suceava 16   6   5  5   28 – 33  23
6. Steaua Dumbrăveni  16   7   2  7   34 – 31  23
7. Rapid CFR Suceava 16   6   1  9   37 – 31  19
8. Viitorul Cetatea Baia         16   4   1  11 39 – 57  13
9. Releul Mihoveni                16   3   2  11 22 – 48  11

 

Seria a II-a

Unirea Milișăuți – Unirea Horodnic                                    3 – 3
Sporting Poieni Solca – Locomotiva Dornești           7 – 1
Viitorul Adâncata – Bucovina Șerbăuți                      3 – 5
Flacăra Vicovu de Jos – Avântul Grămești                          6 – 2
Spuma Dărmănești – Zimbrii Bucovinei Pârteștii de Jos   3 – 0(la masa verde)

 

Clasamentul seriei a II-a

1. Flacăra Vicovu de Jos                          18  14  2  2   66 – 27  44
2. Unirea Horodnic                                   18  11  2  5   46 – 28  35
3. Viitorul Adâncata                                 18  11  2  5   56 – 31  35
4. Bucovina Șerbăuți                                18   9   4  5   48 – 34  31
5. Unirea Milișăuți                                   18   8   2  8   51 – 41  26
6. Sporting Poieni Solca                          18   7   1 10  48 – 58  22
7. Locomotiva Dornești                           18   7   0 11  47 – 50  21
8. Avântul Grămești                                 18   5   1 12  36 – 57  16
9. Spuma Dărmănești                               18   5   3 10  27 – 58  18
10. Zimbrii Bucovinei Pârteștii de Jos    18   4   1 13  31 – 72  13

 

Seria a III-a

Foresta Moldovița 1947 – CSM Dorna Vatra Dornei 6 – 1
Larix Dornișoara – Călimani Șaru Dornei                           6 – 2
Avântul Frasin – Bradul Vama                                   1 – 2
Vânătorul Dorna Candrenilor – Victoria Vatra Moldoviței 3 – 6
Bistrița Broșteni – Forestierul Frumosu                    3 – 0(la masa verde)

 

Clasamentul seriei a III-a

1. Victoria Vatra Moldoviței          18  14  2  2   61 – 18  44
2. CSM Dorna Vatra Dornei           18  13  3  2   60 – 26  42
3. Bradul Putna                      18  10  5  3   41 – 25  35
4. Foresta Moldovița 1947             18   8 1  9   54 – 41  25
5. Avântul Frasin                   18   8   1  9   45 – 37  25
6. Bistrița Broșteni                         18   7   3  8   36 – 38  24
7. Forestierul Frumosu          18   6   5  7   45 – 52  23
8. Vânătorul Dorna Candrenilor     18   5   1 12  42 – 66  16
9. Călimani Șaru Dornei                 18   3   4 11  40 – 79  13
10. Larix Dornișoara                       18   2   3 13  27 – 69    9
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Volovăț, Zvoriștea și Vatra Moldoviței au promovat în Liga a IV-a.
 Vizualizări articol: 1652 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volovăț, Zvoriștea și Vatra Moldoviței au promovat în Liga a IV-a0.05

Shopping City Suceava
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Programul Rabla 2020
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei