Concurs la Spitalul Suceava, unde sunt vacante șase posturi de medici, câte două la secțiile Psihiatrie și Pediatrie și câte unul la Neurologie și Anatomie Patologică.
Directorul adjunct medical al unității sanitare, dr. Tiberius Brădățan, a anunțat ieri că examenul va avea loc în perioada 23-27 februarie, la o dată care nu a fost deocamdată precizată, iar termenul limită pentru depunerea dosarelor a expirat luni, 2 februarie.
Concursul a stârnit interesul a opt medici, singura concurență fiind la Anatomie Patologică, unde s-au înscris trei candidați: Didina Luminița Mireanu, Oana Munteanu și Elena Adinisia Paraschiv. Pentru cele două posturi libere de la Psihiatrie au intrat în competiție medicii Ana Maria Anca Murariu și Georgiana Daniela Chiriță, iar pentru cele două posturi libere de la Pediatrie vor da examen medicii Iulia Bivoleanu și Roxana Gireadă. Pentru postul vacant de la Neurologie s-a înscris medicul Mihaela Ciobanu.