Mare minune și cu siliconul ăsta, care e-un fel de ghips pentru modelat acolo unde natura și-a arătat limitele. Rareori sutienele românești mai au posibilitatea de a acoperi doi sâni normali, lăsați cum-necum de la Dumnezeu, fiindcă siliconul umple și menține țepene aceste bastioane ale frumuseții feminine.
Iar când vechile țâțe s-au demodat și siliconul a prins mucegai, vine rândul unui nou implant, de preferință mai bogat cantitativ, mai opulent. Probabil că, atunci când frumoasele femei siliconate alăptează, pruncii sug silicon hrănitor, bogat în calciu și proteine.
Rentabilă mai e și meseria asta de măcelar estetician; ai mușterii tot înainte pentru bisturiul tău. Păcat că, la fel ca la sacrificarea porcilor, nu e și aici o tradiție populară care să excludă anestezia. Deoarece grozav mi-ar plăcea să aud urletele de sub cuțit ale Mihaelei Rădulescu, ale Danielei Gyorfi ori ale Simonei Sensual.
Dar siliconul nu are efect de umplere doar al sânilor, el fiind îndesat la greu și în fese, pentru ca bucușoarele frumoaselor noastre să semene cât mai izbitor cu cele de iapă. Iar apoi, și-n buze e turnat un soi minor de silicon, fiindcă unde fata e buzată, șade și rujul mai comod.
Am înțeles, din surse medicale sigure, că siliconul se va injecta curând și-n creier, fiindcă fetelor noastre le cam sună a gol cutia craniană. Măcelarii esteticieni le vor sparge țeasta cu un ciocănel, iar apoi vor burduși cavitatea cu silicon, ca să nu mai sune precum un pepene copt, la contactul cu un bobârnac.