În trafic

Prins fără permis, după ce a oprit brusc la vederea echipajului de poliție



Un bărbat din comuna Bosanci a fost prins, duminică, la volanul unui autoturism, fără permis de conducere, după ce a oprit brusc la vederea unui echipaj de poliție.
Agenților de poliție care au organizat un filtru pe DJ 208 A, pe raza orașului Liteni, li s-a părut suspect modul în care șoferul din Bosanci a ezitat să continue deplasarea și a încercat să oprească pe partea dreaptă a părții carosabile, motiv pentru care s-au dus la mașină să facă verificări.
La volan, a fost identificat S.V., de 39 de ani, iar în urma verificărilor în baza de date, polițiștii au aflat că respectivul nu figurează cu permis de conducere.
Cu dosare penale s-au ales și doi conducători auto prinși la volan cu alcoolemii peste limita legală.
Traian S., în vârstă de 51 de ani, din Vatra Dornei, a fost prins conducând pe raza localității, cu 0,85 la mie alcool în aerul expirat, iar Alexandru B., de 19 ani, din Panaci, a fost depistat, la Șaru Dornei, cu 0,90 la mie în aerul expirat.