Vine finanțarea

Foresta intră pe drumul cel bun. Se plătesc banii la Finanțe!



Clubul Foresta se pare că intră într-o zodie norocoasă. Datoriile la Finanțe au fost plătite ieri în mare parte, iar astăzi se va ajunge la zero, ceea ce înseamnă că se vor putea accesa banii de la Primăria Suceava, în sumă de 1.000.000 de lei.
Foresta avea datorii la Fisc de circa 100.000 de euro, bani pe care investitorii privați i-au acoperit în mare parte. Oricum, e un proces complex, în care noii finanțatori vor apărea în fața opiniei publice și vor explica tot ce s-a întâmplat.
De altfel, președintele Consiliului de Administrație al clubului sucevean, Andrei Ciutac, a anunțat în mod oficial interesul acestor investitori și a argumentat de ce a ținut să înceapă campionatul cu juniorii de la Omnia, tocmai în ideea ca echipa să nu fie depunctată sau exclusă din campionat.
„După o lungă perioadă în care veștile despre echipă au fost mai mult proaste, din fericire am ajuns la un moment în care putem să discutăm și de lucruri mai frumoase. Cu riscul de a mă repeta obsesiv vreau să-i mulțumesc încă o dată domnului Cristescu (n.r. – Florin Cristescu, antrenorul echipei de juniori Omnia, care a jucat în acest început de campionat pentru Foresta) pentru efortul pe care l-a depus în ultima perioadă, dar și copiilor, părinților care i-au lăsat să facă aceste deplasări, chiar dacă se știa că lucrurile nu vor fi tocmai în regulă și că singurul lucru pe care puteam să îl facem era să încercăm să limităm proporțiile scorului. Mă bucur că au făcut cele două deplasări și au jucat meciul de acasă și datorită lor putem să discutăm acum în continuare de existența Forestei Suceava”, a spus Ciutac.



Recomandări

Lungu: „Culmea tupeului! Cei de la Foresta, după ce au ratat trei sezoane la rând promovarea în Liga a II-a, vin acum și ne cer socoteală”

Lungu: „Culmea tupeului! Cei de la Foresta, după ce au ratat trei sezoane la rând promovarea în Liga a II-a, vin acum și ne cer socoteală”