Drept la replică



În urma articolului „Moartă în acte din 1991, în realitate vie și astăzi”, apărut în ediția din 24 Mai 2006 a cotidianului „Monitorul de Suceava”, vin cu următoarele precizări:
– în anul 1972 am cumpărat de la numita Viorica Grosaru, fiica Victoriei Zanea, din comuna Dornești, județul Suceava, o suprafață de 22 de ari de teren situată în intravilanul comunei sus amintite, respectiv satul Perdele
– nu cunosc cum am ajuns să fiu trecut în certificatul de moștenitor întocmit de notarul public Cătălina Buzduga, emis pe numele lui Toader Cernaus, confuziile apărute în acest act aparținând în exclusivitate notarului amintit
– țin să precizez că nu am nici un litigiu cu numitul Mihai Moisuc, din comuna Dornești, și nu am uzat în nici un fel de calitatea de moștenitor, cum rezultă din articolul aoprut în ziar și nici nu am de gând să fac acest lucru.
Ștefan Covțun