AIESEC, cea mai mare organizație de tineri din lume, activă în peste 1700 de universități, din peste 107 țări și teritorii, recrutează membri din rândul studenților suceveni.
Începând cu 1 octombrie 2010, AIESEC România a dat startul în mod oficial campaniei de recrutare la nivel național, preluată în 15 orașe AIESEC din țară. AIESEC Suceava îi invită pe studenții interesați să completeze formularul de aplicare de pe blog www.aiesecsuceava.wordpress.com sau de la info desk-urile din corpurile A și E ale Universității „Ștefan cel Mare”.
Pentru mai multe informații despre procesul de recrutare și experiență AIESEC, membrii organizației au organizat ieri, la Universitatea „Ștefan cel Mare”, un eveniment de prezentare a organizației.
AIESEC reprezintă platforma globală de tineri care oferă oportunități de schimbareindivizilor, oferind societății tineri ce au trecut prin întreaga experiență a organizației și sunt pregătiți să facă o schimbare în mediul înconjurător.