Susținere

Cătălin Miron, sprijinit pentru funcția de primar de un fost ministru al Muncii, Mariana Câmpeanu



Cătălin Miron, președintele PNL Rădăuți, sprijinit pentru funcția de primar de un fost ministru al Muncii, Mariana Câmpeanu
Cătălin Miron, președintele PNL Rădăuți, sprijinit pentru funcția de primar de un fost ministru al Muncii, Mariana Câmpeanu

Cătălin Miron, președintele PNL Rădăuți și candidatul acestui partid pentru funcția de primar, a avut parte ieri de o surpriză, după ce fostul ministru al Muncii Mariana Câmpeanu a sosit în zonă pentru a-i fi alături în lupta electorală.
„Am venit special să-l sprijin pe Cătălin Miron la funcția de primar, precum și echipa sa de consilieri. Cred cu tărie că împreună vor putea realiza programul pe care l-au gândit și propus pentru modernizarea și dezvoltarea municipiului Rădăuți. De asemenea, apreciez faptul că în program sunt prevăzute măsuri care să conducă în final la o viață mai bună pentru oameni, începând cu creșterea siguranței cetățenilor prin reformarea poliției locale. Salut și proiectele privind îmbunătățirea infrastructurii școlare, construirea unui complex sportiv, construirea de locuințe pentru tineri, a unui club pentru pensionari, precum și reabilitarea spitalului vechi. Am apreciat în mod deosebit proiectele ambițioase ale candidatului nostru, care vor scoate sigur orașul din subdezvoltare, și introducerea lui într-un mod real în circuitul turistic al Bucovinei”, a precizat Mariana Câmpeanu.
Cătălin Miron spune că nu s-a așteptat la această vizită inopinată, dar este de părere că un punct de vedere avizat cum este cel al unui fost ministru al Muncii nu poate decât să-l mobilizeze și mai mult pentru a câștiga alegerile în Rădăuți.
„Campania electorală este aproape de final. Schimbarea stă doar în mâna dumneavoastră, a rădăuțenilor. Sper că veți lua cea mai bună decizie, astfel încât de luni, 6 iunie, să ne putem apuca de reconstrucția și modernizarea orașului”, a fost mesajul transmis de Cătălin Miron.



Recomandări

Președintele CJ Suceava și 92 de primari suceveni, din PSD, PNL și USR, au transmis o scrisoare deschisă premierului și Guvernului

Eșec dezastruos al coaliției de guvernare: în 6 orașe, inclusiv în Suceava, și în 6 comune Antonescu a fost pe locul 4

Eșec dezastruos al coaliției de guvernare: în 6 orașe, inclusiv în Suceava, și în 6 comune Antonescu a fost pe locul 4
Eșec dezastruos al coaliției de guvernare: în 6 orașe, inclusiv în Suceava, și în 6 comune Antonescu a fost pe locul 4