Peste 60 de firme din întreaga țară vor participa, în perioada 21 – 24 august 2008, la ediția de anul acesta a salonului „Bucovina Construct Ambient”, eveniment care va avea loc în parcarea Shopping City Suceava. Expoziția este organizată de Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Suceava, în parteneriat cu Shopping City Suceava, Asociația Producătorilor de Mobilă din România și Revista „Intarzia”.
Ediția de anul acesta a expoziției „Bucovina Construct Ambient” este structurată pe două saloane distincte, Expo Construct și Expo Lemn.
Astfel, în cadrul salonului Expo Construct vor fi prezentate materiale de construcții, fațade și finisaje interioare, pereți de sticlă, vitralii, glasvand-uri, luminatoare; balcoane si terase, scări exterioare și interioare; șarpante – lemn, metal, beton armat, mixte; învelitori – țigle ceramice, tablă, plăci, materiale plastice, folii bituminoase, lemn; tâmplărie de lemn, aluminiu, PVC, de mansardă și acoperiș; uși blindate, antifoc, batante, pliante, garaje și porți; pardoseli calde și reci; vopsele, tencuieli, chituri, masticuri, benzi, spume; produse si tehnologii termo, fono și hidroizolante, antifoc ; materiale de etanșare; impregnare, protecție, tratamente de suprafață.
Pe lângă acestea, vor mai fi expuse instalații electrice; instalații sanitare; instalații termice; sisteme de securitate, supraveghere și prevenire antiefracție; borduri și pavaje de alei; mașini și utilaje, echipamente, scule și dispozitive pentru construcții; servicii specifice pentru construcții.
În ceea ce privește salonul „Expo Lemn” acesta este specializat în produse din lemn; mașini și echipamente; scule și mașini portabile; instalații; cazane și instalații; utilaje pentru exploatări forestiere și produse de silvicultură; echipamente și feronerii.




