TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
sâmbătă, 18 iun 2016 - Anul XXI, nr. 142 (6255)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8737 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0172 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Tenis de câmp - Cupa Monitorul

Urmează 32 de meciuri în trei zile

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Cel mai mult a avut de luptat ieri pentru victorie Victor Doboş, care a trecut în trei seturi de Leonte Cioban. Restul partidelor s-au încheiat cu victorii în două seturi pentru Ştefan Dumitrescu, Constantin Semaca, Vasile Rusu, Dumitru Moraru, Ionuţ Rădăşanu şi Bogdan Marasin. Competiţia va continua în ritm alert şi în următoarele trei zile, când se află în program nu mai puţin de 32 de partide.

La Cupa Monitorul 2016 şi-au anunţat participarea nu mai puţin de 182 de jucători din judeţul Suceava, care se întrec la patru categorii de concurs, Secundară, Principală, Elită şi Veterani. Turneul se va derula până la sfârşitul lunii septembrie la Bazele sportive Unirea şi IRE, interval de timp în care se vor disputa un număr record de 992 de meciuri. Mai trebuie precizat că ediţia din acest an va cuprinde, în premieră, şi două secţiuni noi, rezervate femeilor şi copiilor, unde înscrierile vor continua până la sfârşitul lunii iunie.

Pentru mai multe detalii accesaţi link-ul https://www.monitorulsv.ro/Cupa-Tenis-Monitorul.

 

Rezultate înregistrate ieri în Cupa Monitorul:

Ştefan Dumitrescu – Adi Baciuc

Secundară, Grupa C

Baza UNIREA

6-3, 6-2

Constantin Semaca– Iluță Cocriș

Veterani, Grupa D

Baza UNIREA

6-1, 6-0

Victor Doboș - Cioban Leonte

Principală, Grupa G

Baza UNIREA

5-7, 6-4, 6-4

Vasile Rusu – Cătălin Lungu

Principală, Grupa C

Baza UNIREA

6-0, 6-4

Dumitru Moraru –Adi Ungureanu

Principală, Grupa L

Baza IRE

6-3, 6-4

Cătălin Săcrieru – Ionuţ Rădăşanu

Secundară, Grupa G

Baza IRE

5-7, 5-7

Bogdan Marasin - Daniel Roșu

Elită, - 40, Grupa B

Baza IRE

6-2, 6-2

 

Programul următoarelor trei zile în Cupa Monitorul:

Sâmbătă, 18 iunie, ora 08.00

Dan Lefter – Bogdan Apostol

Principală, Grupa G

Baza UNIREA

Sâmbătă, 18 iunie, ora 08.00

Horațiu Neacșu - Valentin Chidoveț

Principală, Grupa A

Baza UNIREA

Sâmbătă, 18 iunie, ora 10.00

Petrică Horga – Ilie Hunceac

Elită, +40, Grupa C

Baza UNIREA

Sâmbătă, 18 iunie, ora 14.00

Octavian Lisov – Emilian Petruneac

Secundară, Grupa B

Baza UNIREA

Sâmbătă, 18 iunie, ora 16.00

Mihai Vieriu – Costel Avram

Elită, +40, Grupa B

Baza UNIREA

Sâmbătă, 18 iunie, ora 18.00

Bogdan Pădurariu – Ovidiu Bîrsei

Principală, Grupa F

Baza UNIREA

Sâmbătă, 18 iunie, ora 18.00

Cezar Ioja – Ciprian Constantinovici

Principală, Grupa J

Baza UNIREA

Sâmbătă, 18 iunie, ora 07.00

Lucian Pohoață - Maricel Caba

Principală, Grupa K

Baza IRE

Sâmbătă, 18 iunie, ora 09.00

Alexandru Moldovan – Cristi Boberschi

Secundară, Grupa G

Baza IRE

Sâmbătă, 18 iunie, ora 11.00

Dumitru Moraru – Vasile Siretean

Principală, Grupa L

Baza IRE

Sâmbătă, 18 iunie, ora 17.00

Alex Chiorescu – Vasile Filip

Elită, - 40, Grupa B

Baza IRE

Sâmbătă, 18 iunie, ora 19.00

Emil Atomi – Adi Vacariu

Principală, Grupa C

Baza IRE

Duminică, 19 iunie, ora 08.00

Luchian Petruneac – Paul Florea

Secundară, Grupa H

Baza UNIREA

Duminică, 19 iunie, ora 10.00

Ovidiu Moșuc – Iulian Asimionesei

Secundară, Grupa B

Baza UNIREA

Duminică, 19 iunie, ora 12.00

Alex Chiorescu – Irinel Nanu

Elită, - 40, Grupa B

Baza UNIREA

Duminică, 19 iunie, ora 14.00

Cristi Carpiuc - Petrică Parfenov

Principală, Grupa A

Baza UNIREA

Duminică, 19 iunie, ora 14.00

Gabriel Toderașcu – Ilie Hunceac

Elită, +40, Grupa C

Baza UNIREA

Duminică, 19 iunie, ora 16.00

Olivian Brandis – Adrian Wendling

Secundară, Grupa D

Baza UNIREA

Luni, 20 iunie, ora 08.00

Petrică Horga – Dorin Mihăilă

Elită, +40, Grupa C

Baza UNIREA

Luni, 20 iunie, ora 10.00

Răzvan Savanciuc – Marian Rebei

Secundară, Grupa E

Baza UNIREA

Luni, 20 iunie, ora 12.00

Alin Leuciuc – Iulian Semaca

Principală, Grupa K

Baza UNIREA

Luni, 20 iunie, ora 14.00

Narcis Polocoșer – Emil Petrovici

Principală, Grupa E

Baza UNIREA

Luni, 20 iunie, ora 16.00

Mihai Pop – Costică Prostire

Elită, + 40, Grupa A

Baza UNIREA

Luni, 20 iunie, ora 16.00

Vasile Rusu – Andu Vornicu

Principală, Grupa C

Baza UNIREA

Luni, 20 iunie, ora 08.00

Florin Babiuc – Valeriu Avrămia

Veterani, Grupa C

Baza IRE

Luni, 20 iunie, ora 08.00

Olivian Brandis - Laurenţiu Gahniuc

Secundară, Grupa H

Baza IRE

Luni, 20 iunie, ora 08.00

Gheorghe Bălan – Ovidiu Bîrsei

Principală, Grupa F

Baza IRE

Luni, 20 iunie, ora 10.00

Alex Huțu – Romică Costan

Principală, Grupa H

Baza IRE

Luni, 20 iunie, ora 10.00

Bogdan Apostol – Cioban Leonte

Principală, Grupa G

Baza IRE

Luni, 20 iunie, ora 10.00

Ilie Țebrean – Bogdan Grosu

Principală, Grupa B

Baza IRE

Luni, 20 iunie, ora 12.00

Bogdan Pădurariu – Liviu Axinte

Principală, Grupa F

Baza IRE

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Urmează 32 de meciuri în trei zile.
 Vizualizări articol: 2790 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urmează 32 de meciuri în trei zile0.05

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
LaStrada - Incaltaminte - Piele - Blanuri - Accesorii
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei