Google
 
luni, 24 apr 2017 - Anul XXII, nr. 91 (6507)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,5441 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2456 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook

Cupa Tenis Monitorul

Cupa TENIS Monitorul 2016

Campionatul JUDEŢEAN de tenis de câmp Monitorul-Select

FAZA II

În acest moment nu sunt meciuri programate în cadrul Cupei Tenis Monitorul

Rezultate meciuri Cupa Tenis „Monitorul” - Faza I
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A (sub 40 ani)
sâmbătă, 27 august 2016, ora 8:00Mihai PÂNZARU - Relu IFRIM6 - 46 - 1 
miercuri, 15 iunie 2016, ora 12:00Mihai PÂNZARU - Ştefan HUNCEAC6 - 16 - 1 
marţi, 9 august 2016, ora 11:00Mihai PÂNZARU - Sergiu CEUCĂ6 - 16 - 1 
joi, 21 iulie 2016, ora 12:00Mihai PÂNZARU - Ioan MARINCUŢA6 - 16 - 0 
sâmbătă, 3 septembrie 2016, ora 10:00Mihai PÂNZARU - Mihai TIPU6 - 47 - 5 
marţi, 19 iulie 2016, ora 11:00Mihai PÂNZARU - Andi IACOB6 - 16 - 1 
joi, 25 august 2016, ora 10:00Relu IFRIM - Ştefan HUNCEAC4 - 62 - 6 
sâmbătă, 6 august 2016, ora 16:00Relu IFRIM - Sergiu CEUCĂ6 - 46 - 0 
sâmbătă, 16 iulie 2016, ora 14:00Relu IFRIM - Ioan MARINCUŢA6 - 25 - 76 - 7
sâmbătă, 16 iulie 2016, ora 16:00Relu IFRIM - Mihai TIPU0 - 66 - 46 - 3
marţi, 26 iulie 2016, ora 14:00Relu IFRIM - Andi IACOB6 - 16 - 3 
joi, 9 iunie 2016, ora 16:00Ştefan HUNCEAC - Sergiu CEUCĂ6 - 14 - 66 - 3
sâmbătă, 23 iulie 2016, ora 14:00Ştefan HUNCEAC - Ioan MARINCUŢA6 - 37 - 5 
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 18:00Ştefan HUNCEAC - Mihai TIPU7 - 54 - 62 - 6
marţi, 7 iunie 2016, ora 16:00Ştefan HUNCEAC - Andi IACOB6 - 06 - 0 neprezentare
joi, 16 iunie 2016, ora 16:00Sergiu CEUCĂ - Ioan MARINCUŢA4 - 66 - 7 
joi, 7 iulie 2016, ora 16:00Sergiu CEUCĂ - Mihai TIPU4 - 66 - 43 - 6
vineri, 20 mai 2016, ora 14:00Sergiu CEUCĂ - Andi IACOB6 - 16 - 3 
vineri, 1 iulie 2016, ora 16:00Ioan MARINCUŢA - Mihai TIPU6 - 26 - 4 
luni, 18 iulie 2016, ora 12:00Ioan MARINCUŢA - Andi IACOB6 - 16 - 1 
duminică, 10 iulie 2016, ora 16:00Mihai TIPU - Andi IACOB6 - 06 - 1 
GRUPA B (sub 40 ani)
vineri, 5 august 2016, ora 11:00Bogdan MARASIN - Florin DUMBRAVĂ6 - 26 - 1 
sâmbătă, 6 august 2016, ora 16:00Bogdan MARASIN - Irinel NANU6 - 45 - 76 - 3
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 15:00Bogdan MARASIN - Alexandru CHIORESCU6 - 16 - 2 
marţi, 10 mai 2016, ora 6:00Bogdan MARASIN - George GAGNIUC6 - 06 - 0 Retras din competitie
vineri, 19 august 2016, ora 12:00Bogdan MARASIN - Vasile FILIP6 - 16 - 2 
vineri, 17 iunie 2016, ora 12:00Bogdan MARASIN - Daniel ROŞU6 - 26 - 2 
sâmbătă, 20 august 2016, ora 16:00Florin DUMBRAVĂ - Irinel NANU6 - 26 - 4 
vineri, 24 iunie 2016, ora 18:00Florin DUMBRAVĂ - Alexandru CHIORESCU6 - 46 - 3 
marţi, 10 mai 2016, ora 6:00Florin DUMBRAVĂ - George GAGNIUC6 - 06 - 0 Retras din competitie
vineri, 29 iulie 2016, ora 11:00Florin DUMBRAVĂ - Vasile FILIP6 - 06 - 0 
marţi, 21 iunie 2016, ora 10:00Florin DUMBRAVĂ - Daniel ROŞU7 - 66 - 4 
duminică, 19 iunie 2016, ora 12:00Irinel NANU - Alexandru CHIORESCU0 - 60 - 6 neprezentare
marţi, 10 mai 2016, ora 6:00Irinel NANU - George GAGNIUC6 - 06 - 0 Retras din competitie
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 14:00Irinel NANU - Vasile FILIP0 - 66 - 43 - 6
duminică, 31 iulie 2016, ora 12:00Irinel NANU - Daniel ROŞU6 - 46 - 3 
marţi, 10 mai 2016, ora 6:00Alexandru CHIORESCU - George GAGNIUC6 - 06 - 0 Retras din competitie
duminică, 19 iunie 2016, ora 14:00Alexandru CHIORESCU - Vasile FILIP6 - 26 - 2 
vineri, 15 iulie 2016, ora 18:00Alexandru CHIORESCU - Daniel ROŞU6 - 06 - 1 
marţi, 10 mai 2016, ora 6:00George GAGNIUC - Vasile FILIP0 - 60 - 6 Retras din competitie
marţi, 10 mai 2016, ora 6:00George GAGNIUC - Daniel ROŞU0 - 60 - 6 Retras din competitie
marţi, 26 iulie 2016, ora 12:00Vasile FILIP - Daniel ROŞU6 - 36 - 3 
GRUPA A (peste 40 ani)
joi, 14 iulie 2016, ora 10:00Costel CHELARIU - Ovidiu BUSUIOC2 - 63 - 6 
marţi, 17 mai 2016, ora 14:00Costel CHELARIU - Costică PROSTIRE6 - 46 - 1 
marţi, 21 iunie 2016, ora 8:00Costel CHELARIU - Valentin DIMOFTE2 - 66 - 26 - 0
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 10:00Costel CHELARIU - Cristi ROMAN3 - 63 - 6 
duminică, 29 mai 2016, ora 10:00Costel CHELARIU - Mişu POP6 - 36 - 0 abandon
duminică, 22 mai 2016, ora 10:00Ovidiu BUSUIOC - Costică PROSTIRE6 - 43 - 62 - 6
marţi, 24 mai 2016, ora 8:00Ovidiu BUSUIOC - Valentin DIMOFTE4 - 67 - 66 - 4
marţi, 12 iulie 2016, ora 10:00Ovidiu BUSUIOC - Cristi ROMAN4 - 63 - 6 
marţi, 5 iulie 2016, ora 8:00Ovidiu BUSUIOC - Mişu POP6 - 16 - 1 
miercuri, 27 iulie 2016, ora 16:00Costică PROSTIRE - Valentin DIMOFTE2 - 61 - 6 
vineri, 15 iulie 2016, ora 16:00Costică PROSTIRE - Cristi ROMAN4 - 62 - 6 
luni, 20 iunie 2016, ora 16:00Costică PROSTIRE - Mişu POP6 - 42 - 61 - 6
marţi, 9 august 2016, ora 18:00Valentin DIMOFTE - Cristi ROMAN6 - 31 - 66 - 4
miercuri, 3 august 2016, ora 18:00Valentin DIMOFTE - Mişu POP6 - 13 - 66 - 1
vineri, 20 mai 2016, ora 18:00Cristi ROMAN - Mişu POP5 - 74 - 6 
GRUPA B (peste 40 ani)
marţi, 12 iulie 2016, ora 16:00Alex NĂSTASĂ - Alin OPINCARU6 - 26 - 2 
marţi, 24 mai 2016, ora 16:00Alex NĂSTASĂ - Nicolae ILIUŢ6 - 36 - 3 
miercuri, 15 iunie 2016, ora 16:00Alex NĂSTASĂ - Costel AVRAM6 - 16 - 2 
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 10:00Alex NĂSTASĂ - Laurenţiu SFICHI6 - 16 - 2 
marţi, 7 iunie 2016, ora 16:00Alex NĂSTASĂ - Mihai VIERIU6 - 06 - 1 
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 12:00Alin OPINCARU - Nicolae ILIUŢ6 - 36 - 4 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 14:00Alin OPINCARU - Costel AVRAM6 - 47 - 5 
marţi, 17 mai 2016, ora 12:00Alin OPINCARU - Laurenţiu SFICHI6 - 26 - 1 
marţi, 12 iulie 2016, ora 6:00Alin OPINCARU - Mihai VIERIU6 - 16 - 2 w.o. din motive medicale
duminică, 29 mai 2016, ora 16:00Nicolae ILIUŢ - Costel AVRAM4 - 66 - 34 - 6
marţi, 5 iulie 2016, ora 14:00Nicolae ILIUŢ - Laurenţiu SFICHI2 - 67 - 56 - 1
marţi, 17 mai 2016, ora 16:00Nicolae ILIUŢ - Mihai VIERIU6 - 33 - 66 - 0abandon
luni, 6 iunie 2016, ora 14:00Costel AVRAM - Laurenţiu SFICHI6 - 16 - 3 
marţi, 12 iulie 2016, ora 6:00Costel AVRAM - Mihai VIERIU6 - 16 - 2 w.o. din motive medicale
marţi, 12 iulie 2016, ora 6:00Laurenţiu SFICHI - Mihai VIERIU6 - 16 - 2 w.o. din motive medicale
GRUPA C (peste 40 ani)
sâmbătă, 9 iulie 2016, ora 10:00Viorel NEGRU - Ilie HUNCEAC6 - 26 - 3 
miercuri, 20 iulie 2016, ora 12:00Viorel NEGRU - Gabi RUSU6 - 16 - 1 
vineri, 20 mai 2016, ora 12:00Viorel NEGRU - Gabriel TODERAŞCU6 - 26 - 2 
luni, 6 iunie 2016, ora 12:00Viorel NEGRU - Dorin MIHAILĂ6 - 16 - 2 
marţi, 26 iulie 2016, ora 6:00Viorel NEGRU - Petrică HORGA6 - 46 - 4 
vineri, 19 august 2016, ora 18:00Ilie HUNCEAC - Gabi RUSU7 - 56 - 3 
duminică, 19 iunie 2016, ora 14:00Ilie HUNCEAC - Gabriel TODERAŞCU2 - 67 - 64 - 6
miercuri, 31 august 2016, ora 18:00Ilie HUNCEAC - Dorin MIHAILĂ6 - 36 - 2 
sâmbătă, 18 iunie 2016, ora 10:00Ilie HUNCEAC - Petrică HORGA6 - 07 - 5 
luni, 8 august 2016, ora 18:00Gabi RUSU - Gabriel TODERAŞCU4 - 64 - 6 
joi, 4 august 2016, ora 19:00Gabi RUSU - Dorin MIHAILĂ6 - 47 - 5 
joi, 9 iunie 2016, ora 10:00Gabi RUSU - Petrică HORGA5 - 75 - 7 
sâmbătă, 6 august 2016, ora 10:00Gabriel TODERAŞCU - Dorin MIHAILĂ6 - 36 - 76 - 2
duminică, 31 iulie 2016, ora 7:00Gabriel TODERAŞCU - Petrică HORGA6 - 36 - 3 
luni, 20 iunie 2016, ora 10:00Dorin MIHAILĂ - Petrică HORGA7 - 56 - 4 
GRUPA D (peste 40 ani)
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 12:00Gigi BERARU - Sterian ANDRIEŞ5 - 76 - 16 - 1
joi, 30 iunie 2016, ora 6:00Gigi BERARU - Mihai UDUDEC6 - 17 - 6 
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 8:00Gigi BERARU - Mircea OVADIUC7 - 56 - 3 
duminică, 26 iunie 2016, ora 10:00Gigi BERARU - Sorin RAŢĂ6 - 26 - 3 
marţi, 24 mai 2016, ora 9:00Gigi BERARU - Constantin BĂLAN7 - 56 - 4 
joi, 9 iunie 2016, ora 8:00Sterian ANDRIEŞ - Mihai UDUDEC2 - 63 - 6 
miercuri, 18 mai 2016, ora 16:00Sterian ANDRIEŞ - Mircea OVADIUC4 - 66 - 16 - 3
luni, 11 iulie 2016, ora 10:00Sterian ANDRIEŞ - Sorin RAŢĂ6 - 46 - 0 
marţi, 26 iulie 2016, ora 6:00Sterian ANDRIEŞ - Constantin BĂLAN6 - 26 - 3 
marţi, 12 iulie 2016, ora 19:00Mihai UDUDEC - Mircea OVADIUC7 - 56 - 2 
miercuri, 11 mai 2016, ora 8:00Mihai UDUDEC - Sorin RAŢĂ6 - 26 - 1 
marţi, 26 iulie 2016, ora 6:00Mihai UDUDEC - Constantin BĂLAN6 - 36 - 2 
joi, 28 iulie 2016, ora 14:00Mircea OVADIUC - Sorin RAŢĂ6 - 16 - 2 
joi, 19 mai 2016, ora 14:00Mircea OVADIUC - Constantin BĂLAN5 - 76 - 47 - 5
marţi, 17 mai 2016, ora 14:00Sorin RAŢĂ - Constantin BĂLAN4 - 61 - 6 
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A (seria I)
miercuri, 8 iunie 2016, ora 10:00Horaţiu NEACŞU - Cristi CARPIUC4 - 63 - 6 
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Horaţiu NEACŞU - Alexandru POLICIUC6 - 06 - 0 Retras din competitie
duminică, 29 mai 2016, ora 8:00Horaţiu NEACŞU - Cristi CHIHAIA6 - 37 - 5 
duminică, 12 iunie 2016, ora 8:00Horaţiu NEACŞU - Ovidiu DONŢU6 - 16 - 1 
sâmbătă, 18 iunie 2016, ora 8:00Horaţiu NEACŞU - Valentin CHIDOVEŢ3 - 61 - 6 
joi, 30 iunie 2016, ora 14:00Horaţiu NEACŞU - Petrică PARFENOV6 - 42 - 65 - 7
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Cristi CARPIUC - Alexandru POLICIUC6 - 06 - 0 Retras din competitie
miercuri, 11 mai 2016, ora 10:00Cristi CARPIUC - Cristi CHIHAIA6 - 06 - 4 
marţi, 24 mai 2016, ora 8:00Cristi CARPIUC - Ovidiu DONŢU6 - 06 - 2 
joi, 30 iunie 2016, ora 7:00Cristi CARPIUC - Valentin CHIDOVEŢ6 - 05 - 76 - 4
duminică, 19 iunie 2016, ora 14:00Cristi CARPIUC - Petrică PARFENOV6 - 26 - 2 
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Alexandru POLICIUC - Cristi CHIHAIA0 - 60 - 6 Retras din competitie
joi, 12 mai 2016, ora 8:00Alexandru POLICIUC - Ovidiu DONŢU0 - 60 - 6 Retras din competitie
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Alexandru POLICIUC - Valentin CHIDOVEŢ0 - 60 - 6 Retras din competitie
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Alexandru POLICIUC - Petrică PARFENOV0 - 60 - 6 Retras din competitie
vineri, 10 iunie 2016, ora 9:00Cristi CHIHAIA - Ovidiu DONŢU6 - 13 - 66 - 1
luni, 18 iulie 2016, ora 12:30Cristi CHIHAIA - Valentin CHIDOVEŢ7 - 67 - 5 
marţi, 7 iunie 2016, ora 9:00Cristi CHIHAIA - Petrică PARFENOV3 - 62 - 6 
miercuri, 6 iulie 2016, ora 7:30Ovidiu DONŢU - Valentin CHIDOVEŢ5 - 76 - 33 - 6
luni, 18 iulie 2016, ora 18:00Ovidiu DONŢU - Petrică PARFENOV1 - 62 - 6 
joi, 7 iulie 2016, ora 17:00Valentin CHIDOVEŢ - Petrică PARFENOV6 - 72 - 6 
GRUPA B (seria I)
marţi, 28 iunie 2016, ora 7:00Sorin CROITOR - Tiberiu AVRAM6 - 26 - 2 
joi, 9 iunie 2016, ora 8:00Sorin CROITOR - Laurenţiu CHELENEAGRĂ6 - 46 - 0 
luni, 6 iunie 2016, ora 16:00Sorin CROITOR - Dorin CROITOR6 - 16 - 3 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 12:00Sorin CROITOR - Bogdan GROSU3 - 66 - 26 - 1
marţi, 5 iulie 2016, ora 7:00Sorin CROITOR - Ilie ȚEBREAN6 - 06 - 0 neprezentare
vineri, 20 mai 2016, ora 10:00Tiberiu AVRAM - Laurenţiu CHELENEAGRĂ6 - 36 - 0 
joi, 2 iunie 2016, ora 8:00Tiberiu AVRAM - Dorin CROITOR6 - 06 - 4 
vineri, 10 iunie 2016, ora 8:00Tiberiu AVRAM - Bogdan GROSU7 - 56 - 3 
miercuri, 22 iunie 2016, ora 10:00Tiberiu AVRAM - Ilie ȚEBREAN6 - 16 - 71 - 6
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 19:00Laurenţiu CHELENEAGRĂ - Dorin CROITOR2 - 66 - 21 - 6abandon
vineri, 1 iulie 2016, ora 11:30Laurenţiu CHELENEAGRĂ - Bogdan GROSU2 - 62 - 6 
vineri, 24 iunie 2016, ora 9:00Laurenţiu CHELENEAGRĂ - Ilie ȚEBREAN0 - 60 - 6 neprezentare
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 8:00Dorin CROITOR - Bogdan GROSU3 - 66 - 24 - 6
luni, 20 iunie 2016, ora 14:00Dorin CROITOR - Ilie ȚEBREAN3 - 65 - 7 
joi, 30 iunie 2016, ora 9:00Bogdan GROSU - Ilie ȚEBREAN6 - 03 - 64 - 6
GRUPA C (seria I)
vineri, 17 iunie 2016, ora 16:00Cătălin LUNGU - Vasile RUSU0 - 64 - 6 
vineri, 27 mai 2016, ora 14:00Cătălin LUNGU - Emil ATOMI7 - 52 - 66 - 0
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 10:00Cătălin LUNGU - Mihai CIOATĂ4 - 66 - 36 - 1
miercuri, 1 iunie 2016, ora 10:00Cătălin LUNGU - Andu VORNICU6 - 36 - 4 
luni, 9 mai 2016, ora 12:00Cătălin LUNGU - Adi VACARIU6 - 36 - 3 
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Cătălin LUNGU - Mihai ILIUŢ6 - 06 - 0 Retras din competitie
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 16:00Vasile RUSU - Emil ATOMI6 - 46 - 3 
luni, 6 iunie 2016, ora 6:00Vasile RUSU - Mihai CIOATĂ6 - 26 - 3 
luni, 20 iunie 2016, ora 16:00Vasile RUSU - Andu VORNICU6 - 26 - 2 
luni, 30 mai 2016, ora 16:00Vasile RUSU - Adi VACARIU6 - 16 - 3 
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Vasile RUSU - Mihai ILIUŢ6 - 06 - 0 Retras din competitie
luni, 6 iunie 2016, ora 6:00Emil ATOMI - Mihai CIOATĂ6 - 36 - 2 
marţi, 17 mai 2016, ora 10:00Emil ATOMI - Andu VORNICU6 - 33 - 64 - 6
luni, 20 iunie 2016, ora 12:00Emil ATOMI - Adi VACARIU6 - 30 - 65 - 7
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Emil ATOMI - Mihai ILIUŢ6 - 06 - 0 Retras din competitie
luni, 30 mai 2016, ora 12:00Mihai CIOATĂ - Andu VORNICU1 - 61 - 6 
luni, 6 iunie 2016, ora 6:00Mihai CIOATĂ - Adi VACARIU3 - 62 - 6 
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Mihai CIOATĂ - Mihai ILIUŢ6 - 06 - 0 Retras din competitie
vineri, 20 mai 2016, ora 12:00Andu VORNICU - Adi VACARIU6 - 71 - 6 
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Andu VORNICU - Mihai ILIUŢ6 - 06 - 0 Retras din competitie
miercuri, 4 mai 2016, ora 6:00Adi VACARIU - Mihai ILIUŢ6 - 06 - 0 Retras din competitie
GRUPA D (seria I)
marţi, 17 mai 2016, ora 12:00Dumitru NEGRU - Tibi SERDENCIUC6 - 16 - 2 
miercuri, 11 mai 2016, ora 12:00Dumitru NEGRU - Mihai MACARIE6 - 16 - 2 
luni, 9 mai 2016, ora 12:00Dumitru NEGRU - Tiberiu TÂRNOVAN6 - 47 - 5 
miercuri, 18 mai 2016, ora 12:00Dumitru NEGRU - Mihai SCHUL6 - 26 - 0 
luni, 30 mai 2016, ora 8:00Dumitru NEGRU - Nicu COSTRÎŞ6 - 46 - 4 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 16:00Tibi SERDENCIUC - Mihai MACARIE6 - 76 - 16 - 4
luni, 30 mai 2016, ora 10:00Tibi SERDENCIUC - Tiberiu TÂRNOVAN7 - 66 - 3 
joi, 12 mai 2016, ora 8:00Tibi SERDENCIUC - Mihai SCHUL5 - 73 - 6 
vineri, 10 iunie 2016, ora 10:00Tibi SERDENCIUC - Nicu COSTRÎŞ6 - 16 - 0 
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 10:00Mihai MACARIE - Tiberiu TÂRNOVAN6 - 37 - 6 abandon
vineri, 20 mai 2016, ora 10:00Mihai MACARIE - Mihai SCHUL6 - 35 - 75 - 7
joi, 16 iunie 2016, ora 9:00Mihai MACARIE - Nicu COSTRÎŞ6 - 16 - 2 
vineri, 10 iunie 2016, ora 9:00Tiberiu TÂRNOVAN - Mihai SCHUL6 - 71 - 6 
luni, 23 mai 2016, ora 10:00Tiberiu TÂRNOVAN - Nicu COSTRÎŞ6 - 16 - 0 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 15:00Mihai SCHUL - Nicu COSTRÎŞ6 - 46 - 2 
GRUPA E (seria I)
miercuri, 6 iulie 2016, ora 14:00Ştefan UNGUREANU - Doru ŢIBULCĂ6 - 46 - 1 
joi, 9 iunie 2016, ora 13:00Ştefan UNGUREANU - Narcis POLOCOŞER6 - 02 - 62 - 6
luni, 23 mai 2016, ora 16:00Ştefan UNGUREANU - Emil PETROVICI6 - 16 - 0 
luni, 6 iunie 2016, ora 16:00Ştefan UNGUREANU - Bogdan ZOVEA6 - 16 - 1 
luni, 9 mai 2016, ora 10:00Ştefan UNGUREANU - Doru IACOB6 - 16 - 0 
marţi, 31 mai 2016, ora 8:00Ştefan UNGUREANU - Ionuţ ŢIPRIGAN6 - 16 - 1 
luni, 23 mai 2016, ora 14:00Doru ŢIBULCĂ - Narcis POLOCOŞER4 - 60 - 6 
miercuri, 8 iunie 2016, ora 16:00Doru ŢIBULCĂ - Emil PETROVICI6 - 26 - 1 
joi, 9 iunie 2016, ora 14:00Doru ŢIBULCĂ - Bogdan ZOVEA6 - 36 - 1 
vineri, 1 iulie 2016, ora 14:00Doru ŢIBULCĂ - Doru IACOB6 - 36 - 0 
vineri, 24 iunie 2016, ora 16:00Doru ŢIBULCĂ - Ionuţ ŢIPRIGAN6 - 06 - 0 neprezentare
luni, 20 iunie 2016, ora 14:00Narcis POLOCOŞER - Emil PETROVICI6 - 16 - 2 
marţi, 21 iunie 2016, ora 14:00Narcis POLOCOŞER - Bogdan ZOVEA6 - 26 - 1 
duminică, 29 mai 2016, ora 14:00Narcis POLOCOŞER - Doru IACOB6 - 06 - 0 
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 8:00Narcis POLOCOŞER - Ionuţ ŢIPRIGAN6 - 06 - 0 neprezentare
vineri, 1 iulie 2016, ora 16:00Emil PETROVICI - Bogdan ZOVEA7 - 56 - 2 
duminică, 10 iulie 2016, ora 14:00Emil PETROVICI - Doru IACOB6 - 07 - 5 
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 16:00Emil PETROVICI - Ionuţ ŢIPRIGAN6 - 06 - 0 neprezentare
miercuri, 29 iunie 2016, ora 15:00Bogdan ZOVEA - Doru IACOB6 - 26 - 1 
marţi, 12 iulie 2016, ora 16:00Bogdan ZOVEA - Ionuţ ŢIPRIGAN6 - 36 - 4 
vineri, 20 mai 2016, ora 8:00Doru IACOB - Ionuţ ŢIPRIGAN3 - 66 - 7 
GRUPA F (seria I)
luni, 4 iulie 2016, ora 16:00Vasile UNGUREANU - Liviu AXINTE7 - 56 - 0 
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 12:00Vasile UNGUREANU - Bogdan PĂDURARIU6 - 46 - 1 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 14:00Vasile UNGUREANU - Radu CIORNEI6 - 36 - 1 
joi, 23 iunie 2016, ora 17:00Vasile UNGUREANU - Ovidiu BÎRSEI6 - 06 - 1 
duminică, 22 mai 2016, ora 12:00Vasile UNGUREANU - Gheorghe BALAN6 - 16 - 1 
luni, 20 iunie 2016, ora 12:00Liviu AXINTE - Bogdan PĂDURARIU5 - 73 - 6 
vineri, 24 iunie 2016, ora 9:00Liviu AXINTE - Radu CIORNEI3 - 61 - 6 
luni, 6 iunie 2016, ora 8:00Liviu AXINTE - Ovidiu BÎRSEI6 - 44 - 66 - 4
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 17:00Liviu AXINTE - Gheorghe BALAN7 - 57 - 6 
marţi, 5 iulie 2016, ora 8:00Bogdan PĂDURARIU - Radu CIORNEI0 - 62 - 6 
marţi, 12 iulie 2016, ora 18:00Bogdan PĂDURARIU - Ovidiu BÎRSEI6 - 26 - 2 
joi, 9 iunie 2016, ora 17:00Bogdan PĂDURARIU - Gheorghe BALAN6 - 26 - 3 
marţi, 24 mai 2016, ora 10:00Radu CIORNEI - Ovidiu BÎRSEI6 - 16 - 1 
joi, 16 iunie 2016, ora 9:00Radu CIORNEI - Gheorghe BALAN6 - 06 - 2 
miercuri, 13 iulie 2016, ora 7:00Ovidiu BÎRSEI - Gheorghe BALAN6 - 73 - 6 
GRUPA G (seria II)
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 18:00Iuliu BUBURUZAN - Vasile MAXIM4 - 67 - 62 - 6
marţi, 31 mai 2016, ora 10:00Iuliu BUBURUZAN - Cioban LEONTE6 - 16 - 1 
vineri, 1 iulie 2016, ora 10:00Iuliu BUBURUZAN - Dan LEFTER6 - 46 - 3 
vineri, 20 mai 2016, ora 8:30Iuliu BUBURUZAN - Sandrinio NEAGU6 - 16 - 0 
marţi, 24 mai 2016, ora 10:00Iuliu BUBURUZAN - Bogdan APOSTOL6 - 26 - 0 
miercuri, 11 mai 2016, ora 8:00Iuliu BUBURUZAN - Victor DOBOŞ6 - 06 - 2 
joi, 30 iunie 2016, ora 14:30Vasile MAXIM - Cioban LEONTE6 - 06 - 2 
luni, 6 iunie 2016, ora 12:00Vasile MAXIM - Dan LEFTER6 - 06 - 4 
marţi, 24 mai 2016, ora 12:00Vasile MAXIM - Sandrinio NEAGU6 - 26 - 0 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 17:00Vasile MAXIM - Bogdan APOSTOL6 - 36 - 0 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 19:00Vasile MAXIM - Victor DOBOŞ6 - 06 - 0 
marţi, 24 mai 2016, ora 8:00Cioban LEONTE - Dan LEFTER2 - 62 - 6 
miercuri, 8 iunie 2016, ora 9:00Cioban LEONTE - Sandrinio NEAGU6 - 06 - 2 
luni, 20 iunie 2016, ora 10:00Cioban LEONTE - Bogdan APOSTOL2 - 66 - 15 - 7
vineri, 17 iunie 2016, ora 10:00Cioban LEONTE - Victor DOBOŞ7 - 54 - 64 - 6
marţi, 10 mai 2016, ora 8:00Dan LEFTER - Sandrinio NEAGU6 - 46 - 0 
sâmbătă, 18 iunie 2016, ora 8:00Dan LEFTER - Bogdan APOSTOL6 - 26 - 2 
joi, 7 iulie 2016, ora 9:00Dan LEFTER - Victor DOBOŞ6 - 44 - 66 - 2
miercuri, 6 iulie 2016, ora 16:00Sandrinio NEAGU - Bogdan APOSTOL1 - 67 - 56 - 4
marţi, 7 iunie 2016, ora 12:00Sandrinio NEAGU - Victor DOBOŞ6 - 76 - 14 - 6
vineri, 8 iulie 2016, ora 16:00Bogdan APOSTOL - Victor DOBOŞ6 - 46 - 3 
GRUPA H (seria II)
marţi, 21 iunie 2016, ora 7:00Alex HUŢU - Cătălin AVASILOAIE7 - 66 - 4 
duminică, 22 mai 2016, ora 12:00Alex HUŢU - Cristian PETRARU7 - 57 - 6 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 17:00Alex HUŢU - Cezar NACU4 - 66 - 36 - 3
duminică, 29 mai 2016, ora 12:00Alex HUŢU - Valentin BACIUC6 - 26 - 2 
luni, 20 iunie 2016, ora 10:00Alex HUŢU - Romică COSTAN6 - 36 - 2 
marţi, 10 mai 2016, ora 10:00Cătălin AVASILOAIE - Cristian PETRARU6 - 36 - 3 
miercuri, 6 iulie 2016, ora 7:00Cătălin AVASILOAIE - Cezar NACU5 - 73 - 6 
marţi, 17 mai 2016, ora 8:00Cătălin AVASILOAIE - Valentin BACIUC7 - 56 - 3 
vineri, 10 iunie 2016, ora 17:00Cătălin AVASILOAIE - Romică COSTAN6 - 26 - 1 
joi, 19 mai 2016, ora 10:00Cristian PETRARU - Cezar NACU6 - 46 - 76 - 4
joi, 12 mai 2016, ora 10:00Cristian PETRARU - Valentin BACIUC6 - 46 - 3 
marţi, 17 mai 2016, ora 16:30Cristian PETRARU - Romică COSTAN6 - 46 - 0 
marţi, 24 mai 2016, ora 14:00Cezar NACU - Valentin BACIUC7 - 66 - 3 
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 8:00Cezar NACU - Romică COSTAN6 - 36 - 1 
joi, 2 iunie 2016, ora 10:00Valentin BACIUC - Romică COSTAN6 - 16 - 4 
GRUPA I (seria II)
marţi, 17 mai 2016, ora 10:00Cornel PARASCA - Simion MERCHEŞ4 - 67 - 64 - 6
joi, 2 iunie 2016, ora 7:00Cornel PARASCA - Lucian BURLACU6 - 16 - 4 
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 16:00Cornel PARASCA - Constantin MOLDOVAN6 - 06 - 1 
marţi, 12 iulie 2016, ora 9:00Cornel PARASCA - Vasile PLEŞCA6 - 46 - 0 
marţi, 21 iunie 2016, ora 7:00Cornel PARASCA - George RUSU5 - 76 - 27 - 5
marţi, 24 mai 2016, ora 10:00Simion MERCHEŞ - Lucian BURLACU6 - 34 - 66 - 2
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 19:00Simion MERCHEŞ - Constantin MOLDOVAN7 - 56 - 3 
joi, 23 iunie 2016, ora 9:00Simion MERCHEŞ - Vasile PLEŞCA6 - 46 - 2 
vineri, 27 mai 2016, ora 14:00Simion MERCHEŞ - George RUSU6 - 36 - 1 
marţi, 12 iulie 2016, ora 16:00Lucian BURLACU - Constantin MOLDOVAN6 - 47 - 5 
duminică, 26 iunie 2016, ora 18:00Lucian BURLACU - Vasile PLEŞCA7 - 64 - 61 - 6
luni, 4 iulie 2016, ora 9:00Lucian BURLACU - George RUSU6 - 26 - 2 
joi, 19 mai 2016, ora 16:00Constantin MOLDOVAN - Vasile PLEŞCA3 - 63 - 6 
marţi, 10 mai 2016, ora 16:00Constantin MOLDOVAN - George RUSU6 - 32 - 61 - 6
duminică, 3 iulie 2016, ora 8:00Vasile PLEŞCA - George RUSU6 - 26 - 2 
GRUPA J (seria II)
miercuri, 8 iunie 2016, ora 12:00Cezar IOJA - Vlad AIRINEI6 - 16 - 3 
vineri, 10 iunie 2016, ora 16:30Cezar IOJA - Doru BĂDĂLUŢĂ6 - 36 - 1 
miercuri, 8 iunie 2016, ora 14:00Cezar IOJA - Daniel HANUSIAC6 - 27 - 5 
sâmbătă, 18 iunie 2016, ora 18:00Cezar IOJA - Ciprian CONSTANTINOVICI6 - 06 - 0 Retras din competiţie
joi, 16 iunie 2016, ora 10:00Cezar IOJA - Eduard BANDI6 - 12 - 63 - 6
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 14:00Vlad AIRINEI - Doru BĂDĂLUŢĂ6 - 25 - 73 - 6
joi, 9 iunie 2016, ora 11:00Vlad AIRINEI - Daniel HANUSIAC7 - 52 - 62 - 6
vineri, 3 iunie 2016, ora 6:00Vlad AIRINEI - Ciprian CONSTANTINOVICI6 - 06 - 0 Retras din competiţie
marţi, 7 iunie 2016, ora 12:00Vlad AIRINEI - Eduard BANDI6 - 71 - 6 
duminică, 24 iulie 2016, ora 14:00Doru BĂDĂLUŢĂ - Daniel HANUSIAC6 - 37 - 5 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 14:00Doru BĂDĂLUŢĂ - Ciprian CONSTANTINOVICI6 - 06 - 0 Retras din competiţie
duminică, 29 mai 2016, ora 18:00Doru BĂDĂLUŢĂ - Eduard BANDI6 - 77 - 55 - 7
vineri, 3 iunie 2016, ora 6:00Daniel HANUSIAC - Ciprian CONSTANTINOVICI6 - 06 - 0 Retras din competiţie
sâmbătă, 23 iulie 2016, ora 18:00Daniel HANUSIAC - Eduard BANDI3 - 66 - 7 
luni, 30 mai 2016, ora 14:00Ciprian CONSTANTINOVICI - Eduard BANDI0 - 60 - 6 Retras din competiţie
GRUPA K (seria II)
luni, 23 mai 2016, ora 8:00Alin LEUCIUC - Lucian POHOAŢĂ2 - 65 - 7 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 17:00Alin LEUCIUC - Flavius ULICI6 - 16 - 4 
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Alin LEUCIUC - Ciprian CIMBRU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
marţi, 21 iunie 2016, ora 19:00Alin LEUCIUC - Iulian SEMACA6 - 16 - 3 
miercuri, 8 iunie 2016, ora 8:00Alin LEUCIUC - Maricel CABA1 - 66 - 46 - 4
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Alin LEUCIUC - Aurel RUSU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
marţi, 5 iulie 2016, ora 16:00Lucian POHOAŢĂ - Flavius ULICI6 - 26 - 2 
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Lucian POHOAŢĂ - Ciprian CIMBRU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
luni, 9 mai 2016, ora 14:00Lucian POHOAŢĂ - Iulian SEMACA6 - 16 - 2 
sâmbătă, 18 iunie 2016, ora 7:00Lucian POHOAŢĂ - Maricel CABA7 - 66 - 1 
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Lucian POHOAŢĂ - Aurel RUSU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Flavius ULICI - Ciprian CIMBRU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
joi, 7 iulie 2016, ora 9:00Flavius ULICI - Iulian SEMACA6 - 46 - 4 
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 17:00Flavius ULICI - Maricel CABA6 - 26 - 3 
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Flavius ULICI - Aurel RUSU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Ciprian CIMBRU - Iulian SEMACA0 - 60 - 6 Retras din competiţie
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Ciprian CIMBRU - Maricel CABA0 - 60 - 6 Retras din competiţie
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Ciprian CIMBRU - Aurel RUSU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
joi, 9 iunie 2016, ora 18:30Iulian SEMACA - Maricel CABA1 - 63 - 6 
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Iulian SEMACA - Aurel RUSU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
duminică, 22 mai 2016, ora 6:00Maricel CABA - Aurel RUSU6 - 06 - 0 Retras din competiţie
GRUPA L (seria II)
joi, 7 iulie 2016, ora 11:00Cătălin BOTEZAT - Stelică AIRINEI6 - 20 - 62 - 6
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 10:00Cătălin BOTEZAT - Sorin MACIUC6 - 71 - 6 
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 18:00Cătălin BOTEZAT - Răzvan GUZU6 - 26 - 2 
miercuri, 22 iunie 2016, ora 9:00Cătălin BOTEZAT - Adi UNGUREANU6 - 06 - 3 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 19:00Cătălin BOTEZAT - Dumitru MORARU6 - 26 - 4 
duminică, 29 mai 2016, ora 10:00Cătălin BOTEZAT - Vasile SIRETEAN6 - 41 - 62 - 6
duminică, 29 mai 2016, ora 12:00Stelică AIRINEI - Sorin MACIUC6 - 26 - 1 
joi, 9 iunie 2016, ora 10:00Stelică AIRINEI - Răzvan GUZU6 - 36 - 1 
joi, 30 iunie 2016, ora 9:00Stelică AIRINEI - Adi UNGUREANU6 - 06 - 2 
luni, 11 iulie 2016, ora 8:00Stelică AIRINEI - Dumitru MORARU6 - 26 - 2 
joi, 19 mai 2016, ora 14:00Stelică AIRINEI - Vasile SIRETEAN6 - 26 - 3 
luni, 30 mai 2016, ora 8:00Sorin MACIUC - Răzvan GUZU6 - 27 - 6 
miercuri, 1 iunie 2016, ora 9:30Sorin MACIUC - Adi UNGUREANU6 - 16 - 2 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 10:00Sorin MACIUC - Dumitru MORARU6 - 26 - 3 
marţi, 10 mai 2016, ora 8:00Sorin MACIUC - Vasile SIRETEAN0 - 67 - 56 - 4
joi, 19 mai 2016, ora 10:00Răzvan GUZU - Adi UNGUREANU6 - 44 - 66 - 1
duminică, 10 iulie 2016, ora 12:00Răzvan GUZU - Dumitru MORARU4 - 64 - 6 
marţi, 24 mai 2016, ora 12:00Răzvan GUZU - Vasile SIRETEAN4 - 66 - 45 - 7
vineri, 17 iunie 2016, ora 7:00Adi UNGUREANU - Dumitru MORARU3 - 64 - 6 
marţi, 17 mai 2016, ora 10:00Adi UNGUREANU - Vasile SIRETEAN2 - 64 - 6 
sâmbătă, 18 iunie 2016, ora 11:00Dumitru MORARU - Vasile SIRETEAN1 - 63 - 6 
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A (seria I)
luni, 18 iulie 2016, ora 15:00Marius ŞUIU - Gavril VÎRVARA6 - 75 - 7 
joi, 30 iunie 2016, ora 7:00Marius ŞUIU - Gabi HOLOVENCIUC7 - 66 - 2 
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 16:00Marius ŞUIU - Ciprian HREȚCANU5 - 75 - 7 
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 8:00Marius ŞUIU - Mihai ICHIM3 - 61 - 6 
marţi, 19 iulie 2016, ora 8:00Marius ŞUIU - Eugen AIROAIE5 - 75 - 7 
joi, 19 mai 2016, ora 8:00Gavril VÎRVARA - Gabi HOLOVENCIUC6 - 16 - 1 
miercuri, 8 iunie 2016, ora 8:00Gavril VÎRVARA - Ciprian HREȚCANU6 - 26 - 2 
miercuri, 13 iulie 2016, ora 8:00Gavril VÎRVARA - Mihai ICHIM6 - 26 - 1 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 12:00Gavril VÎRVARA - Eugen AIROAIE6 - 43 - 61 - 6
miercuri, 6 iulie 2016, ora 8:00Gabi HOLOVENCIUC - Ciprian HREȚCANU4 - 66 - 40 - 6
vineri, 24 iunie 2016, ora 7:00Gabi HOLOVENCIUC - Mihai ICHIM4 - 64 - 6 
miercuri, 11 mai 2016, ora 14:00Gabi HOLOVENCIUC - Eugen AIROAIE0 - 66 - 7 
vineri, 20 mai 2016, ora 14:00Ciprian HREȚCANU - Mihai ICHIM7 - 65 - 74 - 6
joi, 16 iunie 2016, ora 14:00Ciprian HREȚCANU - Eugen AIROAIE1 - 62 - 6 
vineri, 27 mai 2016, ora 12:00Mihai ICHIM - Eugen AIROAIE3 - 61 - 6 
GRUPA B (seria I)
miercuri, 1 iunie 2016, ora 10:00Octavian LISSOV - Ovidiu MOŞUC6 - 36 - 0 
duminică, 19 iunie 2016, ora 10:00Octavian LISSOV - Emilian PETRUNEAC6 - 16 - 0 
joi, 30 iunie 2016, ora 19:30Octavian LISSOV - Iulian ASIMIONESEI6 - 06 - 1 
miercuri, 8 iunie 2016, ora 8:00Octavian LISSOV - Cornel TURCU6 - 16 - 4 
duminică, 22 mai 2016, ora 12:00Octavian LISSOV - Florin TIRON6 - 16 - 1 
marţi, 7 iunie 2016, ora 8:00Ovidiu MOŞUC - Emilian PETRUNEAC6 - 46 - 1 
duminică, 19 iunie 2016, ora 10:00Ovidiu MOŞUC - Iulian ASIMIONESEI6 - 06 - 2 
miercuri, 18 mai 2016, ora 8:00Ovidiu MOŞUC - Cornel TURCU1 - 63 - 6 
joi, 21 iulie 2016, ora 17:00Ovidiu MOŞUC - Florin TIRON4 - 67 - 56 - 0
luni, 6 iunie 2016, ora 8:00Emilian PETRUNEAC - Iulian ASIMIONESEI6 - 16 - 2 
vineri, 24 iunie 2016, ora 10:00Emilian PETRUNEAC - Cornel TURCU3 - 61 - 6 
luni, 4 iulie 2016, ora 17:00Emilian PETRUNEAC - Florin TIRON1 - 66 - 46 - 0
duminică, 22 mai 2016, ora 8:00Iulian ASIMIONESEI - Cornel TURCU1 - 61 - 6 
sâmbătă, 25 iunie 2016, ora 16:00Iulian ASIMIONESEI - Florin TIRON2 - 65 - 7 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 8:00Cornel TURCU - Florin TIRON6 - 26 - 3 
GRUPA C (seria I)
vineri, 17 iunie 2016, ora 8:00Adrian BACIUC - Ştefan DUMITRESCU3 - 62 - 6 
joi, 23 iunie 2016, ora 10:00Adrian BACIUC - Radu ULEA6 - 46 - 1 
marţi, 7 iunie 2016, ora 10:00Adrian BACIUC - Valerică GHERASIM6 - 36 - 2 
joi, 19 mai 2016, ora 8:00Adrian BACIUC - Corneliu MORARI6 - 36 - 4 
luni, 30 mai 2016, ora 8:00Adrian BACIUC - Florin FOTCIUC6 - 16 - 2 
vineri, 10 iunie 2016, ora 8:00Ştefan DUMITRESCU - Radu ULEA6 - 46 - 3 
luni, 30 mai 2016, ora 10:00Ştefan DUMITRESCU - Valerică GHERASIM6 - 26 - 2 
miercuri, 22 iunie 2016, ora 8:00Ştefan DUMITRESCU - Corneliu MORARI7 - 66 - 4 
miercuri, 6 iulie 2016, ora 9:00Ştefan DUMITRESCU - Florin FOTCIUC6 - 06 - 0 
vineri, 1 iulie 2016, ora 6:00Radu ULEA - Valerică GHERASIM6 - 26 - 2 
marţi, 31 mai 2016, ora 8:00Radu ULEA - Corneliu MORARI6 - 36 - 3 
joi, 16 iunie 2016, ora 8:00Radu ULEA - Florin FOTCIUC6 - 16 - 2 
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 9:00Valerică GHERASIM - Corneliu MORARI2 - 62 - 6 
duminică, 3 iulie 2016, ora 9:00Valerică GHERASIM - Florin FOTCIUC2 - 62 - 6 
vineri, 1 iulie 2016, ora 8:00Corneliu MORARI - Florin FOTCIUC6 - 36 - 2 
GRUPA D (seria I)
luni, 11 iulie 2016, ora 14:00Codruţ POPESCU - Tudor HOJBOTĂ6 - 16 - 4 
luni, 27 iunie 2016, ora 14:00Codruţ POPESCU - Olivian BRANDIS1 - 62 - 6 
miercuri, 20 iulie 2016, ora 19:00Codruţ POPESCU - Laurenţiu GAHNIUC4 - 66 - 47 - 5
joi, 7 iulie 2016, ora 13:00Codruţ POPESCU - Marius BURDUJOC6 - 36 - 1 
marţi, 21 iunie 2016, ora 16:00Codruţ POPESCU - Adrian WENDLING2 - 61 - 6 
luni, 30 mai 2016, ora 14:00Tudor HOJBOTĂ - Olivian BRANDIS2 - 62 - 6 
vineri, 20 mai 2016, ora 8:00Tudor HOJBOTĂ - Laurenţiu GAHNIUC6 - 30 - 67 - 6
marţi, 7 iunie 2016, ora 14:00Tudor HOJBOTĂ - Marius BURDUJOC1 - 66 - 20 - 6
vineri, 10 iunie 2016, ora 14:00Tudor HOJBOTĂ - Adrian WENDLING4 - 63 - 6 
duminică, 3 iulie 2016, ora 8:00Olivian BRANDIS - Laurenţiu GAHNIUC6 - 16 - 3 
vineri, 20 mai 2016, ora 8:00Olivian BRANDIS - Marius BURDUJOC6 - 36 - 3 
duminică, 19 iunie 2016, ora 16:00Olivian BRANDIS - Adrian WENDLING5 - 75 - 7 
duminică, 29 mai 2016, ora 12:00Laurenţiu GAHNIUC - Marius BURDUJOC7 - 57 - 5 
marţi, 7 iunie 2016, ora 14:00Laurenţiu GAHNIUC - Adrian WENDLING0 - 64 - 6 
miercuri, 13 iulie 2016, ora 16:00Marius BURDUJOC - Adrian WENDLING1 - 60 - 6 
GRUPA E (seria II)
luni, 30 mai 2016, ora 7:00Ciprian COSTAN - Adi PÎRGARU6 - 06 - 0 Retras din competiţie din motive medicale
sâmbătă, 21 mai 2016, ora 16:00Ciprian COSTAN - Florin POENARI7 - 66 - 1 
miercuri, 8 iunie 2016, ora 7:00Ciprian COSTAN - Marian REBEI6 - 06 - 2 
sâmbătă, 2 iulie 2016, ora 17:00Ciprian COSTAN - Răzvan SAVANCIUC6 - 06 - 2 
joi, 16 iunie 2016, ora 7:00Ciprian COSTAN - Vasile SPÂNU7 - 66 - 3 
miercuri, 25 mai 2016, ora 6:00Adi PÎRGARU - Florin POENARI0 - 60 - 6 Retras din competiţie din motive medicale
luni, 23 mai 2016, ora 12:00Adi PÎRGARU - Marian REBEI0 - 60 - 6 Retras din competiţie din motive medicale
miercuri, 25 mai 2016, ora 6:00Adi PÎRGARU - Răzvan SAVANCIUC0 - 60 - 6 Retras din competiţie din motive medicale
miercuri, 8 iunie 2016, ora 8:00Adi PÎRGARU - Vasile SPÂNU0 - 60 - 6 Retras din competiţie din motive medicale
duminică, 10 iulie 2016, ora 18:00Florin POENARI - Marian REBEI6 - 16 - 2 
joi, 16 iunie 2016, ora 8:00Florin POENARI - Răzvan SAVANCIUC6 - 36 - 4 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 12:00Florin POENARI - Vasile SPÂNU6 - 27 - 6 
luni, 20 iunie 2016, ora 10:00Marian REBEI - Răzvan SAVANCIUC3 - 63 - 6 
miercuri, 1 iunie 2016, ora 14:00Marian REBEI - Vasile SPÂNU4 - 66 - 7 
vineri, 24 iunie 2016, ora 7:00Răzvan SAVANCIUC - Vasile SPÂNU2 - 63 - 6 
GRUPA F (seria II)
duminică, 3 iulie 2016, ora 18:00Ionuţ EPUREANU - Marius BUSUIOC1 - 66 - 46 - 4
duminică, 29 mai 2016, ora 14:00Ionuţ EPUREANU - Cristi DUŞA6 - 26 - 2 
marţi, 24 mai 2016, ora 14:00Ionuţ EPUREANU - Sebastian GHEORGHE4 - 66 - 7 
marţi, 19 iulie 2016, ora 15:00Ionuţ EPUREANU - Alexandru DRĂGĂNESCU6 - 76 - 36 - 3
miercuri, 8 iunie 2016, ora 14:00Ionuţ EPUREANU - Tudor ANDRONIC6 - 06 - 1 
duminică, 22 mai 2016, ora 16:00Marius BUSUIOC - Cristi DUŞA6 - 14 - 65 - 7
luni, 30 mai 2016, ora 7:00Marius BUSUIOC - Sebastian GHEORGHE2 - 66 - 26 - 7
miercuri, 22 iunie 2016, ora 16:00Marius BUSUIOC - Alexandru DRĂGĂNESCU6 - 26 - 3 
joi, 19 mai 2016, ora 14:00Marius BUSUIOC - Tudor ANDRONIC6 - 16 - 1 
miercuri, 11 mai 2016, ora 12:00Cristi DUŞA - Sebastian GHEORGHE7 - 52 - 62 - 6
duminică, 26 iunie 2016, ora 18:00Cristi DUŞA - Alexandru DRĂGĂNESCU3 - 63 - 6 
joi, 7 iulie 2016, ora 12:00Cristi DUŞA - Tudor ANDRONIC6 - 26 - 1 
miercuri, 1 iunie 2016, ora 16:00Sebastian GHEORGHE - Alexandru DRĂGĂNESCU6 - 42 - 66 - 1
marţi, 10 mai 2016, ora 12:00Sebastian GHEORGHE - Tudor ANDRONIC6 - 06 - 0 
duminică, 10 iulie 2016, ora 18:00Alexandru DRĂGĂNESCU - Tudor ANDRONIC6 - 06 - 0 
GRUPA G (seria II)
joi, 23 iunie 2016, ora 9:00Aurel TOMA - Cătălin SĂCRIERU6 - 26 - 0 
duminică, 26 iunie 2016, ora 8:00Aurel TOMA - Alexandru MOLDOVAN6 - 06 - 3 
luni, 30 mai 2016, ora 7:00Aurel TOMA - Cristian BOBERSCHI6 - 06 - 0 neprezentare
joi, 19 mai 2016, ora 8:00Aurel TOMA - Ionuţ RĂDĂŞANU6 - 06 - 0 
marţi, 5 iulie 2016, ora 8:00Aurel TOMA - Gheorghe RUSU2 - 67 - 64 - 6
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 8:00Cătălin SĂCRIERU - Alexandru MOLDOVAN7 - 65 - 73 - 6
marţi, 17 mai 2016, ora 12:00Cătălin SĂCRIERU - Cristian BOBERSCHI6 - 16 - 3 
vineri, 17 iunie 2016, ora 9:00Cătălin SĂCRIERU - Ionuţ RĂDĂŞANU5 - 75 - 7 
duminică, 29 mai 2016, ora 14:00Cătălin SĂCRIERU - Gheorghe RUSU6 - 40 - 62 - 6
sâmbătă, 18 iunie 2016, ora 9:00Alexandru MOLDOVAN - Cristian BOBERSCHI6 - 25 - 76 - 4
duminică, 29 mai 2016, ora 8:00Alexandru MOLDOVAN - Ionuţ RĂDĂŞANU6 - 76 - 7 
duminică, 22 mai 2016, ora 14:00Alexandru MOLDOVAN - Gheorghe RUSU3 - 66 - 36 - 3
marţi, 7 iunie 2016, ora 8:00Cristian BOBERSCHI - Ionuţ RĂDĂŞANU6 - 70 - 6 
miercuri, 6 iulie 2016, ora 9:00Cristian BOBERSCHI - Gheorghe RUSU4 - 66 - 42 - 6
vineri, 8 iulie 2016, ora 14:00Ionuţ RĂDĂŞANU - Gheorghe RUSU3 - 65 - 7 
GRUPA H (seria II)
joi, 2 iunie 2016, ora 6:00Bogdan LENŢA - Constantin CURIC0 - 60 - 6 Retras din competiţie
joi, 2 iunie 2016, ora 6:00Bogdan LENŢA - Paul FLOREA0 - 60 - 6 Retras din competiţie
joi, 2 iunie 2016, ora 6:00Bogdan LENŢA - Bogdan APETROAIE0 - 60 - 6 Retras din competiţie
joi, 2 iunie 2016, ora 6:00Bogdan LENŢA - Luchian PETRUNEAC0 - 60 - 6 Retras din competiţie
joi, 2 iunie 2016, ora 6:00Bogdan LENŢA - Traian RIZAC0 - 60 - 6 Retras din competiţie
joi, 21 iulie 2016, ora 16:00Constantin CURIC - Paul FLOREA6 - 26 - 3 
marţi, 21 iunie 2016, ora 6:00Constantin CURIC - Bogdan APETROAIE6 - 16 - 1 
joi, 2 iunie 2016, ora 8:00Constantin CURIC - Luchian PETRUNEAC6 - 16 - 2 
duminică, 17 iulie 2016, ora 8:00Constantin CURIC - Traian RIZAC6 - 16 - 2 
marţi, 28 iunie 2016, ora 6:00Paul FLOREA - Bogdan APETROAIE6 - 16 - 1 
duminică, 26 iunie 2016, ora 18:00Paul FLOREA - Luchian PETRUNEAC6 - 36 - 4 
sâmbătă, 16 iulie 2016, ora 8:00Paul FLOREA - Traian RIZAC6 - 26 - 1 
vineri, 1 iulie 2016, ora 10:00Bogdan APETROAIE - Luchian PETRUNEAC1 - 61 - 6 
duminică, 29 mai 2016, ora 14:00Bogdan APETROAIE - Traian RIZAC5 - 76 - 41 - 6
luni, 6 iunie 2016, ora 8:00Luchian PETRUNEAC - Traian RIZAC6 - 06 - 0 neprezentare
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A
luni, 30 mai 2016, ora 10:00Ioan BEDICOV - Ioan CEUCĂ6 - 14 - 67 - 5
marţi, 10 mai 2016, ora 12:00Ioan BEDICOV - Lucian NEACŞU6 - 06 - 0 retras din competitie
marţi, 17 mai 2016, ora 12:00Ioan BEDICOV - Chirică BUSUIOC6 - 26 - 1 
duminică, 8 mai 2016, ora 8:00Ioan CEUCĂ - Lucian NEACŞU6 - 06 - 0 retras din competitie
miercuri, 18 mai 2016, ora 14:00Ioan CEUCĂ - Chirică BUSUIOC6 - 16 - 2 
duminică, 8 mai 2016, ora 6:00Lucian NEACŞU - Chirică BUSUIOC0 - 60 - 6 retras din competitie
GRUPA B
joi, 9 iunie 2016, ora 15:00Constantin CODRESCU - Marian SCHIOTIS4 - 66 - 26 - 4
joi, 23 iunie 2016, ora 7:00Constantin CODRESCU - Liviu OANEA6 - 16 - 2 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 18:00Constantin CODRESCU - Doru POTOLEA6 - 16 - 0 
miercuri, 1 iunie 2016, ora 12:00Marian SCHIOTIS - Liviu OANEA4 - 66 - 27 - 6
luni, 6 iunie 2016, ora 10:00Marian SCHIOTIS - Doru POTOLEA6 - 06 - 2 
marţi, 24 mai 2016, ora 12:00Liviu OANEA - Doru POTOLEA6 - 15 - 77 - 6
GRUPA C
marţi, 17 mai 2016, ora 10:00Constantin CHETRARU - Gheorghe HÎNGANU2 - 61 - 6 
luni, 6 iunie 2016, ora 10:00Constantin CHETRARU - Liviu PETRARU6 - 41 - 64 - 6
joi, 23 iunie 2016, ora 16:00Constantin CHETRARU - Florin BABIUC6 - 06 - 1 
joi, 23 iunie 2016, ora 17:30Constantin CHETRARU - Valeriu AVRĂMIA6 - 16 - 3 
joi, 23 iunie 2016, ora 7:00Gheorghe HÎNGANU - Liviu PETRARU6 - 26 - 2 
sâmbătă, 28 mai 2016, ora 15:00Gheorghe HÎNGANU - Florin BABIUC6 - 16 - 1 
joi, 9 iunie 2016, ora 14:30Gheorghe HÎNGANU - Valeriu AVRĂMIA6 - 06 - 0 
joi, 9 iunie 2016, ora 14:00Liviu PETRARU - Florin BABIUC6 - 06 - 0 
joi, 2 iunie 2016, ora 8:00Liviu PETRARU - Valeriu AVRĂMIA0 - 60 - 6 neprezentare
luni, 20 iunie 2016, ora 8:00Florin BABIUC - Valeriu AVRĂMIA6 - 36 - 3 
GRUPA D
joi, 9 iunie 2016, ora 9:00Vasile VRÎNCEANU - Mihai GRĂMĂTICU7 - 56 - 3 
luni, 30 mai 2016, ora 10:00Vasile VRÎNCEANU - Constantin SEMACA6 - 16 - 2 
duminică, 22 mai 2016, ora 14:00Vasile VRÎNCEANU - Iluţă COCRIŞ6 - 06 - 0 
marţi, 17 mai 2016, ora 12:00Vasile VRÎNCEANU - Corneliu LEMNI6 - 16 - 1 
luni, 6 iunie 2016, ora 10:00Mihai GRĂMĂTICU - Constantin SEMACA5 - 76 - 17 - 6
luni, 30 mai 2016, ora 12:00Mihai GRĂMĂTICU - Iluţă COCRIŞ6 - 16 - 2 
sâmbătă, 11 iunie 2016, ora 12:00Mihai GRĂMĂTICU - Corneliu LEMNI6 - 36 - 4 
vineri, 17 iunie 2016, ora 8:00Constantin SEMACA - Iluţă COCRIŞ6 - 16 - 0 
luni, 23 mai 2016, ora 10:00Constantin SEMACA - Corneliu LEMNI6 - 26 - 0 
marţi, 7 iunie 2016, ora 9:00Iluţă COCRIŞ - Corneliu LEMNI6 - 46 - 4 

Clasament jucători Cupa Tenis „Monitorul” - Faza I
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A (sub 40 ani)
1Mihai PÂNZARU661212100%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ştefan HUNCEAC6414964.29%4
3Ioan MARINCUŢA6413861.54%4
4Relu IFRIM6314750%3
5Mihai TIPU6315746.67%3
6Sergiu CEUCĂ6114428.57%1
7Andi IACOB601200%0
GRUPA B (sub 40 ani)
1Bogdan MARASIN66131292.31%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Florin DUMBRAVĂ65121083.33%5
3Alexandru CHIORESCU6412866.67%4
4Vasile FILIP6313646.15%3
5Irinel NANU6214642.86%2
6Daniel ROŞU6112216.67%1
7George GAGNIUC601200%0
GRUPA A (peste 40 ani)
1Cristi ROMAN5311763.64%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ovidiu BUSUIOC5312758.33%3
3Valentin DIMOFTE5314857.14%3
4Costel CHELARIU5311654.55%3
5Mişu POP5212541.67%2
6Costică PROSTIRE5112325%1
GRUPA B (peste 40 ani)
1Alex NĂSTASĂ551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Alin OPINCARU5410880%4
3Costel AVRAM5311654.55%3
4Nicolae ILIUŢ5213538.46%2
5Laurenţiu SFICHI5111327.27%1
6Mihai VIERIU501119.09%0
GRUPA C (peste 40 ani)
1Viorel NEGRU551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Gabriel TODERAŞCU5412866.67%4
3Ilie HUNCEAC5311763.64%3
4Dorin MIHAILĂ5111327.27%1
5Petrică HORGA5110220%1
6Gabi RUSU5110220%1
GRUPA D (peste 40 ani)
1Gigi BERARU55111090.91%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Mihai UDUDEC5410880%4
3Sterian ANDRIEŞ5312758.33%3
4Mircea OVADIUC5212541.67%2
5Constantin BĂLAN5111327.27%1
6Sorin RAŢĂ501000%0
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A (seria I)
1Cristi CARPIUC66131292.31%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Petrică PARFENOV65131076.92%5
3Horaţiu NEACŞU6313753.85%3
4Valentin CHIDOVEŢ6314750%3
5Cristi CHIHAIA6313646.15%3
6Ovidiu DONŢU6114428.57%1
7Alexandru POLICIUC601200%0
GRUPA B (seria I)
1Sorin CROITOR55111090.91%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ilie ȚEBREAN5412866.67%4
3Tiberiu AVRAM5311763.64%3
4Bogdan GROSU5213646.15%2
5Dorin CROITOR5112325%1
6Laurenţiu CHELENEAGRĂ501119.09%0
GRUPA C (seria I)
1Vasile RUSU661212100%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cătălin LUNGU65141071.43%5
3Adi VACARIU6413861.54%4
4Andu VORNICU6313646.15%3
5Emil ATOMI6215746.67%2
6Mihai CIOATĂ6113323.08%1
7Mihai ILIUŢ601200%0
GRUPA D (seria I)
1Dumitru NEGRU551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Mihai SCHUL5411872.73%4
3Tibi SERDENCIUC5311654.55%3
4Mihai MACARIE5212650%2
5Tiberiu TÂRNOVAN5110220%1
6Nicu COSTRÎŞ501000%0
GRUPA E (seria I)
1Narcis POLOCOŞER66131292.31%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ştefan UNGUREANU65131184.62%5
3Doru ŢIBULCĂ6412866.67%4
4Emil PETROVICI6312650%3
5Bogdan ZOVEA6212433.33%2
6Ionuţ ŢIPRIGAN6112216.67%1
7Doru IACOB601200%0
GRUPA F (seria I)
1Vasile UNGUREANU551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Radu CIORNEI5410880%4
3Bogdan PĂDURARIU5310660%3
4Liviu AXINTE5211436.36%2
5Gheorghe BALAN5110220%1
6Ovidiu BÎRSEI501119.09%0
GRUPA G (seria II)
1Vasile MAXIM66131292.31%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Iuliu BUBURUZAN65131184.62%5
3Dan LEFTER6413861.54%4
4Bogdan APOSTOL6214535.71%2
5Victor DOBOŞ6215533.33%2
6Cioban LEONTE6114428.57%1
7Sandrinio NEAGU6114321.43%1
GRUPA H (seria II)
1Alex HUŢU55111090.91%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cezar NACU5312866.67%3
3Cătălin AVASILOAIE5310660%3
4Cristian PETRARU5311654.55%3
5Valentin BACIUC5110220%1
6Romică COSTAN501000%0
GRUPA I (seria II)
1Simion MERCHEŞ55121083.33%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cornel PARASCA5412975%4
3Vasile PLEŞCA5311654.55%3
4Lucian BURLACU5212650%2
5George RUSU5112325%1
6Constantin MOLDOVAN501119.09%0
GRUPA J (seria II)
1Eduard BANDI55121083.33%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cezar IOJA5411981.82%4
3Doru BĂDĂLUŢĂ5312758.33%3
4Daniel HANUSIAC5211436.36%2
5Vlad AIRINEI5112433.33%1
6Ciprian CONSTANTINOVICI501000%0
GRUPA K (seria II)
1Lucian POHOAŢĂ661212100%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Alin LEUCIUC65131076.92%5
3Flavius ULICI6412866.67%4
4Maricel CABA6313753.85%3
5Iulian SEMACA6212433.33%2
6Ciprian CIMBRU6112216.67%1
7Aurel RUSU601200%0
GRUPA L (seria II)
1Stelică AIRINEI66131292.31%6J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Sorin MACIUC65131076.92%5
3Vasile SIRETEAN6415960%4
4Cătălin BOTEZAT6314857.14%3
5Dumitru MORARU6212433.33%2
6Răzvan GUZU6114321.43%1
7Adi UNGUREANU601317.69%0
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A (seria I)
1Eugen AIROAIE55111090.91%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Gavril VÎRVARA5411981.82%4
3Mihai ICHIM5311654.55%3
4Ciprian HREȚCANU5212541.67%2
5Marius ŞUIU5110220%1
6Gabi HOLOVENCIUC501119.09%0
GRUPA B (seria I)
1Octavian LISSOV551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cornel TURCU5410880%4
3Ovidiu MOŞUC5311654.55%3
4Emilian PETRUNEAC5211436.36%2
5Florin TIRON5112433.33%1
6Iulian ASIMIONESEI501000%0
GRUPA C (seria I)
1Ştefan DUMITRESCU551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Adrian BACIUC5410880%4
3Radu ULEA5310660%3
4Corneliu MORARI5210440%2
5Florin FOTCIUC5110220%1
6Valerică GHERASIM501000%0
GRUPA D (seria I)
1Adrian WENDLING551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Olivian BRANDIS5410880%4
3Codruţ POPESCU5311654.55%3
4Laurenţiu GAHNIUC5112433.33%1
5Tudor HOJBOTĂ5112325%1
6Marius BURDUJOC5111218.18%1
GRUPA E (seria II)
1Ciprian COSTAN551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Florin POENARI5410880%4
3Vasile SPÂNU5310660%3
4Răzvan SAVANCIUC5210440%2
5Marian REBEI5110220%1
6Adi PÎRGARU501000%0
GRUPA F (seria II)
1Sebastian GHEORGHE55131076.92%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ionuţ EPUREANU5412866.67%4
3Marius BUSUIOC5213753.85%2
4Alexandru DRĂGĂNESCU5212650%2
5Cristi DUŞA5212541.67%2
6Tudor ANDRONIC501000%0
GRUPA G (seria II)
1Aurel TOMA5411981.82%4J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Gheorghe RUSU5414964.29%4
3Ionuţ RĂDĂŞANU5310660%3
4Alexandru MOLDOVAN5313646.15%3
5Cătălin SĂCRIERU5112433.33%1
6Cristian BOBERSCHI5012216.67%0
GRUPA H (seria II)
1Constantin CURIC551010100%5J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Paul FLOREA5410880%4
3Luchian PETRUNEAC5310660%3
4Traian RIZAC5211436.36%2
5Bogdan APETROAIE5111327.27%1
6Bogdan LENŢA501000%0
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A
1Ioan BEDICOV337685.71%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ioan CEUCĂ327571.43%2
3Chirică BUSUIOC316233.33%1
4Lucian NEACŞU30600%0
GRUPA B
1Constantin CODRESCU337685.71%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Marian SCHIOTIS328562.50%2
3Liviu OANEA318337.50%1
4Doru POTOLEA307114.29%0
GRUPA C
1Gheorghe HÎNGANU4488100%4J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Constantin CHETRARU429555.56%2
3Liviu PETRARU429444.44%2
4Valeriu AVRĂMIA418225%1
5Florin BABIUC418225%1
GRUPA D
1Vasile VRÎNCEANU4488100%4J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Mihai GRĂMĂTICU439666.67%3
3Constantin SEMACA429555.56%2
4Iluţă COCRIŞ418225%1
5Corneliu LEMNI40800%0
  • Modul de formare a grupelor din faza a II-a poate fi consultat mai jos, iar componența grupelor din faza a II–a poate fi vizualizată AICI.
  • În cazul în care nu au disputat toate meciurile din faza I, repartizarea jucătorilor respectivi în grupele din faza a II–a nu este definitivă. Programul de repartizare este unul dinamic, astfel încât componența grupelor va fi definitivă de abia după disputarea tuturor meciurilor.

Grupa de ELITĂ Sub 40 ani - faza I - 14 jucători - 2 grupe
1.Mihai Pânzaru
2.Relu Ifrim
3.Ştefan Hunceac
4.Sergiu Ceucă
5.Ioan Marincuţa
6.Mihai Tipu
7.Andi Iacob
1.Bogdan Marasin
2.Florin Dumbravă
3.Irinel Nanu
4.Alexandru Chiorescu
5.George Gagniuc
6.Vasile Filip
7.Daniel Roşu

Grupa de ELITĂ Peste 40 ani - faza I - 24 jucători - 4 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA CGRUPA D
1.Costel Chelariu
2.Ovidiu Busuioc
3.Costică Prostire
4.Valentin Dimofte
5.Cristi Roman
6.Mişu Pop
1.Alex Năstasă
2.Alin Opincaru
3.Nicolae Iliuţ
4.Costel Avram
5.Laurenţiu Sfichi
6.Mihai Vieriu
1.Viorel Negru
2.Ilie Hunceac
3.Gabi Rusu
4.Gabriel Toderaşcu
5.Dorin Mihailă
6.Petrică Horga
1.Gigi Beraru
2.Sterian Andrieş
3.Mihai Ududec
4.Mircea Ovadiuc
5.Sorin Raţă
6.Constantin Bălan

Formarea grupelor în faza a II-a (peste 40 ani)
GRUPELE SEMIFINALEGRUPELE DE CONSOLAREGRUPA DE RETROGRADARE
GRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA II
1A
2B
1C
2D
2A
1B
2C
1D
3A
4B
3C
4B
4A
3B
4C
3D
5A
6B
5C
6D
6A
5B
6C
5D

Grupa PRINCIPALĂ Seria I - faza I - 39 jucători - 6 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA C
1.Horaţiu Neacşu
2.Cristi Carpiuc
3.Alexandru Policiuc
4.Cristi Chihaia
5.Ovidiu Donţu
6.Valentin Chidoveţ
7.Petrică Parfenov
1.Sorin Croitor
2.Tiberiu Avram
3.Laurenţiu Cheleneagră
4.Dorin Croitor
5.Bogdan Grosu
6.Ilie Țebrean
1.Cătălin Lungu
2.Vasile Rusu
3.Emil Atomi
4.Mihai Cioată
5.Andu Vornicu
6.Adi Vacariu
7.Mihai Iliuţ
GRUPA DGRUPA EGRUPA F
1.Dumitru Negru
2.Tibi Serdenciuc
3.Mihai Macarie
4.Tiberiu Târnovan
5.Mihai Schul
6.Nicu Costrîş
1.Ştefan Ungureanu
2.Doru Ţibulcă
3.Narcis Polocoşer
4.Emil Petrovici
5.Bogdan Zovea
6.Doru Iacob
7.Ionuţ Ţiprigan
1.Vasile Ungureanu
2.Liviu Axinte
3.Bogdan Pădurariu
4.Radu Ciornei
5.Ovidiu Bîrsei
6.Gheorghe Balan

Formarea grupelor în faza a II-a (seria I)
GRUPELE SEMIFINALEGRUPELE DE CONSOLAREGRUPELE DE RETROGRADARE
GRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA II
1A
2B
1C
2D
1E
2F
2A
1B
2C
1D
2E
1F
3A
4B
3C
4D
3E
4F
4A
3B
4C
3D
4E
3F
5A
6B
5C
6F
5E
7E
6A
5B
6C
5D
6E
5F

Grupa PRINCIPALĂ Seria II - faza I - 39 jucători - 6 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA C
1.Iuliu Buburuzan
2.Vasile Maxim
3.Cioban Leonte
4.Dan Lefter
5.Sandrinio Neagu
6.Bogdan Apostol
7.Victor Doboş
1.Alex Huţu
2.Cătălin Avasiloaie
3.Cristian Petraru
4.Cezar Nacu
5.Valentin Baciuc
6.Romică Costan
1.Cornel Parasca
2.Simion Mercheş
3.Lucian Burlacu
4.Constantin Moldovan
5.Vasile Pleşca
6.George Rusu
GRUPA DGRUPA EGRUPA F
1.Cezar Ioja
2.Vlad Airinei
3.Doru Bădăluţă
4.Daniel Hanusiac
5.Ciprian Constantinovici
6.Eduard Bandi
1.Alin Leuciuc
2.Lucian Pohoaţă
3.Flavius Ulici
4.Ciprian Cimbru
5.Iulian Semaca
6.Maricel Caba
7.Aurel Rusu
1.Cătălin Botezat
2.Stelică Airinei
3.Sorin Maciuc
4.Răzvan Guzu
5.Adi Ungureanu
6.Dumitru Moraru
7.Vasile Siretean

Formarea grupelor în faza a II-a (seria II)
GRUPELE SEMIFINALEGRUPELE DE CONSOLAREGRUPELE DE RETROGRADARE
GRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA II
1G
2H
1I
2J
1K
2L
2G
1H
2I
1J
2K
1L
3G
4H
3I
4J
3K
4L
4G
3H
4I
3J
4K
3L
5G
6H
5I
6L
5K
7G
6G
5H
6I
5J
5L
7L

Grupa SECUNDARĂ Seria I - faza I - 24 jucători - 4 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA CGRUPA D
1.Marius Şuiu
2.Gavril Vîrvara
3.Gabi Holovenciuc
4.Ciprian Hrețcanu
5.Mihai Ichim
6.Eugen Airoaie
1.Octavian Lissov
2.Ovidiu Moşuc
3.Emilian Petruneac
4.Iulian Asimionesei
5.Cornel Turcu
6.Florin Tiron
1.Adrian Baciuc
2.Ştefan Dumitrescu
3.Radu Ulea
4.Valerică Gherasim
5.Corneliu Morari
6.Florin Fotciuc
1.Codruţ Popescu
2.Tudor Hojbotă
3.Olivian Brandis
4.Laurenţiu Gahniuc
5.Marius Burdujoc
6.Adrian Wendling

Formarea grupelor în faza a II-a (seria I)
GRUPELE SEMIFINALEGRUPELE DE CONSOLAREGRUPELE LINGURII DE LEMN
GRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA II
1A
2B
1C
2D
2A
1B
2C
1D
3A
4B
3C
4D
4A
3B
4C
3D
5A
6B
5C
6D
6A
5B
6C
5D

Grupa SECUNDARĂ Seria II - faza I - 24 jucători - 4 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA CGRUPA D
1.Ciprian Costan
2.Adi Pîrgaru
3.Florin Poenari
4.Marian Rebei
5.Răzvan Savanciuc
6.Vasile Spânu
1.Ionuţ Epureanu
2.Marius Busuioc
3.Cristi Duşa
4.Sebastian Gheorghe
5.Alexandru Drăgănescu
6.Tudor Andronic
1.Aurel Toma
2.Cătălin Săcrieru
3.Alexandru Moldovan
4.Cristian Boberschi
5.Ionuţ Rădăşanu
6.Gheorghe Rusu
1.Bogdan Lenţa
2.Constantin Curic
3.Paul Florea
4.Bogdan Apetroaie
5.Luchian Petruneac
6.Traian Rizac

Formarea grupelor în faza a II-a (seria II)
GRUPELE SEMIFINALEGRUPELE DE CONSOLAREGRUPELE LINGURII DE LEMN
GRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA IIGRUPA IGRUPA II
1E
2F
1G
2H
2E
1F
2G
1H
3E
4F
3G
4H
4E
3F
4G
3H
5E
6F
5G
5F
6G
5H

Grupa de VETERANI faza I - 18 jucători - 4 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA CGRUPA D
1.Ioan Bedicov
2.Ioan Ceucă
3.Lucian Neacşu
4.Chirică Busuioc
1.Constantin Codrescu
2.Marian Schiotis
3.Liviu Oanea
4.Doru Potolea
1.Constantin Chetraru
2.Gheorghe Hînganu
3.Liviu Petraru
4.Florin Babiuc
5.Valeriu Avrămia
1.Vasile Vrînceanu
2.Mihai Grămăticu
3.Constantin Semaca
4.Iluţă Cocriş
5.Corneliu Lemni


Regulament de desfăşurare al ediţiei a VI-a a Cupei „Monitorul” la tenis de câmp
INFORMAŢII GENERALE
1.Cupa „Monitorul” - Campionatul Judeţean de tenis de câmp Monitorul-Select este o competiţie sportivă organizată de cotidianul „Monitorul de Suceava”, în colaborare cu Asociaţia Judeţeană de Tenis Suceava şi Clubul „Select”.
2.La această competiţie participă jucători de tenis amatori din judeţul Suceava, indiferent de vârstă, împărţiţi în trei grupe valorice: Grupa de Elită, Grupa Principală şi Grupa Secundară.
3.În prima fază, jucătorii sunt împărţiţi în grupe, urmând a juca fiecare cu fiecare. În faza a doua a competiţiei participă toţi jucătorii înscrişi. Primii doi clasaţi din fiecare grupă se califică în grupele semifinale, iar următorii în grupele de consolare sau, după caz, retrogradare. Primii doi clasaţi în grupele semifinale dispută, încrucişat, semifinalele, câştigătorii urmând a lupta pentru primul loc, în timp ce învinşii se vor lupta pentru locul III. Ceilalţi jucători vor disputa meciurile de clasament (locul 3 dintr-o grupă cu locul 3 din cealaltă grupă etc.)
4.Meciurile se dispută pe terenurile Complexului „Unirea”, în sistemul 2 din 3 seturi, după regulamentele Federaţiei Române de Tenis.
5.Ziua şi ora disputării fiecărei partide vor fi stabilite de organizatori de comun acord cu fiecare dintre cei doi jucători.
6.Partidele vor începe la ora stabilită. Dacă un jucător întârzie mai mult de 15 minute, va pierde partida cu 0-6, 0-6.
7.Ultimii 4 jucători clasaţi în Grupa de Elită vor retrograda în Grupa Principală. Primii 4 jucători clasaţi în Grupa Principală vor promova în Grupa de Elită. Primii doi clasaţi în Grupa secundară vor disputa meciuri de baraj cu ultimii doi clasaţi în Grupa Principală, după cum urmează: ultimul loc din Grupa Principală cu primul loc din Grupa Secundară şi penultimul loc din Grupa Principală cu locul secund din Grupa Secundară.
8.Scopul acestei competiţii este promovarea sportului şi a dezvoltării relaţiilor dintre iubitorii tenisului. Din acest motiv, sportivitatea este cuvântul care defineşte această întrecere. Dincolo de momentele de tensiune, poate chiar nervozitate, care pot apărea şi care, de regulă, se rezolvă printr-o strângere de mână, comportamentul nesportiv nu are ce căuta în această întrecere. Orice agresare, verbală sau fizică, a adversarului atrage după sine eliminarea din concurs şi neacceptarea înscrierii celui sancţionat la concursurile viitoare organizate de „Monitorul de Suceava”. Aceleaşi sancţiuni se aplică şi în cazul agresării fizice sau verbale a arbitrului sau a organizatorilor.
9. Pentru o mai bună desfăşurare a competiţiei vor exista responsabili de grupe, care se vor ocupa de programarea meciurilor şi asigurarea celor necesare pentru derularea partidelor.

Responsabilii de grupe sunt următorii:

Grupa de ElităGrupa PrincipalăGrupa Secundară
Gabriel Toderaşcu (grupele A şi F)Daniel Roşu (grupele A şi C)Sergiu Rusu (grupele A şi C)
Tiberiu Avram (grupele C şi E)Sandrinio Neagu (grupele B şi E)Marius Şuiu (grupele B şi D)
Daniel Roşu (grupa D)Gabriel Toderaşcu (grupele D şi F) 
Sandrinio Neagu (grupa B)Tiberiu Avram (grupele G şi H) 
10. Taxa de participare va fi achitată cel târziu la data disputării primului meci. Neachitarea taxei atrage după sine neprogramarea jucătorului.
INFORMAŢII TEHNICE PENTRU BUNA DEFĂŞURARE A JOCURILOR
La acest concurs unele meciuri se vor juca fără arbitru de scaun. Toţi jucătorii trebuie să ia la cunoştinţă următoarele principii de bază atunci când joacă un meci în aceste condiţii:
  • Fiecare jucător este responsabil pentru toate anunţurile din partea sa de teren
  • Toate anunţurile “out” sau “fault” trebuie să fie făcute imediat după ce mingea atinge terenul şi suficient de tare pentru ca adversarul să poată auzi
  • Dacă sunt dubii, jucătorul trebuie să acorde prezumţia de nevinovăţie adversarului său
  • Servantul trebuie să anunţe scorul înainte de fiecare prim serviciu, suficient de tare ca adversarul său să audă
  • Dacă un jucător nu este mulţumit cu acţiunile sau deciziile oponentului său, el ar trebui să apeleze la organizatori pentru desemnarea unui arbitru
  • O urmă de minge poate fi verificată după o lovitură care termină punctul sau atunci când jocul este oprit (returnările din reflex sunt permise, dar după aceea jucătorul trebuie să se oprească imediat)
  • Dacă un jucător nu este sigur de anunţul adversarului său, el poate cere acestuia să arate urma. Jucătorul poate trece apoi fileul să se uite la urmă
  • Dacă un jucător şterge urma el cedează punctul
  • Dacă există un dezacord asupra unei urme de minge, arbitrul poate fi chemat pentru a da o decizie finală
  • Dacă un jucător anunţă o minge ”out”, el ar trebui în mod normal să fie capabil să arate urma
  • Dacă un jucător anunţă incorect o minge “out” şi după aceasta îşi dă seama că mingea a fost bună, jucătorul care a anunţat “out” pierde punctul
  • Deciziile arbitrului sunt suverane şi sunt acceptate de ambii jucători
  • O decizie a arbitrului poate fi contestată de jucătorul care se simte dezavantajat, dar acesta trebuind să arate urma mingii, care să îi dea dreptate
  • În cazul apariţiei, în timpul jocului, a unei situaţii neclare, organizatorii vor apela la supervizorul acestui concurs, Mihai Pânzaru, arbitru naţional FRT, a cărui decizie este definitivă.
MODUL DE STABILIRE A CLASAMENTULUI
1.Primul criteriu de departajare este cel al numărului de victorii obţinute.
2.Dacă doi jucători sunt la egalitate, departajarea se face după rezultatul meciului direct dintre ei.
3. Dacă sunt trei sau mai mulţi jucători cu acelaşi număr de victorii, departajarea se face în ordinea următoare:
  • procentajul de meciuri câştigate din toate meciurile jucate cu toţi ceilalţi jucători;
  • procentajul de seturi câştigate din toate seturile jucate cu toţi ceilalţi jucători (numărul de seturi câştigate din numărul total de seturi jucate);
  • procentajul de ghemuri câştigate din toate ghemurile jucate cu toţi ceilalţi jucători (numărul de game-uri câştigate din numărul total de game-uri jucate);

În cazul în care unul din criteriile de mai sus generează un jucător mai bun sau mai slab decât ceilalţi doi, între cei doi rămaşi la egalitate se va lua victoria directă.

4.În cazul în care nu se poate face o departajare după toate criteriile de mai sus, ordinea jucătorilor va fi dată de locul ocupat în ultimul clasament în vigoare.
5.Dacă un meci se întrerupe şi nu se mai continuă din cauza accidentării etc. scorul se consideră ca fiind al unui meci complet, toate seturile şi game-urile considerându-se jucate.
Exemplu: jucătorul A conduce jucătorul B cu scorul de 6-1; 2-0, moment în care jucătorul B este accidentat şi nu mai poate continua jocul. În acest caz se consideră că jucătorul A a câştigat cu scorul de 6-1; 6-0.
6.Dacă un meci este câştigat prin neprezentare, scorul se considera ca fiind 6-0; 6-0, toate seturile şi game-urile considerându-se jucate.
7.Dacă un jucător se retrage din competiţie, indiferent de motive, rămân valabile rezultatele pe care le-a înregistrat până atunci pe teren, iar restul partidelor le va pierde cu 6-0; 6-0, toate seturile si game-urile considerându-se jucate.

Înscrieri la Cupa „Monitorul”, ediţia a VII –a, la tenis

Înscrieri la Cupa „Monitorul”- Campionatul Judeţean de tenis de câmp Monitorul-Select, competiţie sportivă organizată de cotidianul „Monitorul de Suceava”, în colaborare cu Asociaţia Judeţeană de Tenis Suceava şi Clubul „Select”.

Competiţia se va desfăşura în perioada aprilie – septembrie 2016.

Până pe data de 15 mai se mai pot face înscrieri la următoarele categorii:

a. Copii până la 10 ani (împliniţi în 2016), fete/băieţi
b. Copii, 11 – 12 ani, fete/băieţi
c. Copii, 13 – 14 ani, fete/băieţi
d. Femei, peste 14 ani
e. Veterani, peste 60 de ani

Înscrierile se pot face la sediul redacţiei „Monitorul de Suceava”, sau direct la antrenorii Mihai Pop, Mihai Pînzaru sau Florin Dumbravă.

OBLIGAŢIILE JUCĂTORILOR
1.Meciurile se dispută între orele 08.00 – 16.00 în cursul săptămânii (de luni până vineri) şi între orele 08.00 – 20.00 în week-end. Participanţii trebuie să aibă disponibilitatea de a juca atât în cursul săptămânii cât şi în week-end. Fiecare jucător trebuie să dispute cel puţin un meci pe săptămână, în intervalele orare menţionate, obligaţie de care este absolvit în cazul în care nu este programat de către organizatori. Participanţii la competiţie pot disputa partidele şi în afara orelor menţionate, situaţie în care vor achita costurile legate de închirierea terenului.
2.Timpul de încălzire pe terenul de joc este de maxim 10 minute. După 10 minute de la intrarea pe teren, jucătorii au obligaţia să înceapă partida.
3.După terminarea meciului, învingătorul are obligaţia de a nota scorul pe desfăşurător.
4.După fiecare partidă, mingile se predau organizatorilor.
5.În cazul în care doi jucători, care sunt programaţi pentru disputarea unei partide, hotărăsc de comun acord să amâne meciul, au obligaţia de a disputa partida în termen de 7 zile, pe propria cheltuială.
6.Ţinând cont că la competiţie participă jucători din tot judeţul, amânarea unui meci se poate solicita cu cel puţin patru ore înainte de ora programată.
7.Neprezentarea la două meciuri atrage excluderea din competiţie.
8.Un jucător se poate înscrie la o singură categorie.
9.Fiecare participant are obligaţia de a semna o declaraţie pe propria răspundere, prin care atestă faptul că este apt medical pentru efort fizic.