Google
Toyota Suceava
 
luni, 29 mai 2017 - Anul XXII, nr. 120 (6536)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,5637 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0822 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook

Cupa Tenis Monitorul

Cupa TENIS Monitorul 2017

Campionatul JUDEŢEAN de tenis de câmp Monitorul-Select


Programări meciuri Cupa Tenis Monitorul - Faza I
DataOraJucătoriGrupa
Marţi
30 mai
2017
8:00Vasile APOPEI - Iulian ASIMIONESEI
(Baza sportivă Unirea)
Secundară C
10:00Liviu AXINTE - Cristi CHIHAIA
(Baza sportivă IRE)
Principală N
14:00Bogdan ZOVEA - Ciprian COSTAN
(Baza sportivă IRE)
Principală I
16:00Gabriel TODERAŞCU - Gabi RUSU
(Baza sportivă Unirea)
Elită +40 C
16:00Doru ŢIBULCĂ - Mihai VIERIU
(Baza sportivă Unirea)
Principală F
17:00Florin POENARI - Alexandru DRĂGĂNESCU
(Baza sportivă IRE)
Secundară H
18:00Cristi ROMAN - Mircea OVADIUC
(Baza sportivă Unirea)
Elită +40 B
18:00Vasile UNGUREANU - Sorin CROITOR
(Baza sportivă Unirea)
Principală D
20:00Sorin MACIUC - Victor DOBOŞ
(Baza sportivă Unirea)
Principală A
20:00Laurenţiu CHELENEAGRĂ - Adrian WENDLING
(Baza sportivă Unirea)
Principală D
20:00Cristi CARPIUC - Florin HAIDAMAC
(Baza sportivă Unirea)
Principală E
 


Rezultate meciuri Cupa Tenis „Monitorul” - Faza I
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A (sub 40 ani)
duminică, 28 mai 2017, ora 14:00Alexandru CHIORESCU - Relu IFRIM6 - 40 - 66 - 4
marţi, 23 mai 2017, ora 18:00Alexandru CHIORESCU - Sergiu CEUCĂ6 - 16 - 1 
duminică, 28 mai 2017, ora 12:00Alexandru CHIORESCU - Ștefan BUDUROVICI6 - 16 - 0 
vineri, 26 mai 2017, ora 16:00Relu IFRIM - Ștefan BUDUROVICI6 - 06 - 0 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 12:00Bogdan MARASIN - Sergiu CEUCĂ6 - 16 - 3 
GRUPA B (sub 40 ani)
luni, 29 mai 2017, ora 10:00Mihai PÂNZARU - Daniel ROŞU6 - 36 - 1 
sâmbătă, 27 mai 2017, ora 9:00Florin DUMBRAVĂ - Ştefan HUNCEAC6 - 16 - 1 
marţi, 23 mai 2017, ora 10:00Florin DUMBRAVĂ - Constantin BERARIU6 - 36 - 3 
GRUPA A (peste 40 ani)
joi, 18 mai 2017, ora 14:00Viorel NEGRU - Nicolae ILIUŢ6 - 46 - 2 
duminică, 21 mai 2017, ora 16:00Costel CHELARIU - Nicolae ILIUŢ3 - 66 - 37 - 6
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 15:00Constantin BĂLAN - Irinel NANU6 - 41 - 61 - 6
GRUPA B (peste 40 ani)
miercuri, 17 mai 2017, ora 16:00Alex NĂSTASĂ - Mircea OVADIUC6 - 16 - 4 
miercuri, 24 mai 2017, ora 10:00Valentin DIMOFTE - Ştefan UNGUREANU4 - 67 - 57 - 6
GRUPA C (peste 40 ani)
joi, 25 mai 2017, ora 14:00Mihai UDUDEC - Sorin RAŢĂ6 - 26 - 1 
GRUPA D (peste 40 ani)
joi, 18 mai 2017, ora 18:00Alin OPINCARU - Costel AVRAM6 - 47 - 5 
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A
marţi, 23 mai 2017, ora 8:00Sorin MACIUC - Cătălin AVASILOAIE7 - 56 - 3 
luni, 15 mai 2017, ora 16:00Sorin MACIUC - Dan LEFTER6 - 16 - 0 
duminică, 28 mai 2017, ora 8:00Sorin MACIUC - Alexandru STRATON6 - 16 - 2 
marţi, 16 mai 2017, ora 10:00Cătălin AVASILOAIE - Victor DOBOŞ6 - 26 - 1 
marţi, 23 mai 2017, ora 10:30Dan LEFTER - Victor DOBOŞ6 - 46 - 3 
luni, 29 mai 2017, ora 18:00Dan LEFTER - Alexandru STRATON2 - 66 - 36 - 4
duminică, 21 mai 2017, ora 18:00Victor DOBOŞ - Bogdan STOROZ0 - 61 - 6 
miercuri, 17 mai 2017, ora 20:00Alexandru STRATON - Bogdan STOROZ2 - 61 - 6 
GRUPA B
joi, 18 mai 2017, ora 10:00Cătălin LUNGU - Andu VORNICU6 - 06 - 4 
luni, 15 mai 2017, ora 10:00Cătălin LUNGU - Adi UNGUREANU6 - 11 - 60 - 6
marţi, 23 mai 2017, ora 17:00Cătălin LUNGU - Dan ANCHIDIN4 - 66 - 46 - 2
duminică, 21 mai 2017, ora 14:00Bogdan PĂDURARIU - Dan ANCHIDIN6 - 46 - 1 
marţi, 30 mai 2017, ora 8:00Andu VORNICU - Adi UNGUREANU4 - 62 - 6 
duminică, 28 mai 2017, ora 14:00Radu URZICĂ - Dan ANCHIDIN6 - 16 - 1 
GRUPA C
luni, 29 mai 2017, ora 12:00Ilie ȚEBREAN - Constantin BUJDEI6 - 36 - 3 
duminică, 28 mai 2017, ora 16:00Tibi SERDENCIUC - Vasile SIRETEAN7 - 61 - 67 - 5
duminică, 21 mai 2017, ora 12:00Tibi SERDENCIUC - Ovidiu DONŢU6 - 06 - 2 
luni, 15 mai 2017, ora 10:00Tibi SERDENCIUC - Constantin BUJDEI6 - 16 - 0 
luni, 15 mai 2017, ora 18:00Vasile SIRETEAN - Constantin BUJDEI6 - 16 - 3 
joi, 18 mai 2017, ora 11:00Ovidiu DONŢU - Constantin BUJDEI7 - 56 - 1 
GRUPA D
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 18:00Vasile UNGUREANU - Adrian WENDLING6 - 36 - 1 
duminică, 28 mai 2017, ora 14:00Vasile UNGUREANU - Adrian NISTOR6 - 16 - 2 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 12:00Sorin CROITOR - Laurenţiu CHELENEAGRĂ6 - 36 - 0 
marţi, 16 mai 2017, ora 18:00Sorin CROITOR - Adrian WENDLING2 - 62 - 6 
miercuri, 24 mai 2017, ora 12:00Laurenţiu CHELENEAGRĂ - Adrian NISTOR6 - 35 - 76 - 7
GRUPA E
vineri, 19 mai 2017, ora 20:00Cristi CARPIUC - Cioban LEONTE6 - 26 - 1 
luni, 22 mai 2017, ora 20:00Cristi CARPIUC - Valentin BACIUC6 - 36 - 3 
duminică, 21 mai 2017, ora 14:00Cristian PETRARU - Florin HAIDAMAC6 - 46 - 1 
luni, 22 mai 2017, ora 14:00Cristian PETRARU - Dorin GOIAN4 - 65 - 7 
joi, 25 mai 2017, ora 8:00Valentin BACIUC - Florin HAIDAMAC6 - 06 - 4 
miercuri, 17 mai 2017, ora 8:00Valentin BACIUC - Dorin GOIAN3 - 61 - 6 
marţi, 16 mai 2017, ora 8:00Florin HAIDAMAC - Dorin GOIAN2 - 60 - 6 
GRUPA F
luni, 22 mai 2017, ora 16:00Cornel PARASCA - Doru ŢIBULCĂ7 - 57 - 5 
marţi, 16 mai 2017, ora 10:00Cornel PARASCA - Mihai VIERIU6 - 24 - 63 - 6
vineri, 19 mai 2017, ora 18:00Doru ŢIBULCĂ - Octavian LISSOV1 - 62 - 6 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 14:00Valentin CHIDOVEŢ - Iulian SEMACA2 - 65 - 7 
luni, 15 mai 2017, ora 18:00Iulian SEMACA - Octavian LISSOV1 - 60 - 6 
marţi, 23 mai 2017, ora 18:00Iulian SEMACA - Mihai VIERIU1 - 60 - 6 
duminică, 21 mai 2017, ora 9:00Octavian LISSOV - Mihai VIERIU4 - 61 - 6 
GRUPA G
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 18:00Alex HUŢU - Romeo COSTAN6 - 06 - 0 wo
duminică, 21 mai 2017, ora 18:00Alex HUŢU - Sebastian GHEORGHE6 - 16 - 2 
duminică, 28 mai 2017, ora 12:00Alex HUŢU - Constantin ACONSTANTINESEI3 - 64 - 6 
miercuri, 24 mai 2017, ora 12:00Stelică AIRINEI - Sebastian GHEORGHE6 - 36 - 2 
joi, 18 mai 2017, ora 20:00Vasile PLEŞCA - Sebastian GHEORGHE6 - 76 - 31 - 6
miercuri, 24 mai 2017, ora 18:00Sebastian GHEORGHE - Constantin ACONSTANTINESEI1 - 62 - 6 
GRUPA H
duminică, 21 mai 2017, ora 18:00Vasile MAXIM - Dumitru MORARU6 - 36 - 1 
duminică, 28 mai 2017, ora 18:00Vasile MAXIM - Cezar GUGUŢĂ6 - 35 - 76 - 0
marţi, 16 mai 2017, ora 9:00Tiberiu AVRAM - Ovidiu BÎRSEI6 - 44 - 66 - 4
miercuri, 24 mai 2017, ora 8:00Tiberiu AVRAM - Cezar GUGUŢĂ5 - 72 - 6 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 16:00Tiberiu AVRAM - Daniel BUJDEI5 - 77 - 57 - 5
miercuri, 17 mai 2017, ora 19:00Dumitru MORARU - Cezar GUGUŢĂ5 - 76 - 47 - 6
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 11:00Cezar GUGUŢĂ - Daniel BUJDEI2 - 60 - 6 
GRUPA I
miercuri, 24 mai 2017, ora 18:00Petrică PARFENOV - Constantin OPRIŞAN6 - 26 - 2 
vineri, 19 mai 2017, ora 10:00Mihai MACARIE - Doru IACOB6 - 16 - 2 
duminică, 28 mai 2017, ora 14:00Ciprian COSTAN - Constantin OPRIŞAN3 - 66 - 32 - 6
GRUPA J
duminică, 28 mai 2017, ora 12:00Iuliu BUBURUZAN - Cătălin BOTEZAT6 - 36 - 3 
miercuri, 24 mai 2017, ora 16:00Iuliu BUBURUZAN - Bogdan GROSU6 - 21 - 66 - 4
marţi, 16 mai 2017, ora 8:00Iuliu BUBURUZAN - Cezar ONCIU6 - 26 - 4 
joi, 25 mai 2017, ora 10:00Cătălin BOTEZAT - Cornel TURCU6 - 36 - 1 
luni, 29 mai 2017, ora 15:00Bogdan GROSU - Cezar ONCIU4 - 66 - 36 - 3
miercuri, 17 mai 2017, ora 8:00Sandrinio NEAGU - Cornel TURCU6 - 26 - 1 
marţi, 23 mai 2017, ora 8:00Sandrinio NEAGU - Cezar ONCIU4 - 61 - 6 
GRUPA K
duminică, 28 mai 2017, ora 20:00Horaţiu NEACŞU - Bogdan APOSTOL7 - 56 - 2 
duminică, 21 mai 2017, ora 20:00Horaţiu NEACŞU - Dorin CROITOR6 - 27 - 6 
marţi, 23 mai 2017, ora 20:00Bogdan APOSTOL - George CRĂCIUNESCU6 - 16 - 0 
luni, 29 mai 2017, ora 20:00Dorin CROITOR - George CRĂCIUNESCU3 - 66 - 17 - 6
GRUPA L
duminică, 21 mai 2017, ora 16:00Lucian POHOAŢĂ - Doru BĂDĂLUŢĂ6 - 36 - 4 
duminică, 28 mai 2017, ora 18:00Doru BĂDĂLUŢĂ - Marius ONCIU6 - 26 - 2 
miercuri, 17 mai 2017, ora 18:00Flavius ULICI - Marius Aanei6 - 74 - 6 
duminică, 21 mai 2017, ora 12:00Marius Aanei - Marius ONCIU2 - 66 - 7 
GRUPA M
miercuri, 17 mai 2017, ora 16:00Narcis POLOCOŞER - Constantin MOLDOVAN6 - 16 - 1 
vineri, 19 mai 2017, ora 14:00Narcis POLOCOŞER - Dan CHIUCHIȘAN2 - 67 - 56 - 3
miercuri, 17 mai 2017, ora 10:00Răzvan GUZU - Vlad AIRINEI6 - 77 - 66 - 2
luni, 29 mai 2017, ora 20:00Vlad AIRINEI - Constantin MOLDOVAN6 - 26 - 3 
GRUPA N
vineri, 19 mai 2017, ora 8:00Alin LEUCIUC - Cristi CHIHAIA6 - 37 - 5 
marţi, 30 mai 2017, ora 8:00Alin LEUCIUC - Olivian BRANDIS6 - 26 - 1 
duminică, 28 mai 2017, ora 18:00Alin LEUCIUC - Gabriel NEGURĂ7 - 55 - 76 - 7
marţi, 23 mai 2017, ora 16:00Liviu AXINTE - Olivian BRANDIS5 - 76 - 7 
duminică, 21 mai 2017, ora 16:00Adi VACARIU - Gabriel NEGURĂ1 - 62 - 6 
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A
duminică, 21 mai 2017, ora 8:00Paul FLOREA - Laurenţiu GAHNIUC6 - 26 - 4 
marţi, 23 mai 2017, ora 20:00Paul FLOREA - Adrian CHIDINCIUC2 - 62 - 6 
marţi, 16 mai 2017, ora 14:00Corneliu MORARI - Florinel LĂCĂTUȘU6 - 16 - 0 
vineri, 19 mai 2017, ora 8:00Cristi BLEORŢU - Florinel LĂCĂTUȘU6 - 16 - 3 
GRUPA B
luni, 22 mai 2017, ora 10:00Constantin CURIC - Ciprian HREȚCANU6 - 26 - 2 
joi, 18 mai 2017, ora 14:00Constantin CURIC - Sergiu AILIOAIE6 - 16 - 0 
sâmbătă, 27 mai 2017, ora 7:00Constantin CURIC - Dorin CAZACIUC4 - 66 - 33 - 6
luni, 15 mai 2017, ora 10:00Ovidiu MOŞUC - Ciprian HREȚCANU6 - 26 - 3 
joi, 11 mai 2017, ora 6:00Ciprian HREȚCANU - Dorin CAZACIUC6 - 71 - 6 
luni, 29 mai 2017, ora 16:00Sergiu AILIOAIE - Constantin GAVRILIUC2 - 63 - 6 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 13:00Constantin GAVRILIUC - Dorin CAZACIUC1 - 60 - 6 
GRUPA C
joi, 18 mai 2017, ora 8:00Gheorghe RUSU - Ionuţ Traian TCACIUC6 - 16 - 0 
joi, 25 mai 2017, ora 10:00Gheorghe RUSU - Iulian ASIMIONESEI6 - 06 - 0 
joi, 18 mai 2017, ora 16:00Codruţ POPESCU - Marius BURDUJOC6 - 46 - 1 
luni, 22 mai 2017, ora 16:00Codruţ POPESCU - Vasile APOPEI2 - 66 - 42 - 6
miercuri, 24 mai 2017, ora 11:00Marius BURDUJOC - Vasile APOPEI3 - 63 - 6 
sâmbătă, 27 mai 2017, ora 11:00Marius BURDUJOC - Ionuţ Traian TCACIUC4 - 63 - 2 intrerupt
GRUPA D
joi, 25 mai 2017, ora 16:00Ionuţ EPUREANU - Cezar CAZACIUC4 - 66 - 7 
joi, 18 mai 2017, ora 18:00Ionuţ EPUREANU - Dănuţ MOROȘAN6 - 44 - 67 - 5
miercuri, 17 mai 2017, ora 10:00Ionuţ RĂDĂŞANU - Radu ULEA6 - 26 - 1 
luni, 22 mai 2017, ora 8:00Ionuţ RĂDĂŞANU - Cezar CAZACIUC1 - 64 - 6 
duminică, 28 mai 2017, ora 12:00Ionuţ RĂDĂŞANU - Marian REBEI6 - 16 - 3 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 12:00Radu ULEA - Marian REBEI7 - 65 - 73 - 6
duminică, 21 mai 2017, ora 14:00Cezar CAZACIUC - Dănuţ MOROȘAN7 - 57 - 5 
marţi, 16 mai 2017, ora 15:00Cezar CAZACIUC - Marian REBEI6 - 16 - 0 
GRUPA E
miercuri, 17 mai 2017, ora 17:00Ştefan DUMITRESCU - Ciprian VĂCĂREANU2 - 63 - 6 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 8:00Ştefan DUMITRESCU - Paul MARINCUŢA6 - 76 - 44 - 6
luni, 22 mai 2017, ora 18:00Răzvan SAVANCIUC - Ciprian VĂCĂREANU6 - 12 - 67 - 5
joi, 18 mai 2017, ora 16:00Răzvan SAVANCIUC - Paul MARINCUŢA6 - 36 - 3 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 8:00Alexandru MOLDOVAN - Adi PÎRGARU6 - 26 - 2 
duminică, 28 mai 2017, ora 16:00Ciprian VĂCĂREANU - Paul MARINCUŢA6 - 06 - 2 
GRUPA F
miercuri, 17 mai 2017, ora 10:00Adrian BACIUC - Marius BUSUIOC1 - 63 - 6 
miercuri, 24 mai 2017, ora 10:00Adrian BACIUC - Liviu BOLOHAN1 - 61 - 6 
luni, 29 mai 2017, ora 16:00Marius BUSUIOC - Ovidiu HATNEAN6 - 26 - 1 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 7:00Marius BUSUIOC - Cătălin BURCAȘ6 - 26 - 3 
vineri, 19 mai 2017, ora 16:00Tudor HOJBOTĂ - Liviu BOLOHAN0 - 62 - 6 
luni, 22 mai 2017, ora 18:00Tudor HOJBOTĂ - Ovidiu HATNEAN6 - 36 - 2 
joi, 11 mai 2017, ora 6:00Tudor HOJBOTĂ - Cătălin BURCAȘ4 - 64 - 6 
marţi, 16 mai 2017, ora 18:00Ovidiu HATNEAN - Cătălin BURCAȘ2 - 66 - 7 
GRUPA G
marţi, 16 mai 2017, ora 16:00Gavril VÎRVARA - Daniel Adrian OSTAFI6 - 06 - 0 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 11:00Emilian PETRUNEAC - Alexandru N. AVRAM4 - 66 - 16 - 0
duminică, 28 mai 2017, ora 12:00Emilian PETRUNEAC - Daniel Adrian OSTAFI6 - 36 - 0 
miercuri, 24 mai 2017, ora 8:00Marius ŞUIU - Daniel Adrian OSTAFI6 - 16 - 0 
joi, 18 mai 2017, ora 8:00Marius ŞUIU - Florin TIRON7 - 66 - 1 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 16:00Alexandru N. AVRAM - Daniel Adrian OSTAFI6 - 06 - 1 
GRUPA H
luni, 15 mai 2017, ora 14:00Florin POENARI - Cătălin SĂCRIERU6 - 36 - 2 
vineri, 19 mai 2017, ora 8:00Florin POENARI - Bogdan BOSANCU6 - 46 - 4 
joi, 25 mai 2017, ora 8:00Florin POENARI - Vlad MOCANU6 - 26 - 0 
luni, 15 mai 2017, ora 16:00Alexandru DRĂGĂNESCU - Bogdan BOSANCU6 - 26 - 3 
sâmbătă, 27 mai 2017, ora 11:00Alexandru DRĂGĂNESCU - Vlad MOCANU6 - 06 - 0 
joi, 25 mai 2017, ora 14:00Cătălin SĂCRIERU - Bogdan BOSANCU4 - 64 - 6 
joi, 18 mai 2017, ora 8:00Vlad MOCANU - Tudor ANDRONIC6 - 26 - 3 
GRUPA I
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 9:00Ionuţ ŢIPRIGAN - Luchian PETRUNEAC6 - 46 - 4 
miercuri, 17 mai 2017, ora 11:00Luchian PETRUNEAC - Doru BĂLAN6 - 46 - 0 
joi, 25 mai 2017, ora 16:00Luchian PETRUNEAC - Daniel ILISEI6 - 16 - 0 
luni, 15 mai 2017, ora 12:00Cristian BOBERSCHI - Florin HOSTIUC2 - 62 - 6 
luni, 22 mai 2017, ora 11:00Doru BĂLAN - Florin HOSTIUC2 - 62 - 6 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 10:00Daniel ILISEI - Florin HOSTIUC0 - 60 - 6 
DataJucătoriSet 1Set 2Set 3Observaţii
GRUPA A (peste 60 ani)
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 12:00Gigi BERARU - Doru POTOLEA6 - 06 - 3 
luni, 29 mai 2017, ora 11:00Liviu PETRARU - Doru POTOLEA6 - 16 - 1 
GRUPA B (peste 60 ani)
luni, 22 mai 2017, ora 16:00Ioan CEUCĂ - Mircea CRAINICIUC7 - 67 - 5 
luni, 29 mai 2017, ora 11:00Liviu OANEA - Chirică BUSUIOC6 - 36 - 0 
luni, 15 mai 2017, ora 16:00Liviu OANEA - Mircea CRAINICIUC6 - 17 - 6 
marţi, 16 mai 2017, ora 12:00Chirică BUSUIOC - Mircea CRAINICIUC1 - 62 - 6 
GRUPA C (peste 60 ani)
miercuri, 24 mai 2017, ora 14:00Gheorghe HÎNGANU - Constantin CHETRARU6 - 36 - 4 
marţi, 16 mai 2017, ora 17:00Gheorghe HÎNGANU - Valeriu AVRĂMIA6 - 16 - 0 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 16:00Constantin CODRESCU - Iluţă COCRIŞ6 - 06 - 0 
luni, 15 mai 2017, ora 16:00Constantin CHETRARU - Viorel FLOREA6 - 16 - 2 
duminică, 28 mai 2017, ora 14:00Valeriu AVRĂMIA - Iluţă COCRIŞ6 - 16 - 0 
sâmbătă, 20 mai 2017, ora 16:00Valeriu AVRĂMIA - Viorel FLOREA4 - 66 - 04 - 6
GRUPA A (peste 70 ani)
joi, 25 mai 2017, ora 8:00Ioan BEDICOV - Dorin Damian BOȘCOIANU6 - 36 - 3 
marţi, 23 mai 2017, ora 8:00Ioan BEDICOV - Corneliu LEMNI6 - 16 - 1 
luni, 29 mai 2017, ora 9:00Ioan BEDICOV - Mike John BELL6 - 06 - 0 
joi, 18 mai 2017, ora 10:00Dorin Damian BOȘCOIANU - Corneliu LEMNI4 - 63 - 6 
luni, 15 mai 2017, ora 8:00Dorin Damian BOȘCOIANU - Mike John BELL4 - 67 - 613 - 11
vineri, 19 mai 2017, ora 10:00Corneliu LEMNI - Mike John BELL6 - 16 - 3 
GRUPA B (peste 70 ani)
luni, 29 mai 2017, ora 11:00Vasile VRÎNCEANU - Mihai GRĂMĂTICU6 - 36 - 3 
miercuri, 24 mai 2017, ora 10:00Vasile VRÎNCEANU - Constantin SEMACA6 - 17 - 5 
marţi, 16 mai 2017, ora 10:00Vasile VRÎNCEANU - Grigore MICU6 - 16 - 0 
marţi, 16 mai 2017, ora 8:00Mihai GRĂMĂTICU - Constantin SEMACA3 - 60 - 6 
vineri, 19 mai 2017, ora 10:00Mihai GRĂMĂTICU - Grigore MICU6 - 06 - 0 
luni, 29 mai 2017, ora 10:00Constantin SEMACA - Grigore MICU6 - 26 - 0 

Clasament jucători Cupa Tenis „Monitorul” - Faza I
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A (sub 40 ani)
1Alexandru CHIORESCU337685.71%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Bogdan MARASIN1122100%1
3Relu IFRIM215360%1
4Sergiu CEUCĂ20400%0
5Ștefan BUDUROVICI20400%0
6Mihai TIPU%
GRUPA B (sub 40 ani)
1Florin DUMBRAVĂ2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Mihai PÂNZARU1122100%1
3Constantin BERARIU10200%0
4Daniel ROŞU10200%0
5Ştefan HUNCEAC10200%0
6Vasile FILIP%
GRUPA A (peste 40 ani)
1Viorel NEGRU1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Costel CHELARIU113266.67%1
3Irinel NANU113266.67%1
4Constantin BĂLAN103133.33%0
5Nicolae ILIUŢ205120%0
GRUPA B (peste 40 ani)
1Alex NĂSTASĂ1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Valentin DIMOFTE113266.67%1
3Ştefan UNGUREANU103133.33%0
4Mircea OVADIUC10200%0
5Cristi ROMAN%
GRUPA C (peste 40 ani)
1Mihai UDUDEC1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Sorin RAŢĂ10200%0
3Gabi RUSU%
4Ilie HUNCEAC%
5Gabriel TODERAŞCU%
GRUPA D (peste 40 ani)
1Alin OPINCARU1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Costel AVRAM10200%0
3Vasile RUSU%
4Dorin MIHAILĂ%
5Ovidiu BUSUIOC%
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A
1Sorin MACIUC3366100%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Bogdan STOROZ2244100%2
3Dan LEFTER327457.14%2
4Cătălin AVASILOAIE214250%1
5Alexandru STRATON307114.29%0
6Victor DOBOŞ30600%0
GRUPA B
1Adi UNGUREANU225480%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cătălin LUNGU328562.50%2
3Radu URZICĂ1122100%1
4Bogdan PĂDURARIU1122100%1
5Dan ANCHIDIN307114.29%0
6Andu VORNICU20400%0
GRUPA C
1Tibi SERDENCIUC337685.71%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ilie ȚEBREAN1122100%1
3Vasile SIRETEAN215360%1
4Ovidiu DONŢU214250%1
5Constantin BUJDEI40800%0
6Mihai ICHIM%
GRUPA D
1Vasile UNGUREANU2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Sorin CROITOR214250%1
3Adrian WENDLING214250%1
4Adrian NISTOR215240%1
5Laurenţiu CHELENEAGRĂ205120%0
6Tiberiu TÂRNOVAN%
GRUPA E
1Dorin GOIAN3366100%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cristi CARPIUC2244100%2
3Cristian PETRARU214250%1
4Valentin BACIUC316233.33%1
5Cioban LEONTE10200%0
6Florin HAIDAMAC30600%0
GRUPA F
1Mihai VIERIU337685.71%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Octavian LISSOV326466.67%2
3Cornel PARASCA215360%1
4Iulian SEMACA316233.33%1
5Valentin CHIDOVEŢ10200%0
6Doru ŢIBULCĂ20400%0
GRUPA G
1Constantin ACONSTANTINESEI2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Alex HUŢU326466.67%2
3Stelică AIRINEI1122100%1
4Sebastian GHEORGHE419222.22%1
5Vasile PLEŞCA103133.33%0
6Romeo COSTAN10200%0
GRUPA H
1Vasile MAXIM225480%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Tiberiu AVRAM328450%2
3Daniel BUJDEI215360%1
4Cezar GUGUŢĂ4110440%1
5Dumitru MORARU215240%1
6Ovidiu BÎRSEI103133.33%0
GRUPA I
1Mihai MACARIE1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Petrică PARFENOV1122100%1
3Constantin OPRIŞAN215240%1
4Ciprian COSTAN103133.33%0
5Doru IACOB10200%0
6Bogdan ZOVEA%
GRUPA J
1Iuliu BUBURUZAN337685.71%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Sandrinio NEAGU214250%1
3Bogdan GROSU216350%1
4Cătălin BOTEZAT214250%1
5Cezar ONCIU317342.86%1
6Cornel TURCU20400%0
GRUPA K
1Horaţiu NEACŞU2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Bogdan APOSTOL214250%1
3Dorin CROITOR215240%1
4George CRĂCIUNESCU205120%0
5Aurel TOMA%
6Cezar IOJA%
GRUPA L
1Lucian POHOAŢĂ1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Marius ONCIU214250%1
3Doru BĂDĂLUŢĂ214250%1
4Marius Aanei214250%1
5Flavius ULICI10200%0
6Mihai CIOATĂ%
GRUPA M
1Narcis POLOCOŞER225480%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Răzvan GUZU113266.67%1
3Vlad AIRINEI215360%1
4Dan CHIUCHIȘAN103133.33%0
5Constantin MOLDOVAN20400%0
6Cezar NACU%
GRUPA N
1Gabriel NEGURĂ225480%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Alin LEUCIUC327571.43%2
3Olivian BRANDIS214250%1
4Adi VACARIU10200%0
5Liviu AXINTE10200%0
6Cristi CHIHAIA10200%0
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A
1Adrian CHIDINCIUC1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Cristi BLEORŢU1122100%1
3Corneliu MORARI1122100%1
4Paul FLOREA214250%1
5Laurenţiu GAHNIUC10200%0
6Florinel LĂCĂTUȘU20400%0
GRUPA B
1Dorin CAZACIUC337685.71%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Constantin CURIC327571.43%2
3Ovidiu MOŞUC1122100%1
4Constantin GAVRILIUC214250%1
5Ciprian HREȚCANU30600%0
6Sergiu AILIOAIE20400%0
GRUPA C
1Gheorghe RUSU2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Vasile APOPEI225480%2
3Codruţ POPESCU215360%1
4Ionuţ Traian TCACIUC204125%0
5Marius BURDUJOC306116.67%0
6Iulian ASIMIONESEI10200%0
GRUPA D
1Cezar CAZACIUC4488100%4J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ionuţ RĂDĂŞANU326466.67%2
3Ionuţ EPUREANU215240%1
4Marian REBEI317228.57%1
5Radu ULEA205120%0
6Dănuţ MOROȘAN205120%0
GRUPA E
1Răzvan SAVANCIUC225480%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ciprian VĂCĂREANU327571.43%2
3Alexandru MOLDOVAN1122100%1
4Paul MARINCUŢA317228.57%1
5Ştefan DUMITRESCU205120%0
6Adi PÎRGARU10200%0
GRUPA F
1Marius BUSUIOC3366100%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Liviu BOLOHAN2244100%2
3Cătălin BURCAȘ326466.67%2
4Tudor HOJBOTĂ316233.33%1
5Adrian BACIUC20400%0
6Ovidiu HATNEAN30600%0
GRUPA G
1Marius ŞUIU2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Emilian PETRUNEAC225480%2
3Gavril VÎRVARA1122100%1
4Alexandru N. AVRAM215360%1
5Florin TIRON10200%0
6Daniel Adrian OSTAFI40800%0
GRUPA H
1Florin POENARI3366100%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Alexandru DRĂGĂNESCU2244100%2
3Bogdan BOSANCU316233.33%1
4Vlad MOCANU316233.33%1
5Tudor ANDRONIC10200%0
6Cătălin SĂCRIERU20400%0
GRUPA I
1Florin HOSTIUC3366100%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Luchian PETRUNEAC326466.67%2
3Ionuţ ŢIPRIGAN1122100%1
4Daniel ILISEI20400%0
5Cristian BOBERSCHI10200%0
6Doru BĂLAN20400%0
TopJucătorJVSjSc%SPLegendă
GRUPA A (peste 60 ani)
1Liviu PETRARU1122100%1J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Gigi BERARU1122100%1
3Doru POTOLEA20400%0
4Aurel STĂNICĂ%
5Sterian ANDRIEŞ%
GRUPA B (peste 60 ani)
1Liviu OANEA2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Ioan CEUCĂ1122100%1
3Mircea CRAINICIUC316233.33%1
4Chirică BUSUIOC20400%0
5Marian SCHIOTIS%
6Dumitru NEGRU%
GRUPA C (peste 60 ani)
1Gheorghe HÎNGANU2244100%2J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Constantin CODRESCU1122100%1
3Constantin CHETRARU214250%1
4Valeriu AVRĂMIA317342.86%1
5Viorel FLOREA215240%1
6Iluţă COCRIŞ20400%0
GRUPA A (peste 70 ani)
1Ioan BEDICOV3366100%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Corneliu LEMNI326466.67%2
3Dorin Damian BOȘCOIANU317228.57%1
4Mike John BELL307114.29%0
GRUPA B (peste 70 ani)
1Vasile VRÎNCEANU3366100%3J - jocuri
V - victorii
Sj - seturi jucate
Sc - seturi câştigate
%S - procentaj seturi câştigate/jucate
P - puncte
2Constantin SEMACA326466.67%2
3Mihai GRĂMĂTICU316233.33%1
4Grigore MICU30600%0

Din faza a doua, meciurile se vor desfășura în sistem eliminatoriu. Aici găsiți repartizarea jucătorilor pe tablourile eliminatorii, în funcție de locul ocupat în grupă:

GRUPA DE ELITĂ -40 GRUPA DE ELITĂ +40 GRUPA PRINCIPALĂ GRUPA SECUNDARĂ

GRUPA DE VETERANI +60 GRUPA DE VETERANI +70

Grupa de ELITĂ Minus 40 ani - faza I - 12 jucători - 2 grupe
1.Alexandru Chiorescu
2.Relu Ifrim
3.Bogdan Marasin
4.Mihai Tipu
5.Sergiu Ceucă
6.Ștefan Budurovici
1.Mihai Pânzaru
2.Florin Dumbravă
3.Ştefan Hunceac
4.Vasile Filip
5.Daniel Roşu
6.Constantin Berariu

Grupa de ELITĂ Plus 40 ani - faza I - 20 jucători - 4 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA CGRUPA D
1.Viorel Negru
2.Costel Chelariu
3.Nicolae Iliuţ
4.Constantin Bălan
5.Irinel Nanu
1.Alex Năstasă
2.Cristi Roman
3.Valentin Dimofte
4.Mircea Ovadiuc
5.Ştefan Ungureanu
1.Mihai Ududec
2.Gabriel Toderaşcu
3.Ilie Hunceac
4.Sorin Raţă
5.Gabi Rusu
1.Alin Opincaru
2.Ovidiu Busuioc
3.Dorin Mihailă
4.Costel Avram
5.Vasile Rusu

Grupa PRINCIPALĂ faza I - 84 jucători - 14 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA CGRUPA D
1.Sorin Maciuc
2.Cătălin Avasiloaie
3.Dan Lefter
4.Victor Doboş
5.Alexandru Straton
6.Bogdan Storoz
1.Cătălin Lungu
2.Bogdan Pădurariu
3.Andu Vornicu
4.Adi Ungureanu
5.Radu Urzică
6.Dan Anchidin
1.Ilie Țebrean
2.Tibi Serdenciuc
3.Vasile Siretean
4.Ovidiu Donţu
5.Mihai Ichim
6.Constantin Bujdei
1.Vasile Ungureanu
2.Sorin Croitor
3.Tiberiu Târnovan
4.Laurenţiu Cheleneagră
5.Adrian Wendling
6.Adrian Nistor
GRUPA EGRUPA FGRUPA GGRUPA H
1.Cristi Carpiuc
2.Cristian Petraru
3.Cioban Leonte
4.Valentin Baciuc
5.Florin Haidamac
6.Dorin Goian
1.Cornel Parasca
2.Doru Ţibulcă
3.Valentin Chidoveţ
4.Iulian Semaca
5.Octavian Lissov
6.Mihai Vieriu
1.Alex Huţu
2.Stelică Airinei
3.Vasile Pleşca
4.Romeo Costan
5.Sebastian Gheorghe
6.Constantin Aconstantinesei
1.Vasile Maxim
2.Tiberiu Avram
3.Dumitru Moraru
4.Ovidiu Bîrsei
5.Cezar Guguţă
6.Daniel Bujdei
GRUPA IGRUPA JGRUPA KGRUPA L
1.Petrică Parfenov
2.Mihai Macarie
3.Bogdan Zovea
4.Doru Iacob
5.Ciprian Costan
6.Constantin Oprişan
1.Iuliu Buburuzan
2.Cătălin Botezat
3.Bogdan Grosu
4.Sandrinio Neagu
5.Cornel Turcu
6.Cezar Onciu
1.Cezar Ioja
2.Horaţiu Neacşu
3.Bogdan Apostol
4.Dorin Croitor
5.Aurel Toma
6.George Crăciunescu
1.Lucian Pohoaţă
2.Doru Bădăluţă
3.Flavius Ulici
4.Mihai Cioată
5.Marius Aanei
6.Marius Onciu
GRUPA MGRUPA NGRUPA OGRUPA P
1.Narcis Polocoşer
2.Cezar Nacu
3.Răzvan Guzu
4.Vlad Airinei
5.Constantin Moldovan
6.Dan Chiuchișan
1.Alin Leuciuc
2.Liviu Axinte
3.Adi Vacariu
4.Cristi Chihaia
5.Olivian Brandis
6.Gabriel Negură

Grupa SECUNDARĂ faza I - 54 jucători - 9 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA C
1.Paul Florea
2.Laurenţiu Gahniuc
3.Corneliu Morari
4.Cristi Bleorţu
5.Florinel Lăcătușu
6.Adrian Chidinciuc
1.Constantin Curic
2.Ovidiu Moşuc
3.Ciprian Hrețcanu
4.Sergiu Ailioaie
5.Constantin Gavriliuc
6.Dorin Cazaciuc
1.Gheorghe Rusu
2.Codruţ Popescu
3.Marius Burdujoc
4.Vasile Apopei
5.Ionuţ Traian Tcaciuc
6.Iulian Asimionesei
GRUPA DGRUPA EGRUPA F
1.Ionuţ Epureanu
2.Ionuţ Rădăşanu
3.Radu Ulea
4.Cezar Cazaciuc
5.Dănuţ Moroșan
6.Marian Rebei
1.Ştefan Dumitrescu
2.Răzvan Savanciuc
3.Alexandru Moldovan
4.Ciprian Văcăreanu
5.Paul Marincuţa
6.Adi Pîrgaru
1.Adrian Baciuc
2.Marius Busuioc
3.Tudor Hojbotă
4.Liviu Bolohan
5.Ovidiu Hatnean
6.Cătălin Burcaș
GRUPA GGRUPA HGRUPA I
1.Gavril Vîrvara
2.Emilian Petruneac
3.Marius Şuiu
4.Alexandru N. Avram
5.Daniel Adrian Ostafi
6.Florin Tiron
1.Florin Poenari
2.Alexandru Drăgănescu
3.Cătălin Săcrieru
4.Bogdan Bosancu
5.Vlad Mocanu
6.Tudor Andronic
1.Ionuţ Ţiprigan
2.Luchian Petruneac
3.Cristian Boberschi
4.Doru Bălan
5.Daniel Ilisei
6.Florin Hostiuc

Grupa de VETERANI Plus 60 - faza I - 17 jucători - 3 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA C
1.Gigi Beraru
2.Liviu Petraru
3.Doru Potolea
4.Sterian Andrieş
5.Aurel Stănică
1.Dumitru Negru
2.Marian Schiotis
3.Ioan Ceucă
4.Liviu Oanea
5.Chirică Busuioc
6.Mircea Crainiciuc
1.Gheorghe Hînganu
2.Constantin Codrescu
3.Constantin Chetraru
4.Valeriu Avrămia
5.Iluţă Cocriş
6.Viorel Florea

Grupa de VETERANI Plus 70 - faza I - 8 jucători - 2 grupe
GRUPA AGRUPA BGRUPA C
1.Ioan Bedicov
2.Dorin Damian Boșcoianu
3.Corneliu Lemni
4.Mike John Bell
1.Vasile Vrînceanu
2.Mihai Grămăticu
3.Constantin Semaca
4.Grigore Micu


Regulament de desfăşurare al ediţiei a VIII-a a Cupei „Monitorul” la tenis de câmp
INFORMAŢII GENERALE
1.Cupa „Monitorul”- Campionatul Judeţean de tenis de câmp Monitorul-Select este o competiţie sportivă organizată de cotidianul „Monitorul de Suceava”, în colaborare cu Asociaţia Judeţeană de Tenis Suceava şi Clubul „Select”.
2.La această competiţie participă jucători de tenis amatori din judeţul Suceava, repartizaţi în grupe, după cum urmează:
  1. Copii până la 10 ani (împliniţi în 2017), fete/băieţi
  2. Copii, 11 – 12 ani, fete/băieţi
  3. Copii, 13 – 14 ani, fete/băieţi
Jucătorii peste 14 ani vor fi repartizaţi în grupele valorice:
  1. Grupa de Elită, sub 40 de ani
  2. Grupa de Elită, peste 40 de ani (împliniţi în 2017)
  3. Grupa Principală
  4. Grupa Secundară.
  5. Femei, peste 14 ani
  6. Veterani, peste 60 de ani (împliniţi în 2017)
  7. Veterani, peste 70 de ani (împliniţi în 2017)
Componenţa grupelor de copii poate suferi modificări în funcţie de numărul celor înscrişi.
Fiecare meci se va disputa cu două mingi noi, puse la dispoziţie de organizatori, iar fiecare jucător va primi la începutul partidei 1 litru de apă plată. La sfârşitul competiţiei, toţi participanţii vor primi diplome şi trofee. În funcţie de buget, jucătorii vor primi şi premii ce vor consta în materiale sportive.
3.În prima fază, jucătorii sunt împărţiţi în grupe, urmând a juca fiecare cu fiecare. În faza a doua a competiţiei, la care participă toţi jucătorii înscrişi, meciurile se vor desfășura în sistem eliminatoriu. Repartizarea pe tablourile eliminatorii poate fi consultată și descărcată de pe site-ul www.monitorulsv.ro sau consultată la bazele sportive la care se desfășoară meciurile.
4.Meciurile se dispută pe terenurile din Complexul „Unirea” și din fosta bază IRE , în sistemul 2 din 3 seturi, după regulamentele Federaţiei Române de Tenis. Ziua şi ora disputării fiecărei partide va fi stabilită de organizatori de comun acord fiecare dintre cei doi jucători. În cazul grupei de veterani, în caz de egalitate de seturi, se va disputa un super tie break (primul la 10)
5.Partidele vor începe la ora stabilită. Dacă un jucător întârzie mai mult de 15 minute, va pierde partida cu 0-6, 0-6. Prezenţa la ora stabilită pentru începerea meciului este o dovadă de respect faţă de adversar, competiţie şi sport în general.
6.Scopul acestei competiţii este promovarea sportului şi a dezvoltării relaţiilor dintre iubitorii tenisului. Din acest motiv, sportivitatea este cuvântul care defineşte această întrecere. Dincolo de momentele de tensiune, poate chiar nervozitate, care pot apărea şi care, de regulă, se rezolvă printr-o strângere de mână, comportamentul nesportiv nu are ce căuta în această întrecere. Orice agresare, verbală sau fizică, a adversarului atrage după sine eliminarea din concurs şi neacceptarea înscrierii celui sancţionat la concursurile viitoare organizate de „Monitorul de Suceava”. Aceleaşi sancţiuni se aplică şi în cazul agresării, fizice sau verbale, a arbitrului sau a organizatorilor.
7.Ultimii 4 jucători clasaţi în Grupa de Elită vor retrograda în Grupa Principală. Primii 4 jucători clasaţi în Grupa Principală vor promova în Grupa de Elită. Primii doi clasaţi în Grupa secundară vor disputa meciuri de baraj cu ultimii doi clasaţi în Grupa Principală, după cum urmează: ultimul loc din Grupa Principală cu primul loc din Grupa Secundară şi penultimul loc din Grupa Principală cu locul secund din Grupa Secundară.
8. Pentru o mai bună desfăşurare a competiţiei vor exista responsabili de grupe, care se vor ocupa de programarea meciurilor şi asigurarea celor necesare pentru derularea partidelor.

Responsabilii de grupe sunt următorii:

Grupa de ElităGrupa PrincipalăGrupa SecundarăVeterani
Gabriel ToderaşcuSandrinio NeaguMarius ŞuiuTiberiu Avram
Tiberiu AvramGabriel ToderaşcuTiberiu AvramMihai Pop
Daniel RoşuTiberiu AvramMihai Pop 
Mihai PopMihai Pop  

9. Taxa de participare va fi achitată cel târziu la data disputării primului meci. Neachitarea taxei atrage după sine neprogramarea jucătorului.
OBLIGAŢIILE JUCĂTORILOR
  1. Meciurile se dispută între orele 08.00 – 16.00 în cursul săptămânii (de luni până vineri) şi între orele 08.00 – 20.00 în week-end. Participanţii trebuie să aibă disponibilitatea de a juca atât în cursul săptămânii cât şi în week-end. Fiecare jucător trebuie să dispute cel puţin un meci pe săptămână, în intervalele orare menţionate, obligaţie de care este absolvit în cazul în care nu este programat de către organizatori. Participanţii la competiţie pot disputa partidele şi în afara orelor menţionate, situaţie în care vor achita costurile legate de închirierea terenului.
  2. Timpul de încălzire pe terenul de joc este de maxim 10 minute. După 10 minute de la intrarea pe teren, jucătorii au obligaţia să înceapă partida.
  3. După terminarea meciului, învingătorul are obligaţia de a nota scorul pe desfăşurător.
  4. După fiecare partidă, mingile se predau organizatorilor.
  5. În cazul în care doi jucători, care sunt programaţi pentru disputarea unei partide, hotărăsc de comun acord să amâne meciul, au obligaţia de a disputa partida în termen de 7 zile, pe propria cheltuială.
  6. Ţinând cont că la competiţie participă jucători din tot judeţul, amânarea unui meci se poate solicita cu cel puţin patru ore înainte de ora programată, pe baza unor motive temeinice. De-a lungul competiției, un jucător poate solicita organizatorilor doar de două ori amânarea unui meci programat. Orice solicitare făcută după două astfel de cereri va duce la pierderea meciului cu 0-6, 0-6.
  7. Neprezentarea la două meciuri atrage excluderea din competiţie.
  8. Un jucător se poate înscrie la o singură categorie.
  9. Fiecare participant are obligaţia de a semna o declaraţie pe propria răspundere, prin care atestă faptul că este apt medical pentru efort fizic.
INFORMAŢII TEHNICE PENTRU BUNA DEFĂŞURARE A JOCURILOR
La acest concurs unele meciuri se vor juca fără arbitru de scaun. Toţi jucătorii trebuie să ia la cunoştinţă următoarele principii de bază atunci când joacă un meci în aceste condiţii:
  • Fiecare jucător este responsabil pentru toate anunţurile din partea sa de teren
  • Toate anunţurile “out” sau “fault” trebuie să fie făcute imediat după ce mingea atinge terenul şi suficient de tare pentru ca adversarul să poată auzi
  • Dacă sunt dubii, jucătorul trebuie să acorde prezumţia de nevinovăţie adversarului său
  • Servantul trebuie să anunţe scorul înainte de fiecare prim serviciu, suficient de tare ca adversarul său să audă
  • Dacă un jucător nu este mulţumit cu acţiunile sau deciziile oponentului său, el ar trebui să apeleze la organizatori pentru desemnarea unui arbitru
  • O urmă de minge poate fi verificată după o lovitură care termină punctul sau atunci când jocul este oprit (returnările din reflex sunt permise, dar după aceea jucătorul trebuie să se oprească imediat)
  • Dacă un jucător nu este sigur de anunţul adversarului său, el poate cere acestuia să arate urma. Jucătorul poate trece apoi fileul să se uite la urmă
  • Dacă un jucător şterge urma el cedează punctul
  • Dacă există un dezacord asupra unei urme de minge, arbitrul poate fi chemat pentru a da o decizie finală
  • Dacă un jucător anunţă o minge ”out”, el ar trebui în mod normal să fie capabil să arate urma
  • Dacă un jucător anunţă incorect o minge “out” şi după aceasta îşi dă seama că mingea a fost bună, jucătorul care a anunţat “out” pierde punctul
  • Deciziile arbitrului sunt suverane şi sunt acceptate de ambii jucători
  • O decizie a arbitrului poate fi contestată de jucătorul care se simte dezavantajat, dar acesta trebuind să arate urma mingii, care să îi dea dreptate
  • În cazul apariţiei, în timpul jocului, a unei situaţii neclare, organizatorii vor apela la supervizorul acestui concurs, Mihai Pânzaru, arbitru naţional FRT, a cărui decizie este definitivă.
MODUL DE STABILIRE A CLASAMENTULUI
1.Primul criteriu de departajare este cel al numărului de victorii obţinute.
2.Dacă doi jucători sunt la egalitate, departajarea se face după rezultatul meciului direct dintre ei.
3. Dacă sunt trei sau mai mulţi jucători cu acelaşi număr de victorii, departajarea se face în ordinea următoare:
  • procentajul de meciuri câştigate din toate meciurile jucate cu toţi ceilalţi jucători;
  • procentajul de seturi câştigate din toate seturile jucate cu toţi ceilalţi jucători (numărul de seturi câştigate din numărul total de seturi jucate);
  • procentajul de ghemuri câştigate din toate ghemurile jucate cu toţi ceilalţi jucători (numărul de game-uri câştigate din numărul total de game-uri jucate);

În cazul în care unul din criteriile de mai sus generează un jucător mai bun sau mai slab decât ceilalţi doi, între cei doi rămaşi la egalitate se va lua victoria directă.

4.În cazul în care nu se poate face o departajare după toate criteriile de mai sus, ordinea jucătorilor va fi dată de locul ocupat în ultimul clasament în vigoare.
5.Dacă un meci se întrerupe şi nu se mai continuă din cauza accidentării etc. scorul se consideră ca fiind al unui meci complet, toate seturile şi game-urile considerându-se jucate.
Exemplu: jucătorul A conduce jucătorul B cu scorul de 6-1; 2-0, moment în care jucătorul B este accidentat şi nu mai poate continua jocul. În acest caz se consideră că jucătorul A a câştigat cu scorul de 6-1; 6-0.
6.Dacă un meci este câştigat prin neprezentare, scorul se considera ca fiind 6-0; 6-0, toate seturile şi game-urile considerându-se jucate.
7.Dacă un jucător se retrage din competiţie, indiferent de motive, rămân valabile rezultatele pe care le-a înregistrat până atunci pe teren, iar restul partidelor le va pierde cu 6-0; 6-0, toate seturile si game-urile considerându-se jucate.