Discuții

Vlad Munteanu, dorit de Auxerre



Presa franceză scrie că mijlocașul Vlad Munteanu de la VfL Wolfsburg va semna, marți seară, un contract cu gruparea AJ Auxerre, unde va deveni coleg cu fundașul Gabriel Tamaș și cu atacantul Daniel Niculae.
Presa din Franța a notat că, deși mai are contract cu Wolfsburg până în 2010, Munteanu, în vârstă de 27 de ani, va fi transferat la Auxerre. „Datele tranzacției nu sunt cunoscute, fiind vehiculată suma de 1,3 milioane de euro. Munteanu a mai fost în atenția cluburilor Hertha Berlin, Lazio Roma și Dinamo București”, notează site-ul www.maville.com.
Vlad Munteanu a mai jucat la formațiile FCM Bacău, Dinamo, Poiana Câmpina, FC Național și Energie Cottbus.



Recomandări

Critici dure de la deputatul Vlad Popescu pentru Teodora Munteanu după ce aceasta a acceptat motocicleta de la Bucovina Motorfest