Trei tineri răniți grav, după ce s-au izbit cu mașina într-un copac



Trei tineri au fost rănit grav în noaptea de miercuri spre joi, după ce mașina în care se aflau s-a izbit de un copac, după care s-a răsturnat.
Accidentul s-a petrecut în jurul orei 1:00, pe DN 2, pe raza localității Sasca Nouă, în comuna Cornu Luncii.
La volanul mașinii respective, înmatriculată în Italia, se afla un anume Florin I., în vârstă de 23 de ani, din comuna Verești, singurul, de altfel, care a scăpat fără leziuni în urma impactului.
Potrivit poliției, tânărul nu a adaptat viteza într-o curbă, a pierdut controlul asupra direcției de mers, a ieșit de pe carosabil, a lovit un pom de pe marginea drumului, după care mașina s-a răsturnat,
În urma impactului, trei tineri pasageri în autoturism au fost răniți grav, fiind preluați de ambulanțe și duși la Spitalul Județean Suceava.
E vorba de două minore, în vârstă de 13, respectiv 16 ani, din comuna Mălini, și un tânăr de 24 de ani, Vasile B., din comuna Slatina.