Un grav accident rutier s-a petrecut în această dimineață pe DN 17 A, în comuna Marginea. Costel Grigorean, în vârstă de 36 de ani, localnic din Marginea, conducea un autoturism Mazda, pe bancheta din spate aflându-se fiul și fiica sa, de trei, respectiv patru ani.
Conform Poliției, șoferul circula cu viteză pe carosabilul acoperit cu zăpadă, cauză din care la un moment dat a intrat de derapaj. Mașina a intrat pe sens opus iar de aici a lovit cu o violență extremă un copac de la marginea drumului.
Atât tatăl cât și copiii săi au ajuns în stare gravă la spital.
Bărbatul de 36 de ani a fost diagnosticat cu un grav traumatism cranio-cerebral acut deschis și cu contuzie cerebrală, fata de patru ani a suferit o ruptură de rinichi și o contuzie hapatică, în timp ce băiatul de trei ani are fractură de cot și o contuzie toraco-abdominală.
În cazul primilor doi leziunile sunt foarte grave, punându-le viețile în pericol.