Suceveanul Roman vrea să impresioneze la Toulouse



Fostul jucător rapidist Mihai Roman, care a semnat la 17 iunie un contract pe trei sezoane cu FC Toulouse, a declarat este încrezător că va avea evoluții foarte bune la echipa franceză, informează ladepeche.fr.
„Am văzut multe meciuri bune făcute de Toulouse. Consider Ligue 1 drept unul dintre cele cinci cele mai bune campionate din lume. Mai erau multe cluburi care mă urmăreau, din Franța, Elveția, Ucraina sau Rusia. Însă transferul la Toulouse s-a concretizat rapid, la trei luni de la prima discuție. Primele impresii sunt foarte bune. Acum sunt primul român la Toulouse și simt multă responsabilitate. Voi încerca să merg pe urmele lui Mutu. Am încredere în mine”, a declarat Roman.
Roman a spus că principalele sale calități sunt „viteza și forța” și a subliniat că deși în general evoluează pe partea dreaptă, poate juca și pe stânga.