Fotbal

Suceveanul Alex Buziuc își va continua cariera la CSA Steaua București



Alex Buziuc își va continua cariera la CSA Steaua. Foto gsp.ro
Alex Buziuc își va continua cariera la CSA Steaua. Foto gsp.ro

Retrogradat la finalul sezonului recent încheiat cu CS Mioveni din Superligă, fotbalistul sucevean Alexandru Buziuc nu va mai continua la formația argeșeană. Atacantul în vârstă de 29 de ani a semnat un contract cu CSA Steaua București și s-a alăturat deja lotului pregătit de către Daniel Oprița.
Având o cotă de piață de 200 de mii de euro, potrivit Transfermarkt, Alexandru Buziuc a jucat 26 de meciuri pentru CS Mioveni în ultima ediție de campionat și a marcat două goluri.
Crescut la Sporting Suceava de profesorul Ciprian Anton, fostul internațional de tineret al României a adunat 232 prezențe și 27 goluri în primul eșalon al fotbalului din țara noastră, pentru formațiile FC Vaslui, Gaz Metan Mediaș Academica Clinceni, FCSB și CS Mioveni.



Recomandări