Social democrații suceveni, prin vocea vicepreședintelui organizației județene, Ovidiu Milici, le-au transmis celor de la PD-L să conjuge verbul „a face” la timpul trecut, anunțându-i totodată că vor monitoriza cu mare atenție punerea în practică a tuturor promisiunilor electorale ale democrat-liberalilor.
„Mă gândesc că acum un an de zile domnul Flutur cerea sucevenilor să-i dea Consiliul Județean, să-i dea majoritatea în Consiliul Județean, să-i dea primarul de municipiu, să-i dea parlamentari, să-i dea președintele. Iată că acum domnul Flutur și-a atins toate obiectivele. Pur și simplul, domnul Flutur și PD-L la Suceava au tot. În calitate de simplu cetățean, vreau să văd acum folosindu-se verbul a face la timpul trecut. Să nu mai spună că voi face, că voi drege, ci am făcut. Noi vom începe o numărătoare inversă și vom pune în paralel promisiunile care s-au făcut, și aici vreau să spun că așteptările populației sunt mari, deci vom pune în paralel promisiunile cu realizările domniilor lor, pentru că deja sunt cinci-șase ani de când sucevenii au fost alimentați numai cu promisiuni”, a spus Milici.
El a precizat că actuala conducere a județului ar trebui să vină în fața sucevenilor cu realizările proprii și nu cu cele ale fostei administrații și i-a transmis președintelui Consiliului Județean, Gheorghe Flutur, „să vină la Suceava nu numai de sărbători, pentru că sucevenii l-au votat nu pentru conferințele de presă ținute la sediul PD-L din Modrogan, l-au votat pentru a asigura bunul mers al județului Suceava”.






