Cântăreața pop Shakira a declarat că după lansarea viitorului ei album, prevăzută pentru luna octombrie a acestui an, vrea să se concentreze asupra vieții de familie, dorindu-și să devină mămică, informează accesshollywood.com.
În vârstă de 32 de ani, celebra cântăreață columbiană, câștigătoare a două premii Grammy, a făcut această declarație în cadrul unui interviu, acordat în reședința ei din Bahamas cotidianului de limbă spaniolă El Tiempo.
Shakira a mărturisit că, după ce va lansa în luna octombrie noul ei album, al cărui titlu nu a fost deocamdată ales, își dorește să aibă doi copii. De asemenea, ea a mai spus că iubitul său, Antonio de la Rua, își dorește să aibă trei copii.
Pentru moment, actualul „bebeluș” al Shakirei este noul ei single, intitulat „Loba” – termenul spaniol pentru „Lupoaică” -, pe care l-a lansat chiar săptămâna aceasta.
Noul album al Shakirei va fi primul material discografic de la albumul „Oral Fixation”, lansat în urmă cu patru ani.
Autoarea hitului „La Tortura”, Shakira a câștigat două premii Grammy și este fondatoarea unei organizații pentru ajutorarea copiilor săraci din Columbia. Artista sud-americană este cunoscută și datorită actelor sale de caritate, donând, în repetate rânduri, sume importante de bani în beneficiul populației sărace din America Latină.