Celebrele cântărețe ale anilor ’80 Samantha Fox și Sabrina vor concerta, pe 26 noiembrie, la Sala Palatului din București, informează organizatorii evenimentului, Project Events.
Aceasta nu este pentru prima dată când cele două cântărețe colaborează, ele înregistrând, în luna iunie a acestui an, un cover după piesa „Call me” a celor de la Blondie.
Samantha Fox și Sabrina mai au în comun faptul că apar amândouă pe o compilație lansată în 1995, ce cuprinde 20 de piese și poartă numele celor două vedete.
Concertul susținut de Samantha Fox și Sabrina va avea loc la Sala Palatului din București. Biletele au prețuri cuprinse între 50 și 250 lei, în funcție de locul în sală, și sunt disponibile la Sala Palatului, în magazinele Diverta și online, pe www.myticket.ro, www.bilete.ro, www.blt.ro, www.biletoo.ro și www.ticketpoint.ro.
Sabrina Salerno este cunoscută pentru frumusețea ei mediteraneană, aceasta remarcându-se încă de la vârsta de 15 ani, când a câștigat câteva premii importante la concursurile de frumusețe. Cea mai cunoscută melodie a cântăreței este „Boys”, devenit hit în scurt timp la nivel mondial. De-a lungul timpului, Sabrina a lansat mai multe albume: „Sabrina” (1987), „Something Special” (1988), „Super Sabrina” (1988), „Super Remix” (1990), „Over the Pop” (1991), „Maschio Dove Sei” (1996), „Numeri” (1999), „A Flower’s Broken” (1999) și „Erase/Rewind Official Remix” (2008).
Cântăreață pop-dance, model și actriță, Samantha Fox a fost comparată cu Marilyn Monroe și Madonna, datorită alurii ei fascinante. De-a lungul timpului, Samantha Fox a lansat mai multe albume, precum „Touch Me” (1986), „Samantha Fox” (1987), „I Wanna Have Some Fun” (1988), „Just One Night” (1991), „Greatest Hits” (1992), „21st Century Fox” (1998), „Watching You Watching Me” (2002), „Angel with an Attitude” (2005) și „Greatest Hits” (2009), și a jucat în mai multe filme.