Miting

Peste 150 de pedeliști suceveni vor protesta împotriva USL în București



Peste 150 de pedeliști suceveni vor participa la mitingul pe care PDL îl organizează sâmbătă, 8 februarie, în Piața Revoluției din București. Secretarul general al PDL, senatorul de Suceava Gheorghe Flutur, a declarat că acțiunea de protest are ca scop apărarea statului de drept.
”Sunt invitați să ni se alăture toți cetățenii care simt că țara noastră este pe un drum greșit, să apărăm statul de drept și să demascăm abuzurile actualei puteri. Să arătăm acestei guvernări USL necompetente că românii s-au săturat de minciunile lor și de ipocrizia cu care administrează țara. PDL a votat împotriva modificărilor la Codul Penal în acea zi «Marțea Neagră». Pentru că acele modificări nu sunt constituționale, iar Curtea Constituțională ne-a dat dreptate. Modificările aduse de USL proiectului de Constituție demonstrează clar că PSD și PNL au făcut o adevărată obsesie din misiunea lor de a controla justiția și de a apăra toți potențialii infractori, după ce recent în Parlament «Marțea neagră»s-a repetat”, a spus Flutur.



Recomandări

PSD îl atacă pe Flutur la o zi după protestul AUR de la Suceava: „Domnul Flutur are dureri mari în cot de administrarea județului”

Critici PSD îl atacă pe Flutur la o zi după mitingul AUR de la Suceava: „Domnul Flutur are dureri mari în cot de administrarea județului”
Critici PSD îl atacă pe Flutur la o zi după mitingul AUR de la Suceava: „Domnul Flutur are dureri mari în cot de administrarea județului”