Modernizări

Parcare de reședință de aproape 500 de mp în Burdujeni



Locuitorii cartierului Burdujeni vor avea curând la dispoziție o nouă parcare de reședință, de aproape 500 de mp. Viceprimarul Lucian Harșovschi a spus că această lucrare se impunea atât pentru a oferi cetățenilor locuri de parcare moderne, cât și pentru a se rezolva problema pietrișului și pământului cărat de acolo pe arterele principale:
„În Burdujeni asfaltăm și amenajăm o parcare de reședință, pe lângă altele care au fost făcute. Este vorba de parcarea dintre blocurile 59A și 82, o parcare de aproximativ 450 de metri pătrați, cu pământ și balast, de unde se poate ieși pe Calea Burdujeni. Tot pietrișul și pământul de acolo se ducea pe o arteră refăcută din fonduri europene în 2012”.
Alte parcări de reședință au fost amenajate anul acesta în toate cartierele Sucevei, inițiativa fiind apreciată de suceveni, sătui de gropile de pământ printre blocuri.



Recomandări