Oana, jumăratea brunetă a trupei Româncutze, și Moroșanu și-au propus ca de Paște să vopsească peste 500 de ouă și să pregătească 100 de cozonaci, informează casa de discuri RBA Records.
Cei doi artiști au dorit ca anul acesta să aducă mai aproape tradițiile și obiceiurile, așa că au hotărât să prepare ei înșiși cozonacii și să vopsească ouăle. Dar cum calitățile lor de bucătari sunt în plină dezvoltare, totul se va desfășura sub supravegherea unui specialist.
„Ne place să gătim, și cum anul acesta de Paște nu vom fi aproape de familiile noastre din cauza programului încărcat, ne-am gândit să îl petrecem ca acasă în marea familie a RBA-ului”, a declarat Oana. „Ne vom pregăti din timp, iar în Joia Mare eu voi vopsi ouăle, iar Moroșanu va frământa cozonacii”, a mai spus ea.
„Ar fi ușor să dăruim ceva cumpărat, dar adevăratele daruri se fac din suflet și cu străduință, iar noi ne vom da toata silința să iasă totul perfect”, a spus Moroșanu.

