Madonna se va alătura pentru un episod distribuției serialului de televiziune de succes „Prietenie pe muchie de cuțit”, după ce vedeta a mărturisit că este mare fan al acestei producții, informează hollywood.com.
Scenaristul serialului, Ryan Murphy, a confirmat că se ocupă în prezent de realizarea unui rol pentru Madonna.
Murphy ar vrea ca Madonna să aibă o partitură alături de Rosie O’Donnell, care a devenit o obișnuită a acestui serial după ce a jucat într-o scenă de sex fierbinte alături de unul dintre protagoniștii serialului, Julian McMahon, în sezonul trecut.
Madonna nu este singurul star invitat să joace în „Prietenie pe muchie de cuțit”. Nicole Kidman, starul din „Cold Mountain”, a semnat deja pentru o apariție, iar Sandra Bullock ar putea apărea în ultimul episod al seriei.
Serialul „Prietenie pe muchie de cuțit” prezintă viața a doi chirurgi care formează o echipă de elită ce oferă trupuri perfecte.
Filmat în zone luxoase din Miami, serialul extrem de sângeros și realist a fost comentat și reclamat de asociațiile puritane din America care au făcut demersuri pentru scoaterea lui de pe posturile de televiziune pe motiv de imoralitate.
Producția a fost recompensată cu un premiu Globul de Aur, în 2005, pentru cel mai bun serial de televiziune și cu un premiu Grammy pentru machiaj și efecte speciale.
