Președinții organizațiilor județene din Moldova se vor întâlni azi în Suceava. Potrivit spuselor liderului social democraților suceveni, Gavril Mîrza, la întâlnire va fi prezent și liderul grupului parlamentar PSD din Camera Deputaților, vicepreședintele acestui partid, Viorel Hrebenciuc.
Mîrza a spus că unul dintre punctele principale de pe ordinea de zi va fi pregătirea alegerilor pentru Parlamentul European, la discuții urmând a participa președinți PSD din Suceava, Botoșani, Neamț, Vaslui, Bacău și Iași.
Președintele PSD Suceava a mai declarat că tot cu acest prilej, președinții filialelor din Regiunea de Nord Est ale acestui partid vor dezbate și portofoliul de proiecte de dezvoltare existent la nivelul fiecărei administrații județe, în vederea susținerii lor pentru obținerea de fonduri structurale.





