Fotbal – Copii

Juniorul Suceava a câștigat faza județeană a Memorialului „Gheorghe Ene”



Echipa Juniorul Suceava, calificată la Turneul zonal al Memorialului "Gheorghe Ene"
Echipa Juniorul Suceava, calificată la Turneul zonal al Memorialului "Gheorghe Ene"

Grupa de copii născuți în anul 2008 de la Juniorul Suceava a câștigat ediția din acest an a Memorialului „Gheorghe Ene” cu victorii pe linie: 11-1 cu Foresta Fălticeni, 11-0 cu Foresta Suceava, 6-1 cu Dorna Vara Dornei, 11-0 cu LPS CSS Suceava și 4-0 cu Luceafărul Bucovina Suceava. „Țin să-i felicit pe jucători pentru calificarea la Turneul zonal și pentru maniera autoritară în care s-au impus în această competiție. Am jucat cel mai frumos fotbal, am înscris 43 de goluri și am încasat doar două, astfel că victoria noastră este pe deplin meritată. Doresc să mulțumesc părinților pentru suportul acordat și sper să avem evoluții la fel de concludente în continuare”, a declarat antrenorul Ovidiu Vranău.
Iată și lotul de jucători aliniat de Juniorul Suceava la faza județeană a Memorialului „Gheorghe Ene”: Iustin Grigoraș, Alexandru Anton, Luca Bulină-Dascălu, Vasile Baciu, Alin Strugariu, Fabian Danileț, Alexandru Perhinschi, Daniel Savu, Darius Curic, David Grigoraș, Alexandru Alexandrovici și Alexandru Chirilă.
Turneul zonal al competiției va avea loc în intervalul 9-11 decembrie, într-o locație care va fi stabilită ulterior, cu participarea echipelor campioane din județele Suceava, Iași, Neamț, Botoșani, Vaslui și Bacău.



Recomandări