Lansarea următorului film din franciza „James Bond”, în care actorul britanic Daniel Craig va interpreta din nou rolul agentului 007, va fi amânată cu câteva luni, deoarece producătorii doresc ca pelicula să beneficieze de tehnologia 3D, informează femalefirst.co.uk.
„Cel de-al 23-lea film din franciza Bond a fost amânat cu câteva luni pentru ca producătorii să aibă timp să pregătească pelicula în format 3D. Toți cei implicați în acest proiect sunt foarte entuziasmați de această decizie care va duce franciza într-o nouă direcție”, a declarat o sursă.
Al 23-lea film din seria „James Bond” a fost deja amânat cu câteva luni, din cauza unor probleme ocazionate de scoaterea la vânzare a studiourilor MGM.
Regizorul Sam Mendes, câștigător al premiului Oscar, pentru filmul său de debut „American Beauty”, va asigura regia următorului film al francizei Bond.
Actorul britanic Daniel Craig își va relua rolul care i-a adus celebritatea, cel al agentului secret 007, pe care l-a interpretat în cele mai recente două filme ale acestei francize: „Casino Royale” (2006) și „Quantum of Solace: Partea lui de consolare” (2008).
„Quantum of Solace: Partea lui de consolare”, cel de-al 22-lea lungmetraj din franciza „James Bond”, a avut premiera mondială pe 14 noiembrie 2008 și a obținut încasări de 586 de milioane de dolari pe plan mondial, potrivit boxofficemojo.com.