Rădăuți

Înjunghiat în inimă de un prieten



Marcel Bodnar a mai executat 13 ani de puşcărie pentru o altă crimă
Marcel Bodnar a mai executat 13 ani de puşcărie pentru o altă crimă

Un rădăuțean în vârstă de 46 de ani a murit ieri seară la scurt timp după ce a fost înjunghiat în zona inimii, cu un cuțit, de către un prieten.
Autorul omorul a mai executat 13 ani de pușcărie pentru o altă crimă. Potrivit celor relatate de către autorul agresiunii, Marcel Bodnar, de 46 de ani, ieri după amiază a fost vizitat de către prietenul său Florin Litră. Pentru că gazda terminase cu puțin timp înainte curățenia prin casă l-a rugat pe musafir să-și spele picioarele. Pentru că cel din urmă a refuzat între cei doi a izbucnit un conflict, iar Bodnar, care era băut, a luat un cuțit și l-a înjunghiat pe Litră. Când a realizat ce a făcut, rădăuțeanul a plecat liniștit spre Stația de Ambulanță și a anunțat un șofer de acolo că și-a lovit prietenul cu un cuțit. Chiar dacă ambulanța l-a transportat imediat la Spitalul Municipal, victima agresiunii, Florin Litră, a murit la scurt timp.
La ora realizării acestui material era așteptată o echipă de procurori criminaliști de la Suceava care va stabili cu exactitate modul de producere a infracțiunii. Autorul, Marcel Bodnar, va fi acuzat cel mai probabil de omor.
Foto: Corneliu CÂRDEIU



Recomandări