Măsură severă

Iancu de la Timișoara, suspendat din nou



Președintele Consiliului de Administrație al FC Timișoara, Marian Iancu, a fost suspendat, miercuri, pentru cinci luni și amendat cu suma de 100.000 de lei, de către Comisia de Disciplină a FRF, ca urmare a declarațiilor făcute la adresa președintelui FRF, Mircea Sandu.
Președintele FC Timișoara, Marian Iancu, declarase, după ce Comitetul Executiv al FRF a pus în aplicare decizia TAS de penalizare a grupării bănățene cu șase puncte în cazul palmaresului clubului Politehnica Timișoara, că i-a dat de două ori bani lui Mircea Sandu pentru a nu avea probleme cu structurile federale. Marian Iancu ispășise până la data de 16 septembrie o altă suspendare de cinci luni.



Recomandări

„Lira de Aur” și-a desemnat câștigătorii. Trofeul din acest an a fost obținut de pianistul Andrei George Țăranu, elev în clasa a XI-a