– Centrul de Înfrumusețare „Gyani’s” este singurul salon de profil din Suceava care utilizează un sistem personalizat de reparare a tenului și a părului, unic în lume
Sucevenii obișnuiți să aibă o grijă deosebită pentru felul în care arată au acum ocazia să cunoască metode profesioniste de înfrumusețare. Situat în intersecția Mărășești, Centrul de Înfrumusețare „Gyani’s” oferă clienților săi servicii complete de cosmetică profesională, modelare corporală, manichiură, pedichiură, coafor, tratamente de slăbire, toate efectuate de un personal specializat care utilizează numai produse profesionale, de calitate.
Lansarea oficială a noului salon avut loc joi și a reunit specialiști în domeniu, angajați ai salonului, reprezentanți ai firmelor furnizoare de produse cosmetice profesionale, precum și un public, în majoritate feminin, dornic să identifice soluții noi și moderne de înfrumusețare.
„Frumusețea este un dar de la Dumnezeu dat fiecărei femei, dar mediul poluant în care trăim și în special stresul duc la degradarea tenului și a echilibrului corpului nostru. Gama de produse profesionale pe care noi o propunem vine în sprijinul atenuării defectelor și al evidențierii frumuseții”, a declarat managerul „Gyani’s Beauty Center”, Elena Angela Milici.
Produsele profesionale din game precum Academie, pentru corp și față, Joico, pentru păr, O.P.I., pentru îngrijirea unghiilor, și Academie Men au fost prezentate de directorul Topline România, Dan Șorea. Acesta a subliniat importanța utilizării unor produse de calitate atunci când dorim să avem rezultate vizibile și de durată în tratamentele de înfrumusețare.
„Gyani’s Beauty Center” este singurul centru de înfrumusețare din Suceava care utilizează un sistem personalizat de reparare a tenului și a părului, unic în lume, și care a fost lansat în țara noastră în urmă cu numai două luni. Tratamentul de reparare a părului durează 35 de minute și constă în utilizarea a patru produse profesionale de spălare a părului. Un alt serviciu oferit este tratamentul corporal cu aparat de electrostimulare, ce creează efecte de durată asupra corpului.
Dan Șorea consideră că stiliștii și cosmeticienii trebuie considerați de toate femeile, și nu numai de femei, „doctori ai frumuseții”, recomandând numai utilizarea de produse de calitate. Acesta a menționat că femeile sunt tentate să cumpere produse relativ ieftine, datorită reclamelor TV, uitând de efectul negativ pe care acestea îl au în timp. „Gyani’s Beauty Center” oferă și posibilitatea măsurării gradului de îmbătrânire a corpului prin utilizarea unui cântar special, care măsoară vârsta biologică și cantitatea de apă din corp.
„Gyani’s Beauty Center” se adresează și publicului masculin sucevean, dispus să încerce tratamente de înfrumusețare profesionale. Tot aici, cei interesați pot achiziționa aceste produse utilizate de specialiștii centrului chiar din magazinul ce funcționează în incinta salonului.
Sub sloganul „Frumusețea ta pe mâinile profesioniștilor”, specialiștii Centrului de Înfrumusețare „Gyani’s” își așteptă clienții cu o reducere de tarife de până la 10%, la serviciile de bază oferite.






