Ghinion

Gripa porcină a dat peste fotbaliștii din Anglia



Managerul grupării Bolton, Greg Megson, a anunțat, marți, că membri ai echipei sale au fost contaminați cu gripa H1N1, anunț ce intervine a doua zi după cel al omologului său de la Blackburn, Sam Allardyce, informează AFP.
Bolton va întâlni Chelsea, miercuri, în Cupa Ligii Angliei. Sam Allardyce a criticat luni forurile fotbalistice engleze pentru că nu au decis anularea meciurilor din cauza gripei H1N1.
Megson a refuzat să anunțe numele persoanelor afectate de gripă, afirmând că aceștia „sunt bine și nu ar fi corect să le spun numele”. „Cred că am avut cinci cazuri, patru jucători și un membru al echipei”, a completat Megson.
Sam Allardyce a avut la Blackburn trei cazuri de gripă H1N1.



Recomandări

Numărul sucevenilor care s-au vaccinat împotriva gripei a scăzut la aproape jumătate față de acum 2 ani. În spitale, vineri erau internați 138 de pacienți cu gripă