Firmele Florconstruct, Calcarul și Autotehnorom au câștigat licitația pentru deszăpezirea drumurilor naționale din județ



Prefectul Florin Sinescu
Prefectul Florin Sinescu

Trei firme sucevene au câștigat licitația pentru lucrările de deszăpezire a drumurilor naționale din județul Suceava. Prefectul Florin Sinescu a declarat că pentru drumurile administrate de Secția de Drumuri Naționale Câmpulung Moldovenesc licitația a fost câștigată de asocierea formată din firmele Florconstruct și Calcarul. Firma Florconstruct a câștigat și licitația și pentru drumurile Secției de Drumuri Naționale Suceava, pentru acest contract fiind în asociere cu firma Autotehnorom.
Florin Sinescu a spus că drumurile naționale din județul Suceava au o lungime de 628 de kilometri, iar pentru lucrările de deszăpezire din următorul sezon rece vor fi disponibile 107 utilaje.