Eurosport a lansat o campanie națională pentru a găsi cel mai bun comentator de fotbal din rândul fanilor din România, sub conceptul „Eu, comentator”. Cei interesați trebuie să se înscrie pe site-ul comentator.eu până la data de 20 noiembrie, informează Mediafax.
„Cât de des te trezești comentând meciurile de fotbal? Cât de priceput crezi că ești? Dacă faci asta tot timpul, acasă, pe canapea, cu prietenii sau pur și simplu în fața oricărui televizor, acum ai șansa să dai lovitura cea mare și să te faci auzit în toată țara!”, se adresează televiziunea către posibilii participanți.
Campania lansată de Eurosport se adresează tuturor pasionaților de fotbal cu abilități de comentatori și cu vârsta minimă de 18 ani.
Premiul acordat câștigătorului (care va fi anunțat pe 19 decembrie) va consta în prezența în studioul Eurosport, unde va putea comenta un meci din Premier League alături de echipa Eurosport, participarea în calitate de invitat special la o ediție a emisiunii Premier League Magazin și experiența unui meci live dintre Man City vs. Man United, pe 25 februarie 2017.





