Dr. Caroline Myss: „De ce nu ne vindecăm și cum putem să o facem?”



Dr. Caroline Myss: „De ce nu ne vindecăm și cum putem să o facem?”
Dr. Caroline Myss: „De ce nu ne vindecăm și cum putem să o facem?”

Vreme de peste cincisprezece ani, Caroline Myss a studiat de ce unii oameni se vindecă, iar alții nu. În cartea sa precedentă, „Anatomia Spiritului”, Dr. Myss a adus lumină asupra interacțiunilor ascunse dintre credințe și corp, suflet și celulă, pentru a arăta cum „biografia noastră devine povestea corpului biologic” – după cum îi place să spună, în felul ei inimitabil. În această nouă carte, autoarea se folosește de învățăturile ei anterioare referitoare la cei șapte centri energetici ai corpului, pentru a oferi un program vital de autovindecare pentru bolile fizice și spirituale. Cu stilul ei caracteristic direct și cu modul electrizant de a oferi informația, ea prezintă și demontează cele cinci mituri despre vindecare, explicând contextele individuale în care oamenii se îmbolnăvesc fizic și spiritual și învestesc în „ranologie”, arătând noi metode de a lucra cu provocările pe care le oferă cei șapte centri energetici.
Vizionară și practică în același timp, cartea „De ce nu ne vindecăm și cum putem să o facem?” prezintă o relatare nouă și curajoasă despre dezvoltarea conștiinței și a spiritualității omenești de-a lungul vremii, examinând și transformarea dinamică a atitudinilor față de vindecare, la nivel global. Pentru a vă ajuta să rămâneți pe calea vindecării, Dr. Myss vă oferă ritualuri și rugăciuni prin care să căpătați o perspectivă simbolică asupra problemelor de viață și să vă întăriți puterea personală, conectându-vă la energia divină universală. Viziunile inovatoare ale Dr. Myss cu privire la medicina energetică și abordarea ei activă în vederea vindecării problemelor de viață și a bolilor fizice vă vor ajuta să depășiți blocajele mentale care vă împiedică să vă faceți bine.
Sursa: libris.ro



Recomandări

Polițiștii le-au prezentat elevilor din tabere drepturile și obligațiile: „Îți poți face un tatuaj, însă acordul părinților este obligatoriu”