Doi tineri au suferit traumatisme serioase după ce s-au izbit unul în altul cu bicicletele, în pădurea Zamca



Tinerii au ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe Suceava
Tinerii au ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe Suceava

Doi tineri din Suceava, unul în vârstă de 17 ani și unul de 18 ani, au suferit mai multe traumatisme după ce au fost implicați într-un accident cu bicicletele în pădurea Zamca din municipiul Suceava.
Duminică, 10 martie, în jurul orei 18.00, Poliția municipiului Suceava a fost sesizată de către personalul de la Unitatea de Primiri Urgențe Suceava cu privire la faptul că au fost aduși doi tineri cu multiple traumatisme produse prin cădere de pe bicicletă.
Din cercetările poliției a rezultat că cei doi parcurgeau un traseu cu bicicletele de tip mountain bike, fiecare separat, iar la un moment dat s-au intersectat în pădure. Cei doi s-au lovit unul de celălalt.
După un apel la 112, la fața locului s-a deplasat un echipaj medical, care a decis ca ambii să fie aduși la spital.
Cei doi au fost diagnosticați preliminar cu sindrom confuzional cu amnezie retrogradă, contuzie toraco-abdominală, policontuzii prin cădere de pe bicicletă.
Așadar, cei doi tineri suferiseră șocuri puternice și la nivelul capului.
Polițiștii au deschis un dosar penal de vătămare corporală din culpă în cadrul căruia continuă cercetările.



Recomandări