Cupa României

Dinamo – Rapid, finala din sferturi



Antrenorul FC Dinamo, Mircea Rednic, a declarat, joi, că a venit timpul să câștige în premieră Cupa României cu formația „alb-roșie”, deși consideră că meciul cu Rapid din Liga I este mai important decât cel din sferturile de finală ale cupei, informează site-ul oficial al grupării dinamoviste. „O adevărată finală! Șansele de calificare sunt egale! Ca antrenor, n-am câștigat niciodată Cupa României cu Dinamo. Ar fi o premieră și pentru mine și cred că ar fi timpul… Deocamdată ne gândim la primul meci cu Rapid, din campionat, avem timp să discutăm despre Cupa României”, a declarat Rednic.
Directorul tehnic al formației Rapid, Nicolae Manea, a declarat că este păcat ca echipa antrenată de Marian Rada sau Dinamo trebuie să iasă din sferturile de finală ale Cupei României, considerând că acest meci ar fi putut fi finala competiției.
Echipa Dinamo București va întâlni formația Rapid București în sferturile de finală ale Cupei României Timișoreana, s-a stabilit, joi, în urma tragerii la sorți efectuate la Casa Fotbalului.
Tabloul complet al sferturilor de finală ale Cupei României:
Unirea Urziceni – FC Vaslui
CFR Cluj – Pandurii Târgu Jiu
FC Timișoara – Gloria Bistrița
Dinamo București – Rapid București. Partidele se vor disputa la 15 aprilie, într-o singură manșă, pe teren neutru, urmând ca prima echipă să fie organizatoare.



Recomandări

Aventura la Dinamo s-a terminat în doar șase luni pentru toți cei trei campioni naționali la rugby plecați de la Suceava

Aventura la Dinamo s-a terminat în doar șase luni pentru toți cei trei campioni naționali la rugby plecați de la Suceava
Aventura la Dinamo s-a terminat în doar șase luni pentru toți cei trei campioni naționali la rugby plecați de la Suceava