O femeie în vârstă de 42 de ani, din municipiul Suceava, este cercetată de poliție, fiind bănuită că a încercat să fure mai multe produse dintr-un hipermarket din localitate.
Incidentul s-a petrecut marți după-amiază, în jurul orei 17:00.
Angelica G. a fost oprită la ieșirea din hipermarket de un agent de pază, care a găsit printre cumpărăturile femeii și câteva produse care nu figurau pe factură.
Clienta a declarat că nu a sustras nimic și că o parte din produse le avea deja asupra ei, la intrarea în hipermarket, iar celelalte le achiziționase de la un alt magazin.
Unul dintre produse, a mai declarat Angelica C., era cumpărat de la hipermarketul cu pricina, însă cu câteva zile înainte.
„În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean Suceava.