– Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Suceava își va prezenta raportul de activitate pe 2 februarie
Cele 14 curți de apel din țară își vor prezenta rapoartele de activitate pe anul trecut, în perioada 15 ianuarie-2 februarie, procurorul general al României, Codruța Kovesi, urmând să participe la ședințele de bilanț ale Parchetelor Curților de Apel Iași, Galați și Brașov.
Luni, are programată ședința de bilanț Parchetul Curții de Apel Bacău, iar marți Parchetul Curții de Apel Ploiești și Parchetul Curții de Apel Galați, unde va fi prezentă și Kovesi.
Miercuri, 17 ianuarie, procurorul general al României va participa la bilanțul Parchetului Curții de Apel Iași.
Parchetul Curții de Apel Alba Iulia își va prezenta raportul de activitate în 22 ianuarie, în aceeași zi cu Parchetele de pe lângă Curțile de Apel Constanța și Oradea.
În 23 ianuarie, Parchetele Curților de Apel Târgu Mureș și Timișoara au programate ședințele de bilanț, iar în 24 ianuarie cele de la Craiova și Pitești.
Parchetul Curții de Apel Cluj își va prezenta raportul de activitate în 25 ianuarie.
Procurorul general al României, Codruța Kovesi, împreună cu procurorul Liviu Dăscălescu, membru al Consiliului Superior al Magistraturii, va participa în 29 ianuarie la bilanțul activității pe anul 2006 a Parchetului Curții de Apel Brașov.
În 2 februarie, Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Suceava își va prezenta raportul de activitate.





