Căldură în caloriferele sucevenilor, din această seară, etapizat



Primarul Sucevei, Ion Lungu
Primarul Sucevei, Ion Lungu

Ca urmare a temperaturilor scăzute înregistrate în ultimele două nopți, din această seară, noua societate de termoficare a Sucevei, Thermonet, va începe furnizarea căldurii, etapizat.
„Am discutat cu reprezentanții Thermonet și Bioenergy, sunt pregătiți să furnizeze căldură și o vor face chiar din această seară, când pornesc etapizat, la câteva puncte termice”, a anunțat primarul Sucevei, Ion Lungu.
Directorul Thermonet, Mugur Corlățan, a precizat că joi seara încep probele la cald, încât caloriferele se vor încălzi la unii dintre abonații din sistemul centralizat de termoficare, în special acolo unde sunt puncte termice modernizate.
„De luni seara, căldura ar trebui să ajungă în locuințele tuturor sucevenilor racordați la sistemul centralizat. Sperăm să nu avem nici o avarie sau alte probleme. De asta umplerea instalațiilor se face treptat”, a explicat reprezentantul firmei de termoficare a Sucevei.



Recomandări